|
Күні: |
Қатысқандар саны: 21 Қатыспағандар саны: - |
||
|
Сынып: 1 «Г » |
Мұғалімнің есімі: Болатова Роза |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түзу. Кесінді. Сынық сызық |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.2.1 тура, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтарды/ қарапайым жазық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағаздың жазықтығында бейнелеу 1.3.2.2 берілген ұзындықта кесінді сызу |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Геометриялық фигураларды таниды және сызады. Көптеген оқушылар: Фигураларды бір-бірінен ажыратады. Кейбір оқушылар: Қоршаған ортадағы заттардан кесінді мен сынық сызықты табады |
||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||
|
Бағалау критерийлері |
Геометриялық фигураларды(нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді ) ажыратады және атайды |
||
|
Жетістік критерийлері |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Ресурстар |
Түзу. Кесінді. Сынық сызық |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
видео |
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Сызықтарды аталған түстермен бастырып шығыңыз. |
||
|
Тірек сөздер |
түзу; кесінді; тұйықталған сынық сызық; тұйықталмаған сынық сызық. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Қал калай! Қайырлы күн ұстазым Қайырлы күн достарым Қалың қалай – осылай Жүріс қалай – осылай Бересін бе? Аласың ба? Сабаққа дайындық қалай? Осылай!!!
1 топ- түзу сызық 2 топ- кесінді 3 топ- сынық сызық Топ ережесін еске түсіру: - көтеріңкі көңіл күй - бірлесе жұмыс жасау - уақыттан аспау - тыныштық сақтау Олай болса, мен сіздердің алған білімдеріңізді тексеру үшін Онлайн тест (Kaһoot) атты тест тапсырмасын орындамақшымыз. -Жарайсыңдар! Оқушылар өз білімізді көрсете білдік.Бәркелді. Сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу Геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді бір- бірінен ажырату және атау. |
Телефон немесе планшет
|
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Мұғалім көмегімен жұмыс. (Түзу, Кесінді, сынық сызық) 1. Практикалық жұмыс. Жіппен жұмыс : - Қатты тартсақ - жіп қандай болады? - түзу сызық - Жіпті бос ұстасақ – жіп не істейді? - қисық сызық - Екі шетін байласақ жіп неге ұқсайды? - тұйықталған сызық (кесінді) Маркерлік тақтаға фигураларды салғызу: түзу, кесінді, қисық, тұйықталған, тұйықталмаған, сызықтарды оқушылардың өздеріне салғызу. “ Сия тамшысы” әдісі Жеке жұмыс. Түзу сызықтарды сана. Бағалау: +, - әдісі арқылы бағаланады “ Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі Жұптық жұмыс Кесінділерді сана оларды ата.Ұзындығын өлше және ұзын,қысқа кесінділерді жаз “Смайликтер ”арқылы бағалау “ Шын, жалған” әдісі
“Басбармақ ” әдісі арқылы бағалау |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс АКТ |
|
|
Сергіту сәті 1 минут |
«Сенімділік» |
Сандар |
|
|
Аяқталуы 10 минут Қызықты тапсырма 8 минут |
Қорытынды Интербелсенді тақтаға қарату. Суреттен қандай қандай сызықтар және фигулара көріп тұрсындар?
Рефлексия Оқушылар суреттегі сызықтар атауын айтады.
Өмірде нені қолдана аласың? |
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия “Жұдырық, алақан” әдісі Алақан – мақсатқа жеттім, тақырыпты меңгердім Үш саусақты көтеру – жаңа тақырыпты толығымен түсіну үшін әліде оқуым қажет. Жұдырық – мен ешқандай мақсатқа жетпедім, ол үшін өзім ынталанбадым. |
|
|
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
Тапсырманы орындауға қиналған оқушыларға қолдау көрсету. Кейбір оқушыларға: 1. пластелин және таяқша көмегімен қоршаған ортадағы заттардың макетін жаса. 2. Қисық сызықты қызыл түсті қарындашпен, сынық сызықты жасылмен, түзуді көк түсті қарындашпен бастырып шығыңыз.
|
“Жұдырық, алақан” әдісі «Кері байланыс» “Кемпірқосақ” әдісі +, - әдісі арқылы бағаланады «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі
|
Жеке бас гигиенасын сақтау Отырған жерін таза ұстау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика пәнінен ашық сабақ. Тақырыбы: Түзу. Кесінді. Сынық сызық
Математика пәнінен ашық сабақ. Тақырыбы: Түзу. Кесінді. Сынық сызық
|
Күні: |
Қатысқандар саны: 21 Қатыспағандар саны: - |
||
|
Сынып: 1 «Г » |
Мұғалімнің есімі: Болатова Роза |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түзу. Кесінді. Сынық сызық |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.2.1 тура, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтарды/ қарапайым жазық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағаздың жазықтығында бейнелеу 1.3.2.2 берілген ұзындықта кесінді сызу |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Геометриялық фигураларды таниды және сызады. Көптеген оқушылар: Фигураларды бір-бірінен ажыратады. Кейбір оқушылар: Қоршаған ортадағы заттардан кесінді мен сынық сызықты табады |
||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
||
|
Бағалау критерийлері |
Геометриялық фигураларды(нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді ) ажыратады және атайды |
||
|
Жетістік критерийлері |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Ресурстар |
Түзу. Кесінді. Сынық сызық |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
видео |
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Сызықтарды аталған түстермен бастырып шығыңыз. |
||
|
Тірек сөздер |
түзу; кесінді; тұйықталған сынық сызық; тұйықталмаған сынық сызық. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Қал калай! Қайырлы күн ұстазым Қайырлы күн достарым Қалың қалай – осылай Жүріс қалай – осылай Бересін бе? Аласың ба? Сабаққа дайындық қалай? Осылай!!!
1 топ- түзу сызық 2 топ- кесінді 3 топ- сынық сызық Топ ережесін еске түсіру: - көтеріңкі көңіл күй - бірлесе жұмыс жасау - уақыттан аспау - тыныштық сақтау Олай болса, мен сіздердің алған білімдеріңізді тексеру үшін Онлайн тест (Kaһoot) атты тест тапсырмасын орындамақшымыз. -Жарайсыңдар! Оқушылар өз білімізді көрсете білдік.Бәркелді. Сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу Геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді бір- бірінен ажырату және атау. |
Телефон немесе планшет
|
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Мұғалім көмегімен жұмыс. (Түзу, Кесінді, сынық сызық) 1. Практикалық жұмыс. Жіппен жұмыс : - Қатты тартсақ - жіп қандай болады? - түзу сызық - Жіпті бос ұстасақ – жіп не істейді? - қисық сызық - Екі шетін байласақ жіп неге ұқсайды? - тұйықталған сызық (кесінді) Маркерлік тақтаға фигураларды салғызу: түзу, кесінді, қисық, тұйықталған, тұйықталмаған, сызықтарды оқушылардың өздеріне салғызу. “ Сия тамшысы” әдісі Жеке жұмыс. Түзу сызықтарды сана. Бағалау: +, - әдісі арқылы бағаланады “ Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі Жұптық жұмыс Кесінділерді сана оларды ата.Ұзындығын өлше және ұзын,қысқа кесінділерді жаз “Смайликтер ”арқылы бағалау “ Шын, жалған” әдісі
“Басбармақ ” әдісі арқылы бағалау |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс АКТ |
|
|
Сергіту сәті 1 минут |
«Сенімділік» |
Сандар |
|
|
Аяқталуы 10 минут Қызықты тапсырма 8 минут |
Қорытынды Интербелсенді тақтаға қарату. Суреттен қандай қандай сызықтар және фигулара көріп тұрсындар?
Рефлексия Оқушылар суреттегі сызықтар атауын айтады.
Өмірде нені қолдана аласың? |
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия “Жұдырық, алақан” әдісі Алақан – мақсатқа жеттім, тақырыпты меңгердім Үш саусақты көтеру – жаңа тақырыпты толығымен түсіну үшін әліде оқуым қажет. Жұдырық – мен ешқандай мақсатқа жетпедім, ол үшін өзім ынталанбадым. |
|
|
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
Тапсырманы орындауға қиналған оқушыларға қолдау көрсету. Кейбір оқушыларға: 1. пластелин және таяқша көмегімен қоршаған ортадағы заттардың макетін жаса. 2. Қисық сызықты қызыл түсті қарындашпен, сынық сызықты жасылмен, түзуді көк түсті қарындашпен бастырып шығыңыз.
|
“Жұдырық, алақан” әдісі «Кері байланыс» “Кемпірқосақ” әдісі +, - әдісі арқылы бағаланады «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі
|
Жеке бас гигиенасын сақтау Отырған жерін таза ұстау |
шағым қалдыра аласыз


















