Материалдар / Математика пәні: Комбинация құрастыру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика пәні: Комбинация құрастыру

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сыныптың 1 сынып математика пәнінен "Комбинация құрастыру" тақырыбына жазылған қмж үлгісі. Ұстаздарға ашық сабаққа өтуде пайдасы бар. ҚМЖ жаңартылған бағдарлама бойынша жазылған, әр тапсырмада топтық, жұптық жеке жұмыстар орқылы орындалады. Әдіс- тәсілдері оқушылардың қызығушылықтары мен белсенділігін арттырады. Әр тапсырмаға бағалау критерийлері мен кері байланыс берілген.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2020
964
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: математика

МЕКТЕП: №16 ЖОББМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Дені саудың жаны сау

КҮНІ:

Мұғалімнің аты жөні:

Атеева Д.

СЫНЫП:1

Қатысқандар

Қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы

Комбинация құрастыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын құрастыру


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: сандар мен заттардан екі-екіден комбинация құрастырады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын әр түрлі тәсілдермен біріктіреді

Кейбір оқушылар олрындай алады: Комбинация құрастырғанда кестедегі цирларды пайдаланып, сөз құрастырады

Бағалау критерийлері

-қоршаған ортадағы заттардан «екі-екіден» комбинациялар жиынын әр түрлі тәсілдермен біріктіреді

-комбинация құрастырғанда кестедегі цирларды пайдаланады, сөз құрастырады

Ойлау дағдысы

Білу және түсіну

Тілдік мақсат


Тірек сөз Комбинация Пәнге тән лексика мен терминалогия:

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

- Комбинация құрастыру дегеніміз не?

- Комбинация құрастырғанда нені пайдаланған қолайлы?

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсетуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу,

АКТ қолдану дағдылары

айтылым дағдыларын арттыру

Бастапқы білім

жұп құру арқылы нысандар жиындарын салыстыра алады, тең жиындарды, бос жиындарды анықтай алады.

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


5 минут


Ынтымақтастық атмосферасын құру.

"Күн шапағы" әдісі арқылы шеңбер құрады.

Жарқырасын күніміз,

Біз өмірдің гүліміз.

Күн шапағын шашады,

Білімге құшақ ашады.

«Қығалдақтар» әдісі арқылы топқа бөлу.

Оқушылар қығалдақ суретінің түстері бойынша топқа біріктіріледі.

1-топ «Қызыл қызғалдақ»

2-топ «Сары сарғалдақ»

3- топ «Ақ қызғалдақ»

күннің суреті






Алдыңғы сабақты пысықтау.Ұ.Ж

"Көңілді қалпақ" әдісі

Оқушылар шеңберде тұрады. Мұғалім көңілді қалпақты оқушылардың басына кезекпен кигізіп шығады.Қалпақ кімнің басына киілсе сол оқушы жауап береді. Музыка ойнап тұрады. Оқушыларға музыка тоқтағанда суреттер көрсетіледі. Суретке мұқият қарап, суреттегі заттың атын тауып, сол сурет қандай жиын екенін анықтаңдар. Жауап бере алмаған оқушы орнына отырады. Дескриптор:

- суреттегі заттың атын атайды;

- сурет қандай жиын екенін анықтайды. Қ.Б: Жақсы! Жарайсың! Керемет! сөздері арқылы ынталандыру





Көңілді қалпақ

Сабақтың ортасы





10 минут




7 минут






7 минут










6 минут





Миға шабуыл «Кім тапқыр?» әдісі

Жұмбақтардың жауабын шешу. Жұмбақтың жауабына мән беру.

Үрлесең жеп-жеңіл,
Елпілдеп кетеді.
Ұшырсаң, көк-теңбіл,
Бұлтқа да жетеді.

(шар)


Оқушыларға суреттегі “Екі шарды таңдап ал” ойыны. Оқушыларға екі-екі шардан таңдап алады. Шарларды әртүрлі тәсілмен біріктіру арқылы комбинация құрастырылады. Ал балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не екен?

1-тапсырма Ұ.Ж «Қығалдақ, сарғалдақ» әдісі


Дескриптор:

-гүлдердің түсін анықтайды;

-қанша комбинация шыққанын табады.

Қ.Б; гүлдер арқылы бағалау

2 -тапсырма. Жұптық жұмыс. «Құрастыр» әдісі

1,0,2 цифрларынан екі таңбалы сандар құрастыр. Қандай сандар жазылмай қалды?


1

0

2

1

11

10


0

1



2


20


Дескриптор:

-1,0,2 цифрларынан екі таңбалы сандар құрастырады;

- жазылмай қалған санды табады.


Қ.Б; Жұптар бір-бірінің жұмыстарын бас бармақ арқылы бағалайды

3 тапсырма. Жеке жұмыс. «Тексер» әдісі


8

9

1

18

9

0

80

90

Дескриптор:

-тапсырманы тексереді; - қатесін табады.

Қ.Б; геометриялық фигуралар арқылы бағалайды

3 тапсырма Топтық жұмыс. «Ойлан,тап» әдісі

Бірінші кестедегі цифрларды пайдаланып, сөз құра. Сенде қандай сөз шықты.

т

а

р

а

қ

1

2

3

4

5







5

4

1

2

3







5

2

3

4

1





5

2

3

Дескриптор:

- кестедегі цифрларды пайдаланады;

-цифрлардан сөз шығарады.

Қ.Б; топтар жұмыстарын бағдаршам түстері арқылы бағалайды.

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!