|
Бөлімі: |
4А. Күнделікті өмірдегі есептеулер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ашимханова С.К. |
|
|
Күні: 07.04 |
|
|
|
Сыныбы:1 |
Қатысушылар саны:19 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
11-ден 20-ға дейінгі сандар / Пайдалы және зиянды тағамдар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.1.1** 11-20 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
20-ға дейінгі cанауды, сандарды салыстыруды білетін боласың. |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 0-3 |
ЫнталандыруКөк аспанда күн күлсін, Бірге күлсін бүлдіршін, Көк аспанда күн күлсін, Жерге ұдайы нұр құйсын. Екі себетте өрнектер, шешулерімен берілген. Ойын «Дұрыс немесе бұрыс». Ойыншылар өрнекті таңдап, анықтайды, дұрыс не бұрысын, оны керісінше жағынан жапсырып қояды, сонда соңында пайдалы және зиянды тағамдардың суреті пайда болады. Мұғалім оқушылармен пайдалы және зиянды тағамдар туралы әңгіме жүргізеді. |
Тақпақты айтады
Өрнектердің дұрысын, не бұрысын анықтайды Пайдалы, зиянды тағамдар айтады |
Смайлдер |
Тақпақ
«Дұрыс немесе бұрыс» ойыны
Себеттегі өрнектер
суреттер |
|
4-6 |
Өзектендіру. Тақтада 1-9 –ға дейінгі сандар .Бұл сандар қалай аталады?
|
Сандарды атайды,
|
Смайлдер |
|
|
7-10 |
Мақсат қою (мәселелік жағдаят). «Адасқан сандар» ойыны. 11-20 дейінгі сандарды тақтаға орналастырады, бұл сандар қалай аталады? Неге? (2 рет 2 оқушыға атату) Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта біз қандай тақырып өтеміз? Мақсатымыз: 20-ға дейінгі санауды, сандарды салыстыруды білетін боласыңдар.
|
-20 ға дейінгі сандарды орналастырады, қайталап айтады Тақырыпты анықтайды |
|
Түсіндірме жұмысы |
|
Мағынаны тану 10-15 |
Жаңаны ашу.
|
Сандарды салыстыру ережесімен танысады.
|
. |
тақта |
|
15-20 |
Жаңаны қолдану Дәптермен жұмыс. Оқулықтың 85 бетіндегі № 3 тапсырма. 102-сабақ. 7-5 18 9-3 13 14 6+4 12 2+2 9+1 10-1 20 8+2 Жұппен жұмыс. Көкөністерде берілген тапсырмаларды орындап, жұптар бір-бірлерінді тексеріп, бағалау үшін дәруменге бай қызанақты аласыңдар. Қызыл түсті қызанақ- барлығы дұрыс болса, Сары түсті қызанақ- қателер болса Жасыл түсті қызанақ- мүлдем орындалмаса. 1 тапсырма: «Көршісін тап» . Тақтадан тексеру 2 тапсырма: «Дәлдеп көзде» ойыны. Тақтадан тексеру Сергіту сәті. «Салат» |
Ережені пайдаланып, сандарды салыстырады.
Жұппен жұмыс жасайды
Сергіту сәті |
Смайлдер
«Қызанақтар»
|
Оқулық
Карточка №1
Карточка №2 |
|
20-25 |
Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру Сандарды салыстыр
|
Тапсырманы өз бетімен орындайды. 7-5<189+1>10-1 12>2+29-6<13 14>6+420>8+2 |
|
Оқулық. Дәптер. |
|
25-32 |
Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. Есеп № 4 Сырым- 6 йогурт Әлия- 4 йогурт Барлығы- ? йогурт. 6+4 = 10 йогурт Жауабы: барлығы 10 йогурт |
Есепті шығарады. Кері есеп құрастырады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Смайлдер |
Оқулық. Дәптер. |
|
Рефлексия 40-45 |
«Қызанақтар». |
Оқушылар сабақта не білетінін, не түсінгенін, нені жасай алатынын көрсету үшін стикерді қызанақтарға жабыстырады |
|
Стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика пәні 1-ші сыныпқа арналған ҚМЖ жоспары .
|
Бөлімі: |
4А. Күнделікті өмірдегі есептеулер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ашимханова С.К. |
|
|
Күні: 07.04 |
|
|
|
Сыныбы:1 |
Қатысушылар саны:19 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
11-ден 20-ға дейінгі сандар / Пайдалы және зиянды тағамдар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.1.1** 11-20 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2** 11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
20-ға дейінгі cанауды, сандарды салыстыруды білетін боласың. |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 0-3 |
ЫнталандыруКөк аспанда күн күлсін, Бірге күлсін бүлдіршін, Көк аспанда күн күлсін, Жерге ұдайы нұр құйсын. Екі себетте өрнектер, шешулерімен берілген. Ойын «Дұрыс немесе бұрыс». Ойыншылар өрнекті таңдап, анықтайды, дұрыс не бұрысын, оны керісінше жағынан жапсырып қояды, сонда соңында пайдалы және зиянды тағамдардың суреті пайда болады. Мұғалім оқушылармен пайдалы және зиянды тағамдар туралы әңгіме жүргізеді. |
Тақпақты айтады
Өрнектердің дұрысын, не бұрысын анықтайды Пайдалы, зиянды тағамдар айтады |
Смайлдер |
Тақпақ
«Дұрыс немесе бұрыс» ойыны
Себеттегі өрнектер
суреттер |
|
4-6 |
Өзектендіру. Тақтада 1-9 –ға дейінгі сандар .Бұл сандар қалай аталады?
|
Сандарды атайды,
|
Смайлдер |
|
|
7-10 |
Мақсат қою (мәселелік жағдаят). «Адасқан сандар» ойыны. 11-20 дейінгі сандарды тақтаға орналастырады, бұл сандар қалай аталады? Неге? (2 рет 2 оқушыға атату) Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта біз қандай тақырып өтеміз? Мақсатымыз: 20-ға дейінгі санауды, сандарды салыстыруды білетін боласыңдар.
|
-20 ға дейінгі сандарды орналастырады, қайталап айтады Тақырыпты анықтайды |
|
Түсіндірме жұмысы |
|
Мағынаны тану 10-15 |
Жаңаны ашу.
|
Сандарды салыстыру ережесімен танысады.
|
. |
тақта |
|
15-20 |
Жаңаны қолдану Дәптермен жұмыс. Оқулықтың 85 бетіндегі № 3 тапсырма. 102-сабақ. 7-5 18 9-3 13 14 6+4 12 2+2 9+1 10-1 20 8+2 Жұппен жұмыс. Көкөністерде берілген тапсырмаларды орындап, жұптар бір-бірлерінді тексеріп, бағалау үшін дәруменге бай қызанақты аласыңдар. Қызыл түсті қызанақ- барлығы дұрыс болса, Сары түсті қызанақ- қателер болса Жасыл түсті қызанақ- мүлдем орындалмаса. 1 тапсырма: «Көршісін тап» . Тақтадан тексеру 2 тапсырма: «Дәлдеп көзде» ойыны. Тақтадан тексеру Сергіту сәті. «Салат» |
Ережені пайдаланып, сандарды салыстырады.
Жұппен жұмыс жасайды
Сергіту сәті |
Смайлдер
«Қызанақтар»
|
Оқулық
Карточка №1
Карточка №2 |
|
20-25 |
Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру Сандарды салыстыр
|
Тапсырманы өз бетімен орындайды. 7-5<189+1>10-1 12>2+29-6<13 14>6+420>8+2 |
|
Оқулық. Дәптер. |
|
25-32 |
Осыған дейін өтілген материалмен жұмыс. Есеп № 4 Сырым- 6 йогурт Әлия- 4 йогурт Барлығы- ? йогурт. 6+4 = 10 йогурт Жауабы: барлығы 10 йогурт |
Есепті шығарады. Кері есеп құрастырады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Смайлдер |
Оқулық. Дәптер. |
|
Рефлексия 40-45 |
«Қызанақтар». |
Оқушылар сабақта не білетінін, не түсінгенін, нені жасай алатынын көрсету үшін стикерді қызанақтарға жабыстырады |
|
Стикер |
шағым қалдыра аласыз




