|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
17.12.2024 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№71 сабақ. Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.2.1.3 көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c)=ab+ac; a(b-c)=ab-ac көрсету және қолдану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін есеп шығаруды қолданатын болады |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Есепті шығар Ұзындығы 7м, ал ауданы 21м2 бақты қоршау үшін бағбанға қанша метр қоршау керек? A=7м S=21м2 Р=? 21м2:7м=3м Р=(7+3)*2=20м Ж: 20м қоршау керек. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Топтық жұмыс «Шеңберлер» ойыны Есепте 60*3=180 70-4=280 70*5=350 70*3=210 40*4=160 40*5=200 40*3=120 90*4=360 90*5=450 90*3=270 50*4=200 50*5=250 50*3=150 80*4=320 80*5=400 80*3=240 60*4=240 60*5=300 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Ұзындығы а,ені в болатын тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен тап. Р=(а+в)*2
ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Мектептер-30 Шырша-5 Қайың-4 Барлығы-? 5+4=9 9*30=270 Жауабы: Қаладағы30 мектептің барлығына 270 ағаш отырғызылды.
Сергіту сәті
ЕҚБ 4-тапсырма Есепті шығар Таушымылдық-80 Раушангүл-240 Жәшік-?, Әр жәшікке- 40 түп 240+80=320 320:40=8 Жауабы: 8 жәшік қажет
Топтық жұмыс 5-тапсырма Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың ауданы мен периметрін тап. S=a*b P=( a+d)*2 a=4см d=2см S=4*2=8см2 P=(4+2)*2=12см
A=1см D=4см S=1*4=4см2 P=(1+4)*2=10см
A=3см S=a-a=3*3=9см2 P=4a=4*3=12см
6-тапсырма «Бәйге» ойыны Амалдардың орындалу ретін анықта.Өрнектерді баған түрінде есепте. Үлгі: 1000-(446+254)=300 446 1000 +254 - 700
700 300
8-тапсырма 1-жәшік- гүл немесе түймедақ 2-жәшік-қияр немесе түймедақ 3-жәшік-қияр немесе гүл Жауабы: Түймедақ деген жәшіктен қияр шығуы мүмкін.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есепте. 5*(20г+80г)=5*100г=500г 2*(30г+20г)=2*50г=100г (50л+10л)*8=60л*8=480л 7кг*(5+4)=7кг*9=63кг (7м+2м)*30=9м*30=270м 100*(8мм+1мм)=100*9мм=900мм (40см+10см)6=50см*6=300см 8м*(40+30)=8м*70=560м (70мм+30мм)*2=100мм*2=200мм
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есептейді
Кестені толтырады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс орындайды
Тапсырманы орындайды
Амалдарды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Асық » әдісі
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Ұзындығы а,ені в болатын тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен табады-1б
Керемет!
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Мен сенімен мақтанамын!
ДескриптоР: Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын өлшейді-1б. Олардың ауданы мен периметрін табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б. Өрнектерді баған түрінде есептейді-1б
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1б
«Білім поштасы» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Заттар
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||
![]()
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ.32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту тәсілдерін үйренеді |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есепте. 5*(20г+80г)=5*100г=500г 2*(30г+20г)=2*50г=100г (50л+10л)*8=60л*8=480л 7кг*(5+4)=7кг*9=63кг (7м+2м)*30=9м*30=270м 100*(8мм+1мм)=100*9мм=900мм (40см+10см)6=50см*6=300см 8м*(40+30)=8м*70=560м (70мм+30мм)*2=100мм*2=200мм Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 1-тапсырма Есепте
Топтық жұмыс 2-тапсырма Орында және түсіндір Үлгі: А) (300+6)*2=30*2+6*2= 60+12=72 36*2=30*2+6*2=60+12=72
ЕҚБ Ә) Ауызша түсіндіре отырып есепте 23*2=46 24*2=68 13*3=39 230*2=460 340*2=680 130*3=390 23*20=460 34*20=680 13*30=390 24*2=48 240*2=480 24*20=480
Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар. 1айда-20 к. Мүсін, 3қ. Құмыра 3айда-? Бұйым (20+3)*3=20*3+3*3=60+9=69 Ж: Барлығы 69 бұйым жасап шығарды
Ә)3 бригадада-21 адамнан 2бригадада-21 адамнан Барлығы-? Адам 3*21+2*21=63+42=105 Ж: 105 адам жұмыс істеді
Сергіту сәті
4-тапсырма Кестені қолдана отырып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр. 373 373 900-527=120+253 600 600 300*2+450+150 64 135 32*2<45*3 300 80 900/3>540/8
ЕҚБ 5-тапсырма Есепте (6+4)*8=10*8=80 (80+20)*6=100*6=600 (5+2)*60=5*60+2*60=300+120=420 (30+4)*8=70*8=560
(9+1)*70=10*70=700 (40+30)*4=70*4=280 (30+50)*4=80*4=320 (20+60)*9=80*9=720
8-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есепте Үлгі: 456 +235
691
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр өонектің шығарылу тәсілін тап. (9+1)*40=10*40=400 (2+5)*30=2*30+5*30=60+150=210 (20+40)*6=60*6=360 (50+40)*8=50*8+40*8=400+320=720 (6+4)*7=10*7=70 (20+30)*8=50*8=400
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Есептеу жүргізеді
Баған түрінде есептейді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Әуе шарлары » әдісі
Дескриптор: Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есептейді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Кестедегі есептеулерді орындайды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Орындай отырып түсіндіреді-1б
Тамаша!
Керемет екен!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Кестені қолдана отырып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есептейді-1б
«Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Заттар
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ.32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту тәсілдерін үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр өрнектің шығарылу тәсілін тап. (9+1)*40=10*40=400 (2+5)*30=2*30+5*30=60+150=210 (20+40)*6=60*6=360 (50+40)*8=50*8+40*8=400+320=720 (6+4)*7=10*7=70 (20+30)*8=50*8=400 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Есепте.Шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастыр. Сонда сен субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын білесің 23*10=230 М 120*3=360 Ы 130*3=390 С 210*3=630 Ы 22*30=660 Р Жауабы: МЫСЫР Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 2-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте Үлгі: 13*3=(10*3)+(3*3)=30*9=39 (5+2)*60=7*60=420 (31+19)*20=50*20=1000 Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар А)Әр сорғы-210 л/ сағ 2 сорғы-?л (210+210)*2=840л (2сағ) Ж: 2с ағаттың ішінде екі сорғы 840л су айдайды. Ә) 2қатар-120шамнан 3қатар-210 шамнан Барлығы-?шам 120*2+210*3=870шам Ж: Барлығы 870 шам қолданылды. Сергіту сәті
4-тапсырма Есепте «Бәйге» ойыны 31*2=62 11*90=990 11*7=77 210*4=840 21*40=840 220*4=880 110*3=330 11*30=330 120*3=360 330*3=990 33*30=990 11*40=440 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 5-тапсырма Қабырғалары 2 см мен 4 см және 1см мен 7см болатындай тіктөртбұрыштар сал. Осы тіктөртбұрыштардың периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп шығар
Р=(а+в)*2
Р=(4+2)*2=12см 2-тәсіл Р=а*2+в*2 Р=4*2+2*2=12см 2) 1-тәсіл Р=(а+в)*2 Р+(7+2)*2=16см 2-тәсіл Р=а*2+в*2 Р=7*2+1*2=16см Жұптық жұмыс 6-тапсырма Есепті шығар Әр топта-10б, 20 ересек адам 9 топта-? Адам (10+20)*9=270 адам Ж: 270 адам саяхатқа барады 8-тапсырма Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздіктер құрастыр. 50 50 200:4=450-400 300 300 100*3=900:3 440 420 207+233>70*6 350 80 900-550>400:5 9-тапсырма Теңдік тура болатындай етіп жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шық. 10 10 (5+5)*(5+5)=100 25 25 (5*5)+(5*5)=50 25 10 (5*5)*(5+5)=250 10 50 (5+5)*5-5=45 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, оларды шығар 1 2 (309-59):50=5 2 1 3 1000:(56+44):2=5 50*7+(406-400)=356 210:30+5*(280-260)=107 500:(907-807)=5 (667-67):100*4=24 540:9+(540+90)=690 (667+330:10)+231=931 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Периметрді табады Есепті жұппен шығарады Кестемен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Бәйге » әдісі
Дескриптор: Әр өрнектің шығарылу тәсілін тауып, шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеп, шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастырады-1б Субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын біледі-1б Кереметсіңдер!
Керемет! Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Өз бетінше тапсырма орындай алады-1б Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Тез есептей алады-1б Тамаша! ДескриптоР: Қабырғалары 2 см мен 4 см және 1см мен 7см болатындай тіктөртбұрыштар салады-1б Осы тіктөртбұрыштардың периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздіктер құрастырады-1б
Дескриптор: Теңдік тура болатындай етіп жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шығады-1б
«Әлеуметтік желі» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Кесте
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика ҚМЖ 71-73 сабақтар 3 сынып
Математика ҚМЖ 71-73 сабақтар 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
17.12.2024 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№71 сабақ. Көбейтудің үлестірімділік қасиеті. Есептер шығару |
|||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.3** көбейтудің үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.2.1.3 көбейтудің үлестірімділік және терімділік қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: (ab)c=a(bc); a(b+c)=ab+ac; a(b-c)=ab-ac көрсету және қолдану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін есеп шығаруды қолданатын болады |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Есепті шығар Ұзындығы 7м, ал ауданы 21м2 бақты қоршау үшін бағбанға қанша метр қоршау керек? A=7м S=21м2 Р=? 21м2:7м=3м Р=(7+3)*2=20м Ж: 20м қоршау керек. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Топтық жұмыс «Шеңберлер» ойыны Есепте 60*3=180 70-4=280 70*5=350 70*3=210 40*4=160 40*5=200 40*3=120 90*4=360 90*5=450 90*3=270 50*4=200 50*5=250 50*3=150 80*4=320 80*5=400 80*3=240 60*4=240 60*5=300 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Ұзындығы а,ені в болатын тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен тап. Р=(а+в)*2
ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Мектептер-30 Шырша-5 Қайың-4 Барлығы-? 5+4=9 9*30=270 Жауабы: Қаладағы30 мектептің барлығына 270 ағаш отырғызылды.
Сергіту сәті
ЕҚБ 4-тапсырма Есепті шығар Таушымылдық-80 Раушангүл-240 Жәшік-?, Әр жәшікке- 40 түп 240+80=320 320:40=8 Жауабы: 8 жәшік қажет
Топтық жұмыс 5-тапсырма Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың ауданы мен периметрін тап. S=a*b P=( a+d)*2 a=4см d=2см S=4*2=8см2 P=(4+2)*2=12см
A=1см D=4см S=1*4=4см2 P=(1+4)*2=10см
A=3см S=a-a=3*3=9см2 P=4a=4*3=12см
6-тапсырма «Бәйге» ойыны Амалдардың орындалу ретін анықта.Өрнектерді баған түрінде есепте. Үлгі: 1000-(446+254)=300 446 1000 +254 - 700
700 300
8-тапсырма 1-жәшік- гүл немесе түймедақ 2-жәшік-қияр немесе түймедақ 3-жәшік-қияр немесе гүл Жауабы: Түймедақ деген жәшіктен қияр шығуы мүмкін.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есепте. 5*(20г+80г)=5*100г=500г 2*(30г+20г)=2*50г=100г (50л+10л)*8=60л*8=480л 7кг*(5+4)=7кг*9=63кг (7м+2м)*30=9м*30=270м 100*(8мм+1мм)=100*9мм=900мм (40см+10см)6=50см*6=300см 8м*(40+30)=8м*70=560м (70мм+30мм)*2=100мм*2=200мм
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есептейді
Кестені толтырады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс орындайды
Тапсырманы орындайды
Амалдарды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Асық » әдісі
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Ұзындығы а,ені в болатын тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен табады-1б
Керемет!
Тамаша!
Керемет екен!
Тамаша!
Мен сенімен мақтанамын!
ДескриптоР: Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын өлшейді-1б. Олардың ауданы мен периметрін табады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б. Өрнектерді баған түрінде есептейді-1б
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1б
«Білім поштасы» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Заттар
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||
![]()
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ.32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту тәсілдерін үйренеді |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есепте. 5*(20г+80г)=5*100г=500г 2*(30г+20г)=2*50г=100г (50л+10л)*8=60л*8=480л 7кг*(5+4)=7кг*9=63кг (7м+2м)*30=9м*30=270м 100*(8мм+1мм)=100*9мм=900мм (40см+10см)6=50см*6=300см 8м*(40+30)=8м*70=560м (70мм+30мм)*2=100мм*2=200мм Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 1-тапсырма Есепте
Топтық жұмыс 2-тапсырма Орында және түсіндір Үлгі: А) (300+6)*2=30*2+6*2= 60+12=72 36*2=30*2+6*2=60+12=72
ЕҚБ Ә) Ауызша түсіндіре отырып есепте 23*2=46 24*2=68 13*3=39 230*2=460 340*2=680 130*3=390 23*20=460 34*20=680 13*30=390 24*2=48 240*2=480 24*20=480
Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар. 1айда-20 к. Мүсін, 3қ. Құмыра 3айда-? Бұйым (20+3)*3=20*3+3*3=60+9=69 Ж: Барлығы 69 бұйым жасап шығарды
Ә)3 бригадада-21 адамнан 2бригадада-21 адамнан Барлығы-? Адам 3*21+2*21=63+42=105 Ж: 105 адам жұмыс істеді
Сергіту сәті
4-тапсырма Кестені қолдана отырып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр. 373 373 900-527=120+253 600 600 300*2+450+150 64 135 32*2<45*3 300 80 900/3>540/8
ЕҚБ 5-тапсырма Есепте (6+4)*8=10*8=80 (80+20)*6=100*6=600 (5+2)*60=5*60+2*60=300+120=420 (30+4)*8=70*8=560
(9+1)*70=10*70=700 (40+30)*4=70*4=280 (30+50)*4=80*4=320 (20+60)*9=80*9=720
8-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есепте Үлгі: 456 +235
691
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр өонектің шығарылу тәсілін тап. (9+1)*40=10*40=400 (2+5)*30=2*30+5*30=60+150=210 (20+40)*6=60*6=360 (50+40)*8=50*8+40*8=400+320=720 (6+4)*7=10*7=70 (20+30)*8=50*8=400
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Есептеу жүргізеді
Баған түрінде есептейді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Әуе шарлары » әдісі
Дескриптор: Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есептейді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Кестедегі есептеулерді орындайды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Орындай отырып түсіндіреді-1б
Тамаша!
Керемет екен!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Кестені қолдана отырып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есептейді-1б
«Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Заттар
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ.32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту тәсілдерін үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр өрнектің шығарылу тәсілін тап. (9+1)*40=10*40=400 (2+5)*30=2*30+5*30=60+150=210 (20+40)*6=60*6=360 (50+40)*8=50*8+40*8=400+320=720 (6+4)*7=10*7=70 (20+30)*8=50*8=400 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Есепте.Шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастыр. Сонда сен субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын білесің 23*10=230 М 120*3=360 Ы 130*3=390 С 210*3=630 Ы 22*30=660 Р Жауабы: МЫСЫР Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 2-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте Үлгі: 13*3=(10*3)+(3*3)=30*9=39 (5+2)*60=7*60=420 (31+19)*20=50*20=1000 Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар А)Әр сорғы-210 л/ сағ 2 сорғы-?л (210+210)*2=840л (2сағ) Ж: 2с ағаттың ішінде екі сорғы 840л су айдайды. Ә) 2қатар-120шамнан 3қатар-210 шамнан Барлығы-?шам 120*2+210*3=870шам Ж: Барлығы 870 шам қолданылды. Сергіту сәті
4-тапсырма Есепте «Бәйге» ойыны 31*2=62 11*90=990 11*7=77 210*4=840 21*40=840 220*4=880 110*3=330 11*30=330 120*3=360 330*3=990 33*30=990 11*40=440 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 5-тапсырма Қабырғалары 2 см мен 4 см және 1см мен 7см болатындай тіктөртбұрыштар сал. Осы тіктөртбұрыштардың периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп шығар
Р=(а+в)*2
Р=(4+2)*2=12см 2-тәсіл Р=а*2+в*2 Р=4*2+2*2=12см 2) 1-тәсіл Р=(а+в)*2 Р+(7+2)*2=16см 2-тәсіл Р=а*2+в*2 Р=7*2+1*2=16см Жұптық жұмыс 6-тапсырма Есепті шығар Әр топта-10б, 20 ересек адам 9 топта-? Адам (10+20)*9=270 адам Ж: 270 адам саяхатқа барады 8-тапсырма Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздіктер құрастыр. 50 50 200:4=450-400 300 300 100*3=900:3 440 420 207+233>70*6 350 80 900-550>400:5 9-тапсырма Теңдік тура болатындай етіп жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шық. 10 10 (5+5)*(5+5)=100 25 25 (5*5)+(5*5)=50 25 10 (5*5)*(5+5)=250 10 50 (5+5)*5-5=45 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, оларды шығар 1 2 (309-59):50=5 2 1 3 1000:(56+44):2=5 50*7+(406-400)=356 210:30+5*(280-260)=107 500:(907-807)=5 (667-67):100*4=24 540:9+(540+90)=690 (667+330:10)+231=931 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Периметрді табады Есепті жұппен шығарады Кестемен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Бәйге » әдісі
Дескриптор: Әр өрнектің шығарылу тәсілін тауып, шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеп, шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастырады-1б Субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын біледі-1б Кереметсіңдер!
Керемет! Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Өз бетінше тапсырма орындай алады-1б Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Тез есептей алады-1б Тамаша! ДескриптоР: Қабырғалары 2 см мен 4 см және 1см мен 7см болатындай тіктөртбұрыштар салады-1б Осы тіктөртбұрыштардың периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздіктер құрастырады-1б
Дескриптор: Теңдік тура болатындай етіп жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шығады-1б
«Әлеуметтік желі» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Кесте
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз






























