Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Шығыс Қазақстан облысының Білім басқармасы
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК

«Бекітемін»: _________
колледждің әдіскері:
Ахметова А.К.
«Келісемін»: _________
Сынып жетекшісі:
Мухатова .А.Н
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Тақырыбы: «Уақыт.Тәулік»

Өтетін орны: Ғ.Мүсірепов атындағы орта мектебі
Сынып: 2
Мерзімі: 22.12.2020
Тобы: 310
Машықкер: Құмарова Қаламқас Арманқызы
Баға: «__»___________
Семей, 2020 жыл
|
Пән: Математика Күні: 22.12.2020 Сынып: 2 |
Машықкердің аты-жөні: Құмарова.Қ.А |
|
|
Сабақ тақырыбы: |
Уақыт. Тәулік |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.3.4 - ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру 2.1.3.3 - ұзындық өлшемінің: см, дм, м, масса: кг, ц, көлем (сыйымдылық): л, уақыт: сағат, мин, ай, жыл мәндерін салыстыру және шамалардың мәндерімен қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын орындау |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:шамалардың мәнін салыстырып, олармен амалдар орындайды Көптеген оқушылар:сағаттың тілдерін орналасуына қарайқай уақытты көрсеткенін айтады Кейбір оқушылар:уақыт өлшем бірліктерін қолданып айдың күнтізбесін құрастырады |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Оқушылар белгілі бір уақыт аралығынан кейін өтетін оқиғаларды атай алады. |
|
|
Пәндік лексика және терминология: күн, тәулік, апта, ай, тоқсан, жыл, ғасыр дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма, сенбі, жексенбі қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша, желтоқсан дейін, кейін, ерте, кеш, әр |
||
|
Сабақта диалог/жазба үшін қолданылатын тіл: Талқылауға арналған сұрақтар: -Уақыт не үшін қажет? -Қандай сағаттар болады? -Қазір қандай ай? -Оған дейін қандай ай болды? -Жыл қай айдан басталады? -Жаңа жылды біз қай күні тойлаймыз? -Бір жылда барлығы қанша ай бар? |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Туған елдің табиғатын қастерлеу, еңбекқорлыққа баулу |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
|
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейне жазба арқылы мезгіл кезеңдерін талқылау арқылы тыңдалым мен айтылым дағдысын арттыру |
|
|
Бастапқы білім |
Уақыт, тәулік, шамалар туралы біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин Тыңдалым, айтылым |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру; «Күн тәртібі»әдісі Сағаттарды білдіретін 24 бөлігі бар сандық түзу және өз күнінің негізгі нүктелерін анықтайды. Түзудің ұйқы, мектеп, ойын және т.б. бөліктерін белгілеу үшін түрлі түсті таңбалау пайдаланылуы мүмкін (Ұ) Балаларға «Жыл, ай, апта» тақырыбы бойынша не белгілі екенін анықтау -Уақыт не үшін қажет? -Қандай сағаттар болады? -Қазір қандай ай? -Оған дейін қандай ай болды? -Жыл қай айдан басталады? -Жаңа жылды біз қай күні тойлаймыз? -Бір жылда барлығы қанша ай бар? Қ.б. мадақтау арқылы кері байланыс беру Оқушыларды 1-топ «Жыл», 2-топ «Ай», 3-топ «Апта» деп топтарға біріктіру |
Оқу жоспары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин Тыңдалым, Айтылым 5 мин Жазылым, айтылым, тыңдалым 10 мин Тыңдалым, айтылым, жазылым 4 минут Тыңдалым, айтылым |
М.К Бейнежазба көрсету арқылы жыл мезгілдерімен таныстыру. ( Т.ж )«Орынын анықта» әдісі Әдістің мақсаты: кез-келген зат, сан, сөз өз орнына ретімен қойылу керек. 1-тапсырма Жыл мезгілдерін ата.Әр жыл мезгілінде неше ай бар? Топ мүшелеріңмен бір айдың күнтізбесін дайындаңдар. 1-топ. Жыл мезгілін мезгілдерін ата. Әр ай аттары қай мезгілге сәйкес келетінін анықта. 2-топ Ай аттарын ата. Бір айдың күнтізбесін дайындаңдар. 3-топ Апта күндерін ата.Бір апта күнтізбесін құрастырыңдар Дескриптор; -жыл,ай, апта аттарын атайды -мезгілге сәйкес айды анықтайды -бір айдың күнтізбесін дайындайды -бір апта күнтізбесін құрастырады Қ.Б топтар өзара «Құм сағаттар» арқылы бағалайды 2-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Дәптермен жұмыс А)Көрсетілген өлшем бірліктерін өрнекте.
1
1
1 Ә ) Кешкі сауын сағат 17.00-де басталады.Жолға сауыншының 30 минут уақыты кетеді.Сауыншы сауын басталғанға дейін 15 минут ерте келу үшін, үйден сағат нешеде шығу керек? Дескриптор; -өлшем бірліктерді өрнектейді -сауыншының шығу уақытын анықтайды Қ.Б. жұптар өзара « Смайликтер» арқылы бағалау 3-тапсырма Т.ж «Кім жылдам» әдісі Берілген есептерді сызба арқылы қай топ тез шығарады. Сол топ жеңіске жетеді. 1-топ Бір егіс алқабынан барлығы 200 ц, екіншісінен 300ц және үшіншісінен 500 ц астық жиналды. Үш егіс алқабынан неше центнер жиналды? 2-топ Үш егіс алқабынан барлығы 1000ц астық жиналды.Бір егіс алқабынан 200 ц, ал екіншісінен 300 ц астық жинады.Үшінші егіс алқабынан неше центнер астық жиналды? 3-топ Жоғарыда берілген есептерге кері есеп құрастыр Дескриптор; -есепті сызба арқылы айтады -мәні мен жауабын табады -кері есептер құрастырады Қ.Б; «Бас бармақ» әдісі арқылы топтар өзара бағалау 4-тапсырма Жеке жұмыс Комбайыншының сағаты 5 минут алда. Егер оның сағатының « тілдері» төмендегідей орналасса ,онда дұры жүретін сағаттың қай уақытты көрсетіп тұрғанын айт.
|
Суреттер, кесте Оқулық 46-бет
Оқулық 46,47-беттер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Құмарова Қаламқас Арманқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Математика пәнінен "Уақыт.Тәулік" атты сабақ жоспары
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Математика пәнінен "Уақыт.Тәулік" атты сабақ жоспарыМатериал туралы қысқаша түсінік
ұзындық өлшемінің: см, дм, м, масса: кг, ц, көлем (сыйымдылық): л, уақыт: сағат, мин, ай, жыл мәндерін салыстыру және шамалардың мәндерімен қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын орындау
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Шығыс Қазақстан облысының Білім басқармасы «М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК
«Бекітемін»: _________ колледждің әдіскері: Ахметова А.К. «Келісемін»: _________ Сынып жетекшісі: Мухатова .А.Н САБАҚ ЖОСПАРЫ Тақырыбы: «Уақыт.Тәулік»
Өтетін орны: Ғ.Мүсірепов атындағы орта мектебі Сынып: 2 Мерзімі: 22.12.2020 Тобы: 310 Машықкер: Құмарова Қаламқас Арманқызы Баға: «__»___________
Семей, 2020 жыл
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















