ҰМЖ
тарауы:
2А –Екі таңбалы
сандарды қосу және азайту.Жүздіктер.
Есептер
|
Мұжықсу негізгі орта
мектебі
|
Күні:
05.11.18
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Омиртаева Айжан Темирхановна
|
Сынып:
2
|
Барлығы- 8
Қатысқандар – 8
|
Қатыспағандар -
0
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Рим
цифрлары
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
|
2.1.1.3*12 санына дейінгі рим
сандарын оқу, жазу және
қолдану
2.1.1.4 санаудың ірі
бірлігі –жүздікті құрастыру,1000-ға дейінгі жүздіктермен санау,
жазу,салыстыру
|
Сабақ
мақсаты
|
Барлық
оқушылар: Рим цифрларымен
танысады
Көптеген
оқушылар: Рим цифрларын таниды,
санайды
Кейбір
оқушылар:Рим цифрларына байланысты
мысалдар келтіреді оларды оқиды, жазады Берілген тапсырмаларды
дескрипторге сай орындайды.
|
Бағалау
критерийі
|
Рим цифрларымен
таниды Рим цифрларына байланысты мысалдар келтіреді оларды оқиды,
жазады Берілген тапсырмаларды дескрипторге сай
орындайды
|
Тілдік
мақсаттар
|
І,ІІ, ІІІ,
ІV,Y
|
Талқылауға арналған
тармақтар
-Рим цифрларын қайдан
кездестіруге болады?
-Оларды кімдер
ойлап тапқан?
|
Құндылықтарға
баулу
|
Өзін-өзі бағалауға,
өзін және өзгелерді құрметтеуге
баулу
|
Пәнаралық
байланыс
|
жаратылыстанау
|
Алдыңғы
білім
|
шамаларының мәнін
салыстыруды біледі.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
минут
10
мин
Сабақтың
ортасы
минут
15
мин
|
Ұйымдастыру
шаралары
«Тілектер
жолы»1
мин
Мақсаты: Сабақты жақсы көңіл-күймен
бастау
Нәтижесі: Бір-біріне деген
сыйластықтары, оқуға белсенділіктері
артады
«Кім
жылдам?»
Рим цифрларымен жазылған
сандарды қорша және оқы.
III 4 20 I 26 V 18 0 11 X
39 12 VI
Қ
Б:
тамаша жақсы
талпын
Рим цифрының шығу
тарихымен таныстыру
|
Қима
қағаздар
Бейнематериал
|
№2 есеп – тапсырманы үлгі
бойынша орындайды
Дескриптор:
Жыл мезгілдерінің айларын рим
цифрларымен көрсетеді
Рим цифрларын жазып
үйренеді
ҚБ:
№3 есеп – өсу ретіне қарай
анықта
ҚБ: Тамаша! Жарайсың! Талпын!
№4 есеп – тақтада
қарастырылады
ҚБ:
.
|
смайликтер
үкілер
|
Сабақтың
соңы
( 10
минут)
|
Қоянға берілген сандарды
рим цифрларымен жазуға
көмектес.
2 9 4
12
Рефлексия: «Табыс
баспалдағы»
Бүгінгі сабақтан сөз
қоржындарыңа қандай сөз
салдыңдар?
- Бүгін біз не
үйрендіңдер? Қай тапсырманы орындау қызықты болды? Қайсысы қиындық
туғызды?
|
Қима
қағаздар
Ламинад
қағазы
стикерлер
|
Саралау – сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз?
Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – сіз
оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
|
Барлық
оқушылар: Рим цифрларымен
танысады
Көптеген
оқушылар: Рим цифрларын таниды,
санайды
Кейбір
оқушылар:Рим цифрларына байланысты
мысалдар келтіреді оларды оқиды, жазады Берілген тапсырмаларды
дескрипторге сай орындайды.
|
«Кім жылдам?» ойынында
жұлдызшалар арқылы бағаланды
№2-есепте «бас бармақ» әдісі
қылы бағаланды
№3-есепте смайликтер арқылы
бағаланды
Тақтамен жұмыс жасау барысында
«ақылды үкілер» арқылы
бағаланды
Сабаққа рефлексия жасау үшін
«табыс баспалдағы» тәсілін
пайдаланады.
|
Қауіпсіздік дәптері
№1
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсатты немесе оқу
мақсаттар шынайы болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына
қол жеткізді ме? Егер оқушылар мақсатқа қол жеткізбеген
болса,неліктен деп ойлайсыз?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдалана
алдыңыз ба? Сабақ жоспарында ауытқулар болды ма және
неліктен?
|
Оқу мақсаттары
шынайы
Барлық оқушылар сабақ
барысында оқу мақсаттарына қол жеткізді. Тиімді жоспарланған
әдіс-тәсілдердің көмегі арқылы білім алушылар оқу әрекетіне белсене
қатысты.
Оқу әрекетінде саралау дұрыс
жүргізілді. Уақыт тығыздығы сақталды. Сабақ жоспарланған түрде
өтті,сабақ барысында ауытқулар болған
жоқ
|
Жалпы
бағалау
|
Сабақта ең жақсы өткен екі
нәрсе (оқу мен оқытуға
қатысты)
1:Топтық
жұмысы
2:Бағалау
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не оң ықпал етер еді (оқытуды да оқуға
қатысты)
Білім алушылардың өзін-өзі
реттеуі
Сабақ барысында мен сынып н
емесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
Сабақ барысында
барлық оқушылардың белсенді әрекеттері, пәнге деген
қызығушылықтары, оқушылардың оқу дағдысының қалыптасқандығы,
қалыптастырушы бағалау түрін меңгергендігі және оқу әрекетіне
сындарлы кері байланыс бере алуы менің келесі сабағымды бұдан әрі
жетілдіруге оң ықпалын тигізері
сөзсіз.
|