Математика сабағы. Такырыбы: Секунд

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Математика сабағы. Такырыбы: Секунд

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика сабағы секунд тақырыбына байланысты ашық сабағы
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 31-сабақ


Бөлім:

Есепті шығару жолдары

Мұғалімнің аты-жөні

Кадирова Г.Б.

Күні:

12.05.

Сынып: 3

Қатысушылар саны:22

Қатыспағандар саны:2

Сабақтың тақырыбы

Секунд

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.2 ** секунд өлшем бірлігін қолданып өлшеу

3.1.3.3 ** шамалар мәндерін уақыт (сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: секунд өлшем бірлігін қолданып өлшейді, шамалар мәндерін уақыт (сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) өлшем бірліктерін салыстырады және амалдар орындай алады.

Көптеген оқушылар: шамалар мәндерін көрсетілген өлшем бірлігіне өрнектей алады.

Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастыра алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық ахуал

Өткен білімді еске түсіру:

Көзілдірік әдісі

А)Оқу тапсырмасын тексеру.

Топқа бөліну «Санау» әдісімен жүреді.

Оқу материалын жариялау «Құрастыру» әдісі арқылы жүреді.

-Ең жүйрік жануарды құрастыр

-Ең жылдам ұшатын құсты құрастыырыңдар
-Ең жүйрік көлікті құрвстыр

- Енді әріптерден сөз құрастырамыз

-Қандай сөз құрастырдық?(секунд)

- Онымен нені өлшейді?

- Уақыттың бұлардан басқа тағы қандай өлшем бірлігін білесіңдер?

-Олай болса бүгінгі сабағымызда уақыттың ең кіші өлшем бірлігін ажыратып, тапсырмалар орындайтын боламыз.

Өлең айтады.





Көбейту кестесін сұрау



Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.







«Бас бармақ» әдісі








Жаңа білім

10 мин






























2 мин



15 мин






























Бекіту

13 мин








(Ұ, Д) 1- тапсырмада жұптық жұмыс жүзеге асады.

1) Сағаттардағы көрсетілген уақытты атаңдар.

07:45 , 10:15, 12:15, 8:55,



Интерактивті тақтамен жұмыс:

Маймылмен бірге «Банан аралына саяхат»

2) Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектеңдер.

70мин=1саг10мин

9мин=540с

85с=1мин15с

9мин=540с

1саг30мин=90мин

67с=1мин7с

3) Веложарысқа 4 бала қатысты.

Кесте бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.

Әр айналымда қай бала бірінші келді?(1-Мұрат, 2-Санат,3-Асқар)

Басқаларынан неше секундқа жылдам келді?

Үшінші айналымда кім ең жылдам болды?(Асқар)

Кім жарыста жеңді?(Мұрат-7мин14с)

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

- Ұқсас тапсырмалар құрастыр.


Сергіту сәті


(Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

5) Салыстыр.

2тәул>42саг 450с>4мин

2мин10с >110с 200с <2мин50с

3сағ5мин< 190мин 5мин<5мин2с

6) Есептерді шығар.

А) Наурыз мерекесіне арналған концертке үш сыныптың қыздары үшін ұлттық көйлектер тігуге тапсырыс берілді. Тігінші бір көйлекті тігуге 4м мата жұмсады. Әрбір сыныпта 15 қыздан болса, онда барлық көйлекке неше метр мата керек?

Ш: 15*3*4=180м

Ж:180 метр мата керек.

Ә) Наурыз мерекесіне қолөнер шеберлерінің көрмесі ұйымдастырылды. Көрмедегі бұйымдардың 50-і киізден, одан 2 есе артық бұйым ағаштан жасалған. Былғарыдан жасалған бұйым киіз бен ағаштан жасалған бұйымдардың бестен бір бөлігін құрайды. Неше бұйым былғарыдан жасалған?

Ш:50*2:5=20

Ж: 20 бұйым былғарыдан жасалған.


(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.

7) Қанша уақыт өтті? Минутпен және секундпен өрнекте.

19сағ31 мин01с

-19сағ30мин36с

25с

08сағ14 мин54с

-08сағ10мин27с

4мин27с

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

Тапсырмаларды орындайды.































Билеп сергиді.



Тапсырмаларды орындайды.





























Тапсырмаларды орындайды.


Дескриптор:

- Сағаттардағы көрсетілген уақытты дұрыс атайды -1балл.

Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді-1балл.

Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді-1балл.

























Дексриптор:

Өлшем бірліктерін салыстырады -2балл.


Есептердің шешуін, жауабын табады-2балл.























Дескриптор:

Қанша уақыт өткенін анықтайды-2балл. Минутпен және секундпен өрнектейді -1балл.











































Оқулық, дәптер





Кері байланыс

2 мин

Кері байланыс: «Ұстаздан хат» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 77-бет №4.

Кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
15.05.2023
254
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі