Материалдар / Математика пәнінен ашық сабақ 3B бөлім Көбейту және бөлу. Есептер."Өткенді бекіту"

Математика пәнінен ашық сабақ 3B бөлім Көбейту және бөлу. Есептер."Өткенді бекіту"

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған, ашық сабақ өткізуге көмегі тиеді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Ақпан 2021
566
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді: ______________________________



Мектеп :

«Абай атындағы орта мектеп» КММ

Мұғалімі:

М.А.Аманжолова

Сыныбы

2

Пәні

Математика

Күні

08.02.2021

Бөлімі:

3B бөлім Көбейту және бөлу. Есептер

Тақырыбы:

Өткенді бекіту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау

2.1.2.4 - 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құру, білу және қолдану

Мақсаты:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіне алады

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту кестесін құрып, біліп және қолдана алады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтай алады

Жоспарланған уақыты

Оқытушының іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут











































7 минут





























































Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Балалар, көңіл –күйлерің қалай? Бүгін бізде ерекше сабақ , себебі бізге қонақтар келді. Сендер келген қонақтарға өздеріңнің қандай білімді, нағыз көшбасшы балалар екендеріңді көрсетіңдер.

Ендеше, сабағымызды бастайық!

Сабақтың тақырыбы:

Өткенді бекіту

Сабақтың мақсаты хабарланады.

Дәптерге бүгінгі күнді атын жазып алыңдар

Балалар, бүгін біз «Сөреден мәреге» ойынын ойнаймыз.Ол үшін қатар бойынша жарысамыз.Олай болатын болса ,өткен тақырыпты қайталап алайық. Ол үшін тақтаға қарайық.

Тақтада көбейту мен бөлуге байланысты тапсырмалар берілген.Ол тапсырмалардан не байқадыңдар?

1 тапсырма:

Ағзаға пайдалы тағамдарды себетке, зиянды тағамдарды қоқыс жәшігіне тастаймыз

4*2=8(Жеміс –жидектер)

12:3=4(Тәттілер)

4*2=8 (Қымыз,шұбат,сүт)

4*5=20(бигбон, хотдог)

15:3=5(Чипсы,кириешки)

3*3=9(ет,сорпа)

9:3 =3 (кока –кола,газдалған сусындар)

Жарайсыңдар, сендер бірінші кедергіден өттіңдер!Жарайсыңдар!





Бірінші кедергіден өту үшін не істедік?





Интерактивті тақтада қосылып тұрады

Оқушылар қайталап айтады

Оқушылардың арасының алшақтығы 1,5 метр




























Әр қима қағазда ағзаға пайдалы,зиянды тағамдардың суреттері бейнеленген






Дескриптор:

1. Тақтада ілінген тапсырмаларды орындайды

2.Тапсырма жауабын ламинанд парағына жазады

3.Әр тапсырма сайын ланминанд парағындағы жауапты өшіріп отырады

4.Өзін-өзі бағалайды



Кедергіден өту үшін көбуйту мен бөлуге байланысты тапсырмаларды орындадық.

Ағзаға зиянды тағамдарды қоқыс жәшігіне, пайдалы тағамдарды себетке салдық.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.













































барлығы дұрыс

1 қате

2 не бірнеше қате

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар



































Интербелсенді тақта, ламинанд парағы, қызыл түсті маркер,салфетка,

ватман










Сабақтың ортасы



7 минут





































Сергіту сәті

2 минут



Саралау тапсырмалары

15 минут










Ал енді, 2 кедергіден өтейік! Ол үшін тағы бірнеше тапсырмаларды орындауымыз керек.Тақтада берілген тапсырмаларды жауаптарымен сәйкестендіресіңдер, жауабы жұп болатын сандарды дәптерге жазамыз.

14;2

4

2*2

7


4*1

3


6:2

8


4*2

5


15:3

4


Жарайсыңдар, сендер тағы бір кедергіден өттіңдер.Екінші кедергіден өту үшін не істедіңдер?









Интербелсенді тақтада сергіту жаттығуы көрсетіледі.

Балалар, енді сендерге спорттық ойындардың 3 түрі бейнеленген кеспе қағаздардағы тапсырмалар таратамын. Сол тапсырмаларды орындап , келесі кедергіден өтесіңдер өздеріңе тиесілі марапаттарыңды аласыңдар.Тақтадағы дұрыс жауаптармен тексересіңдер.Тапсырма

дан қате жіберген оқушыларды тақтаға шығарып, қатемен жұмыс жүргіземін.

2 деңгей : Кестені толтыр

Бокс рингі

К-ш




К-ш гіш




К мәні




1 деңгей: Салыстыр:

Хоккей алаңы

3*3 12-10

14:7 2*1

16+2 9*2

3деңгей:футбол алаңы

Көбейтіндінің мәндерін тап



К-кіш

2

3 5

2

К-кіш

2

2 2


К.мәні



8


Тапсырмаларыңды ұстазға арналған пошта жәшігіне саласыңдар

Дескриптор:

Дұрыс жауаптарын қима қағаздармен сәйкестендіреді.

Жауабы жұп сан болатын қима қағаздарды жазады.

Тақ сандар мен жұп сандардың айырмашылығын айтады












<

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ