|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Уақыт» |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шуренбаева Э.У Еділова Ж.Е |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 3-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№49-сабақ.Санның квадраты және кубы |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1** санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, санның кубы – бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Санның квадратын , кубын ікі, үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді. |
|||||||||||||||||
|
Құндылық мақсаты: Қараша айы:Әділдік пен жауапкершілік айы |
Оқушылардың бойында әділ болу,адалдық таныту және жеке жауапкершілікті сезіну қасиеттерін қалыптастыру, өз іс-әрекетіне,сөзі мен шешіміне есеп бере алатын азамат тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||
|
Апта дәйексөзі |
«Бақытқа жетудің басты жолы – әділетті қоғам құру» (Әл-Фараби) |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Сандардың квадраты мен кубын есепте 13=1 52=25 82=64 23=8 92=81 62=36 Жаңа тақырып «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. 1-тапсырма топтық жұмыс Есептеп,бұл заттардың қандай материалдан жасалғанын анықта 23=8 33=27 62=36 52=25 Демек ағаштан, теріден, сазбалшықтан, киізден жасалған заттарды сәндік қолданбалы өнер дейміз. Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма. А) Өз бетімен жұмыс. Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап. 4*4=42=16 8*8=82=64 9*9=92=81 3*3=32 =9 7*7=72=49 2*2=22=4 5*5=52=25 6*6=62=36 Жұптық жұмыс 82+200=8*8+200=264 72+300=7*7+300=349 23+34=2*2*2+34=42 3 тапсырма ЖИ Есепті шығар Барлығы – 18 киіз үй Безендірілді - ? 3\1 Қалды -? киіз үй Ш: 18:3=6 (безендірді) 18-6=12 Ж: 12 киіз үйді безендіру қажет Сергіту сәті Эстафеталық жарыс (Әр топқа тапсырмалар беріледі. Жеке - жеке орындайды) 32 +10= 19 62+25=61 72- 40=9 52+ 40=65 92+9=81 23+20=28 Жеке жұмыс 5-тапсырма Кестені пайдаланып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құр. 32:4=40:5 120+203=677-354 9:3<4*3 6-тапсырма топтық Фигуралармен жұмыс жаса. Кестені толтыр
Математикалық диктант. Жеке жұмыс Өрнектер құрастырып жаз және олардың мәнін тап (550-450)-19=81 Қай санның квараты (560+120) +320=1000 қай санның кубы Үй тапсырмасы №2 тапсырма (б) Кері байланыс
|
Бір-біріне құрмет сезімін ояту
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты меңгереді Топпен тапсырманы орындайды
Есептерді шығарады
Тапсырманы орындайды
Фигуралар мен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Есептеп, бұл заттардың қандай материалдан жасалғанын анықтайды-1б
Дескриптор: Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстырады-1б
Дескриптор: Есеп шығарады-1б
Дескриптор: Есепті түсініп, шартын жазады, шешуін табады-2 балл
Тамаша
Дескриптор: Амалдарды орындайды 1 б
Дескриптор: Теңдік, теңсіздік құрастырады- 1балл
Дескриптор: Фигуралардың боялған және боялмаған бөлігін табады-1б
Дескриптор: Өрнектер құрастырады-1б Олардың мәнін табады-1б
Жарайсыңдар
«Оқушылар» әдісі |
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер https://wordwall.net/ru/resource/64125856 Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Қимылдар
Есептер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика пәнінен "Санның квадраты және кубы" тақырыбындағы ашық сабақ
Математика пәнінен "Санның квадраты және кубы" тақырыбындағы ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Уақыт» |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шуренбаева Э.У Еділова Ж.Е |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 3-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№49-сабақ.Санның квадраты және кубы |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1** санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, санның кубы – бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Санның квадратын , кубын ікі, үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді. |
|||||||||||||||||
|
Құндылық мақсаты: Қараша айы:Әділдік пен жауапкершілік айы |
Оқушылардың бойында әділ болу,адалдық таныту және жеке жауапкершілікті сезіну қасиеттерін қалыптастыру, өз іс-әрекетіне,сөзі мен шешіміне есеп бере алатын азамат тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||
|
Апта дәйексөзі |
«Бақытқа жетудің басты жолы – әділетті қоғам құру» (Әл-Фараби) |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Сандардың квадраты мен кубын есепте 13=1 52=25 82=64 23=8 92=81 62=36 Жаңа тақырып «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. 1-тапсырма топтық жұмыс Есептеп,бұл заттардың қандай материалдан жасалғанын анықта 23=8 33=27 62=36 52=25 Демек ағаштан, теріден, сазбалшықтан, киізден жасалған заттарды сәндік қолданбалы өнер дейміз. Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма. А) Өз бетімен жұмыс. Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап. 4*4=42=16 8*8=82=64 9*9=92=81 3*3=32 =9 7*7=72=49 2*2=22=4 5*5=52=25 6*6=62=36 Жұптық жұмыс 82+200=8*8+200=264 72+300=7*7+300=349 23+34=2*2*2+34=42 3 тапсырма ЖИ Есепті шығар Барлығы – 18 киіз үй Безендірілді - ? 3\1 Қалды -? киіз үй Ш: 18:3=6 (безендірді) 18-6=12 Ж: 12 киіз үйді безендіру қажет Сергіту сәті Эстафеталық жарыс (Әр топқа тапсырмалар беріледі. Жеке - жеке орындайды) 32 +10= 19 62+25=61 72- 40=9 52+ 40=65 92+9=81 23+20=28 Жеке жұмыс 5-тапсырма Кестені пайдаланып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құр. 32:4=40:5 120+203=677-354 9:3<4*3 6-тапсырма топтық Фигуралармен жұмыс жаса. Кестені толтыр
Математикалық диктант. Жеке жұмыс Өрнектер құрастырып жаз және олардың мәнін тап (550-450)-19=81 Қай санның квараты (560+120) +320=1000 қай санның кубы Үй тапсырмасы №2 тапсырма (б) Кері байланыс
|
Бір-біріне құрмет сезімін ояту
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа тақырыпты меңгереді Топпен тапсырманы орындайды
Есептерді шығарады
Тапсырманы орындайды
Фигуралар мен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Есептеп, бұл заттардың қандай материалдан жасалғанын анықтайды-1б
Дескриптор: Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстырады-1б
Дескриптор: Есеп шығарады-1б
Дескриптор: Есепті түсініп, шартын жазады, шешуін табады-2 балл
Тамаша
Дескриптор: Амалдарды орындайды 1 б
Дескриптор: Теңдік, теңсіздік құрастырады- 1балл
Дескриптор: Фигуралардың боялған және боялмаған бөлігін табады-1б
Дескриптор: Өрнектер құрастырады-1б Олардың мәнін табады-1б
Жарайсыңдар
«Оқушылар» әдісі |
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер https://wordwall.net/ru/resource/64125856 Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Қимылдар
Есептер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














