|
Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сандар мен цифрлар |
Мектеп: Есір Айшуақұлы атындағы орта мектеп Маңғыстау ауданы |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Муналбаева А.К |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны:20
Қатыспағандар саны:0 |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
10 саны |
|
|
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.1 санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну;10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2 **біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:санау барысында натурал сандардың реттік номерін анықтайды.Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады. Көптеген оқушылар:10 көлемінде тура және кері санайды,натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды. Кейбір оқушылар: 10-ға дейінгі сандардан өрнек құрастыра алады.Сандардың құрамын табады. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсінеді; 10 көлемінде тура және кері санайды, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды; Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстыра алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Он-десять-ten; Бір таңбалы сан дегеніміз қандай сан? Екі таңбалы сан ше? |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім. Оқушылар арасында достық,сыйластық қарым-қатынасты сақтай білуге тәрбиелеу |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын, көркем еңбек |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Бастапқы білім |
10 саны туралы біледі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ширату «Сократтық әдіс» Ішкі шеңбер және сыртқы шеңбер Мақсаты: сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар сыртқы шеңберге тұрып, бір-біріне қарама-қарсы қарап жақсы тілектер айтады.
«Топқа біріктіру» Таңдаған фигуралары арқылы топқа бірігу.
(Ұ.Ж.) «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа білімге жол салу. -Сыныпта неше парта бар? -Сыныптағы қыз бала нешеу? -Сыныптағы ұлдың саны қанша? -Сыныпта қанша гүл сауыты бар? |
Геометриялық фигуралар |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
(Ө.Ж) «Кір жайғыш» әдісі 0-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері жазу. 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9- бұл бір таңбалы сандар.Бұл сандар бір ғана цифрмен жазылады. 10 (он)- екі таңбалы сан. Ол екі цифрмен жазылады.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Сандық сәуледе 10 санының сол жағында бір таңбалы, Оң жағында екі таңбалы сандар орналасады.
-10 санын орысша және ағылшынша айтайық.
(Ұ.Ж) «Интервью» әдісі. Суретте барлығы неше сан бар? Бір таңбалы сандар нешеу? Екі таңбалы сандар нешеу?
(Ж.Ж) Сандарды салыстыр. ≥, = , ≤ белгілерін қой. 10*9 2*10 10*5 10*10 4*10 0*10 10*6 7*10 10*8 3*10 «Басбармақ» әдісі арқылы бағаланады.
(Т.Ж). Қанша жеміс бар?
Жемістердің артында қандай белгілер жасырынған?
10
7
6
5
«Қол шапалақтау» әдісі арқылы бағаланады. Белсенді оқу «Қай санды жоғалттым» ойыны
«Ширату жаттығулары»
Бір, екі, үш
(Ө.Ж) Дәптерге 10 санын жазу. Дескрипторлар: -10 санын 2 тор көзге дұрыс орналасып жазылу дағдысы бағаланады. Бір-бірінің дәптерін қолына алып өзара жұптық бағалау. Өзара жұптық бағалау Саралау 1-деңгей Бағалау критерийі: Білім алушы -Сандық сәулені пайдаланып, сандардың аралықтарын анықтайды. -Оқушы үйінен қанша
бірлікке алыстады? Ол мектепке дейін қанша бірлік
жүреді? Дескриптор: Білім алушы - оқушы мен үйдің аралығын анықтайды; - оқушы мен мектептің аралығын анықтайды.
2-деңгей Бағалау критерийі: Білім алушы -10-ға дейінгі сандар тізбегін анықтайды және жазады. -Моншақтағы сандар тізбегін толықтырыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - тізбектілікті сақтай отырып, белгісіз сандарды жазады. 3-деңгей Бағалау критерийі: Білім алушы
-10 көлемінде тура және кері бағытта санайды. -Сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды. Гүлдерді орналасу ретіне қарай сәйкес сандармен байланыстырыңыз. 10 көлеміндегі сандарды кему ретімен жазыңыз:
Дескриптор: Білім алушы - гүлдерді өсу ретімен санай отырып, сәйкес санмен байланыстырады; - 10 көлеміндегі сандарды кему ретімен жазады |
Сандар, таратпа материалдар
Сандар
Оқулық
Жемістің суреттері
Интербелсенді тақта
Қалыптастырушы бағалау
|
||||||
|
Сабақтың соңы
5 минут |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақтан нені меңгергенін, нені меңгермегенін анықтау. Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бет әлпеті салынған смайлктерді таңдау арқылы кері байланыс береді.
|
Стикерлер |
||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
|
Жетістік критерийлері мен дискрипторлар арқылы әр оқушының жаңа сабақты меңгеруін бағалау. «Басбармақ» әдісі арқылы жұптық жұмыс бағаланады. «Қол шапалақтау» әдісі арқылы топтық жұмыс бағаланады. Өзара жұптық бағалау.
|
Ұжым бойынша орындау кезінде төзімділікке, бірін-бірі тыңдай білуге тәрбиелеу. Ширату жаттығулары мен белсенді іс-әрекеттер арқылы оқушының сабақтағы көңіл-күйін көтеріп отыру. |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика пәнінен сабақ жоспары "10 саны"
Математика пәнінен сабақ жоспары "10 саны"
|
Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сандар мен цифрлар |
Мектеп: Есір Айшуақұлы атындағы орта мектеп Маңғыстау ауданы |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Муналбаева А.К |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны:20
Қатыспағандар саны:0 |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
10 саны |
|
|
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.1 санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну;10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2 **біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:санау барысында натурал сандардың реттік номерін анықтайды.Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады. Көптеген оқушылар:10 көлемінде тура және кері санайды,натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды. Кейбір оқушылар: 10-ға дейінгі сандардан өрнек құрастыра алады.Сандардың құрамын табады. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсінеді; 10 көлемінде тура және кері санайды, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды; Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстыра алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Он-десять-ten; Бір таңбалы сан дегеніміз қандай сан? Екі таңбалы сан ше? |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім. Оқушылар арасында достық,сыйластық қарым-қатынасты сақтай білуге тәрбиелеу |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын, көркем еңбек |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Бастапқы білім |
10 саны туралы біледі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
|
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ширату «Сократтық әдіс» Ішкі шеңбер және сыртқы шеңбер Мақсаты: сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар сыртқы шеңберге тұрып, бір-біріне қарама-қарсы қарап жақсы тілектер айтады.
«Топқа біріктіру» Таңдаған фигуралары арқылы топқа бірігу.
(Ұ.Ж.) «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа білімге жол салу. -Сыныпта неше парта бар? -Сыныптағы қыз бала нешеу? -Сыныптағы ұлдың саны қанша? -Сыныпта қанша гүл сауыты бар? |
Геометриялық фигуралар |
||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
(Ө.Ж) «Кір жайғыш» әдісі 0-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері жазу. 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9- бұл бір таңбалы сандар.Бұл сандар бір ғана цифрмен жазылады. 10 (он)- екі таңбалы сан. Ол екі цифрмен жазылады.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Сандық сәуледе 10 санының сол жағында бір таңбалы, Оң жағында екі таңбалы сандар орналасады.
-10 санын орысша және ағылшынша айтайық.
(Ұ.Ж) «Интервью» әдісі. Суретте барлығы неше сан бар? Бір таңбалы сандар нешеу? Екі таңбалы сандар нешеу?
(Ж.Ж) Сандарды салыстыр. ≥, = , ≤ белгілерін қой. 10*9 2*10 10*5 10*10 4*10 0*10 10*6 7*10 10*8 3*10 «Басбармақ» әдісі арқылы бағаланады.
(Т.Ж). Қанша жеміс бар?
Жемістердің артында қандай белгілер жасырынған?
10
7
6
5
«Қол шапалақтау» әдісі арқылы бағаланады. Белсенді оқу «Қай санды жоғалттым» ойыны
«Ширату жаттығулары»
Бір, екі, үш
(Ө.Ж) Дәптерге 10 санын жазу. Дескрипторлар: -10 санын 2 тор көзге дұрыс орналасып жазылу дағдысы бағаланады. Бір-бірінің дәптерін қолына алып өзара жұптық бағалау. Өзара жұптық бағалау Саралау 1-деңгей Бағалау критерийі: Білім алушы -Сандық сәулені пайдаланып, сандардың аралықтарын анықтайды. -Оқушы үйінен қанша
бірлікке алыстады? Ол мектепке дейін қанша бірлік
жүреді? Дескриптор: Білім алушы - оқушы мен үйдің аралығын анықтайды; - оқушы мен мектептің аралығын анықтайды.
2-деңгей Бағалау критерийі: Білім алушы -10-ға дейінгі сандар тізбегін анықтайды және жазады. -Моншақтағы сандар тізбегін толықтырыңыз.
Дескриптор: Білім алушы - тізбектілікті сақтай отырып, белгісіз сандарды жазады. 3-деңгей Бағалау критерийі: Білім алушы
-10 көлемінде тура және кері бағытта санайды. -Сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды. Гүлдерді орналасу ретіне қарай сәйкес сандармен байланыстырыңыз. 10 көлеміндегі сандарды кему ретімен жазыңыз:
Дескриптор: Білім алушы - гүлдерді өсу ретімен санай отырып, сәйкес санмен байланыстырады; - 10 көлеміндегі сандарды кему ретімен жазады |
Сандар, таратпа материалдар
Сандар
Оқулық
Жемістің суреттері
Интербелсенді тақта
Қалыптастырушы бағалау
|
||||||
|
Сабақтың соңы
5 минут |
Кері байланыс: Бүгінгі сабақтан нені меңгергенін, нені меңгермегенін анықтау. Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бет әлпеті салынған смайлктерді таңдау арқылы кері байланыс береді.
|
Стикерлер |
||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
|
Жетістік критерийлері мен дискрипторлар арқылы әр оқушының жаңа сабақты меңгеруін бағалау. «Басбармақ» әдісі арқылы жұптық жұмыс бағаланады. «Қол шапалақтау» әдісі арқылы топтық жұмыс бағаланады. Өзара жұптық бағалау.
|
Ұжым бойынша орындау кезінде төзімділікке, бірін-бірі тыңдай білуге тәрбиелеу. Ширату жаттығулары мен белсенді іс-әрекеттер арқылы оқушының сабақтағы көңіл-күйін көтеріп отыру. |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
шағым қалдыра аласыз



















