|
Пәні: математика Күні: Сынып: 1в |
Мектеп: №44 лицейі Мұғалім: Бекишова К.А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Басқатырғыштар, ребустар |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары |
1.4.2.2 **бірдей цифрлары,фигуралары, ребустары бар жұмбақтарды шешу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Ребусты шешеді және түсіндіреді. Оқушылардың басым бөлігі: Сурет бойынша 15 шаршыны табады және өз шешімін көрсетеді. Кейбір оқушылар: Суреттерді пайдаланып, сөзжұмбақ құрастырады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тілдік мақсат (тілдік емес пәнге) |
Оқушылар: сандық заңдылық қалай құрылғанын және әрі қарай қандай сан болатынын түсіндіре алады. |
|
|
Пәндік лексика және терминдер |
Бұл келесілерді қамтиды: • заңдылық, реттік, тізбек, келесі, бұрынғы • заңдылықтың құрылуы • кеңейту, жалғастыру (заңдылық) • Келесі не? Заңдылық қайталанып жатыр ма? |
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар |
Талқылау: • Келесі санды атай аласыз ба? • Заңдылық қайталана ма? • Сандардан заңдылық көрініп тұр ма? Неліктен екенін айта аласыз ба • ...бұл сан келесі болады? • ... бұл сан берілген тізбекте келесі бола алмайды? Жазылым: • заңдылықты айқындап тізбекті жалғастырыңыз • заңдылығын белгілеп тізбекті жасаңыз. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың жауапкершілік, еңбек пен шығармашылық ,сын тұрғысынан ойлау рухани құндылықтарды дарыту |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|
|
Бастапқы білім |
100-ге дейін тура және кері санау; ондықтармен санау |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс/ дереккөздер |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бағалау критерийлері Ребусты шешу және түсіндіру Бағалау критерийлері Сурет бойынша 15 шаршыны табу және өз шешімін көрсету Ширату жаттығуы Бағалау критерийлері Суреттерді пайдаланып, сөзжұмбақ құрастыру Сабақтың соңы |
Сабақ тақырыбымен,мақсатымен таныстыру 1.Психологиялық дайындық Ребус шешу: 6бақан -Алтыбақан жайлы не білесіңдер? Видео тамашалау Бағалау парағын тарату 1.Кіріспе тапсырма. Сабақта басқатырғыштардың әртүрлі түрімен танысуды жалғастырамыз және сонымен қатар ребуспен танысамыз Ребус — бұл шешетін сөздер немесе жасырын сөйлемдер, суреттермен бірге әріптермен немесе цифрлармен берілген жұмбақ. 1-тапсырма: «Орамал тастамақ » ойыны. Ауызша есептеуге мысалдар шығарту. Мұғалім орамалды кімге қояды, сол оқушы жауап береді. 18-дің артындағы сан 50+20 14+5 2 ондық 3 бірлік 2 мысықта неше аяқ 8 санының жартысы 2,4,6, келесі сан қандай Мен ойлаған санға 10 ды қосқанда 80 шықты. Мен қай санды ойладым? Бірінші қосылғыш-5, екінші қосылғыш-3, мәні қанша? Барлық қабырғасы тең төртбұрыш 18-7 5 ондық-4 ондық нешеге тең? 90нан нешені азайтсам 30 қалады? 5+4 Өздерін бағалау 2-тапсырма. Ребустарды шеш. 5тас, 7су, к2лік, гүлжан 1қазан, 100ім, күй. тон Дескриптор: Ребусты шешеді. Ребусты түсіндіреді. ҚБ «Отшашу» Өздерін бағалау Миға шабуыл
2-тапсырма (жұптық жұмыс). Орындап көр. Оқулықтағы сурет бойынша 15 шаршы табу керек; тапсырманы орындауға уақыт беру; содан кейін тапсырманы тақтаға шығарып, 15 шаршы тапқан оқушыларға өз шешімін көрсетуді ұсыну Дескриптор: Сурет бойынша 15 шаршыны табады. Өз шешімін көрсетеді. ҚБ «Бағдаршам» Ойлан. (топтық жұмыс) Бұтақта 3 тиін отыр. Олардың әрқайсысына қарама-қарсы 2 тиіннен отыр. Бұтақта барлығы қанша тиін бар және олар қалай отыр? Тапсырманың жауабын топпен іздеуді ұсыну; олардың әрқайсысына өз пікірін айтқызып, ал содан кейін бір шешімді таңдап алуды сұрау; барлық топтың жауабын тыңдау; содан кейін оқушыларға тапсырманы көрсетіп, оларға шешімдерінің дұрыстығына өз бетінше қорытынды жасауды ұсыну Жауабы: 3 тиін. ҚБ «Баспалдақ» 4-тапсырма (жеке оқушымен жұмыс) Суреттерді пайдаланып, сөзжұмбақ құрастыру ҚБ
«Басбармақ» Дәптермен жұмыс Оқушылар жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалайды. 2. Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау |
Сандар тізбегі; жыл мезгілдерін және тәулік мезгілдерін бейнелейтін суреттер Оқулық 116-бет Оқулық 117-бет Оқулық 117-бет Презентация Жұмыс дәптері 113-114-беттер |
|
Бағалау парағы Оқушының аты |
1-тапсырма |
2 тапсырма |
Дәптермен жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы Оқушының аты |
1-тапсырма |
2 тапсырма |
Дәптермен жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы Оқушының аты |
1-тапсырма |
2 тапсырма |
Дәптермен жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы Оқушының аты |
1-тапсырма |
2 тапсырма |
Дәптермен жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы Оқушының аты |
1-тапсырма |
2 тапсырма |
Дәптермен жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы Оқушының аты |
1-тапсырма |
2 тапсырма |
Дәптермен жұмыс |
Деңгейлік тапсырма |
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы Оқушының аты |
1-тапсырма |
2 тапсырма |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні:
математика Күні: Сынып:
1в Мектеп: №44
лицейі Мұғалім: Бекишова
К.А. Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Басқатырғыштар,
ребустар Осы сабақ арқылы
жүзеге асырылатын оқу
мақсаттары 1.4.2.2 **бірдей цифрлары,фигуралары, ребустары
бар жұмбақтарды шешу Сабақтың
мақсаты Барлық
оқушылар: Ребусты шешеді және
түсіндіреді. Оқушылардың басым
бөлігі: Сурет бойынша 15 шаршыны
табады және өз шешімін көрсетеді.
Кейбір
оқушылар: Суреттерді
пайдаланып, сөзжұмбақ
құрастырады. Бағалау
критерийлері Ребусты шешу және
түсіндіру; Сурет бойынша 15 шаршыны табу
және өз шешімін
көрсету; Суреттерді
пайдаланып, сөзжұмбақ
құрасты Тілдік
мақсат (тілдік емес
пәнге) Оқушылар: сандық заңдылық
қалай құрылғанын және әрі қарай қандай сан болатынын түсіндіре алады. Пәндік лексика және
терминдер Бұл келесілерді
қамтиды: • заңдылық, реттік,
тізбек, келесі,
бұрынғы • заңдылықтың
құрылуы • кеңейту,
жалғастыру (заңдылық) • Келесі не?
Заңдылық қайталанып жатыр
ма? Талқылауға арналған
сұрақтар Талқылау: • Келесі санды атай аласыз ба? • Заңдылық қайталана ма? • Сандардан заңдылық көрініп тұр
ма? Неліктен екенін айта аласыз
ба • ...бұл сан келесі болады? • ... бұл сан берілген тізбекте келесі
бола алмайды? Жазылым: • заңдылықты айқындап тізбекті
жалғастырыңыз • заңдылығын белгілеп тізбекті
жасаңыз. Құндылықтарды
дарыту Оқушылардың
жауапкершілік, еңбек пен шығармашылық ,сын тұрғысынан ойлау рухани
құндылықтарды дарыту Пәнаралық
байланыстар Жаратылыстану АКТ қолдану
дағдылары Интерактивті
тақта Бастапқы
білім 100-ге дейін тура және кері санау;
ондықтармен санау Сабақтың
жоспарланған кезеңдері Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет Ресурс/ дереккөздер Сабақтың
басы Сабақтың
ортасы Бағалау
критерийлері Ребусты шешу және
түсіндіру Бағалау
критерийлері Сурет бойынша 15 шаршыны табу
және өз шешімін
көрсету Ширату
жаттығуы Бағалау
критерийлері Суреттерді пайдаланып,
сөзжұмбақ құрастыру Сабақтың
соңы Сабақ тақырыбымен,мақсатымен
таныстыру 1.Психологиялық
дайындық Ребус шешу:
6бақан -Алтыбақан жайлы не
білесіңдер? Видео
тамашалау Бағалау парағын
тарату 1.Кіріспе
тапсырма. Сабақта басқатырғыштардың
әртүрлі түрімен танысуды жалғастырамыз және сонымен қатар ребуспен
танысамыз Ребус — бұл шешетін сөздер
немесе жасырын сөйлемдер, суреттермен бірге әріптермен немесе
цифрлармен берілген жұмбақ. 1-тапсырма: «Орамал тастамақ
» ойыны. Ауызша есептеуге мысалдар
шығарту. Мұғалім орамалды кімге қояды, сол оқушы жауап
береді. 18-дің артындағы
сан 50+20 14+5 2 ондық 3
бірлік 2 мысықта неше
аяқ 8 санының
жартысы 2,4,6, келесі сан
қандай Мен ойлаған санға 10 ды
қосқанда 80 шықты. Мен қай санды
ойладым? Бірінші қосылғыш-5, екінші
қосылғыш-3, мәні қанша? Барлық қабырғасы тең
төртбұрыш 18-7 5 ондық-4 ондық нешеге
тең? 90нан нешені азайтсам 30
қалады? 5+4 Өздерін
бағалау 2-тапсырма. Ребустарды шеш. 5тас, 7су,
к2лік, гүлжан 1қазан, 100ім, күй.
тон Дескриптор: Ребусты
шешеді. Ребусты
түсіндіреді. ҚБ
«Отшашу» Өздерін
бағалау Миға
шабуыл Қолыңды қағаз бетінен алмай
үйді сызып шық. Қозылар маған қарсы жүгіріп
келеді: біреуі екеуінің алдында, біреуі екеуінің арасында және
біреуі екеуінің артында. Барлығы неше қозы жүгіріп келеді?
(3) 2-тапсырма (жұптық
жұмыс). Орындап
көр. Оқулықтағы сурет бойынша 15
шаршы табу керек; тапсырманы орындауға уақыт беру; содан кейін
тапсырманы тақтаға шығарып, 15 шаршы тапқан оқушыларға өз шешімін
көрсетуді ұсыну Дескриптор: Сурет бойынша 15 шаршыны
табады. Өз шешімін
көрсетеді. ҚБ
«Бағдаршам» Ойлан.
(топтық
жұмыс) Бұтақта 3 тиін отыр. Олардың
әрқайсысына қарама-қарсы 2 тиіннен отыр. Бұтақта барлығы қанша тиін
бар және олар қалай отыр? Тапсырманың жауабын топпен
іздеуді ұсыну; олардың әрқайсысына өз пікірін айтқызып, ал содан
кейін бір шешімді таңдап алуды сұрау; барлық топтың жауабын тыңдау;
содан кейін оқушыларға тапсырманы көрсетіп, оларға шешімдерінің
дұрыстығына өз бетінше қорытынды жасауды
ұсыну Жауабы: 3
тиін. ҚБ
«Баспалдақ» 4-тапсырма (жеке
оқушымен жұмыс) Суреттерді пайдаланып,
сөзжұмбақ құрастыру ҚБ
«Басбармақ» Дәптермен жұмыс
Оқушылар жұмыс дәптеріндегі
“Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі
бағалайды. 2.
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл –
күйді бет – әлпеті салынған суреттерді
таңдау Сандар тізбегі; жыл
мезгілдерін және тәулік мезгілдерін бейнелейтін
суреттер Оқулық 116-бет Оқулық 117-бет Оқулық 117-бет Презентация Жұмыс
дәптері 113-114-беттер
Бағалау
парағы
Оқушының
аты
1-тапсырма
2
тапсырма
Дәптермен
жұмыс
Деңгейлік
тапсырма
Бағалау
парағы
Оқушының
аты
1-тапсырма
2
тапсырма
Дәптермен
жұмыс
Деңгейлік
тапсырма
Бағалау
парағы
Оқушының
аты
1-тапсырма
2
тапсырма
Дәптермен
жұмыс
Деңгейлік
тапсырма
Бағалау
парағы
Оқушының
аты
1-тапсырма
2
тапсырма
Дәптермен
жұмыс
Деңгейлік
тапсырма
Бағалау
парағы
Оқушының
аты
1-тапсырма
2
тапсырма
Дәптермен
жұмыс
Деңгейлік
тапсырма
Бағалау
парағы
Оқушының
аты
1-тапсырма
2
тапсырма
Дәптермен
жұмыс
Деңгейлік
тапсырма
Бағалау
парағы
Оқушының
аты
1-тапсырма
2
тапсырма
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













