Материалдар / Математика сабағы. Такырыбы: Секунд
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика сабағы. Такырыбы: Секунд

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика сабағы "Секунд" тақырыбына ашық сабақ
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 31-сабақ


Бөлім:

Есепті шығару жолдары

Мұғалімнің аты-жөні

Кадирова Г.Б.

Күні:

12.05.

Сынып: 3

Қатысушылар саны:22

Қатыспағандар саны:2

Сабақтың тақырыбы

Секунд

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.2 ** секунд өлшем бірлігін қолданып өлшеу

3.1.3.3 ** шамалар мәндерін уақыт (сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: секунд өлшем бірлігін қолданып өлшейді, шамалар мәндерін уақыт (сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) өлшем бірліктерін салыстырады және амалдар орындай алады.

Көптеген оқушылар: шамалар мәндерін көрсетілген өлшем бірлігіне өрнектей алады.

Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастыра алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық ахуал

Өткен білімді еске түсіру:

Көзілдірік әдісі

А)Оқу тапсырмасын тексеру.

Топқа бөліну «Санау» әдісімен жүреді.

Оқу материалын жариялау «Құрастыру» әдісі арқылы жүреді.

-Ең жүйрік жануарды құрастыр

-Ең жылдам ұшатын құсты құрастыырыңдар
-Ең жүйрік көлікті құрвстыр

- Енді әріптерден сөз құрастырамыз

-Қандай сөз құрастырдық?(секунд)

- Онымен нені өлшейді?

- Уақыттың бұлардан басқа тағы қандай өлшем бірлігін білесіңдер?

-Олай болса бүгінгі сабағымызда уақыттың ең кіші өлшем бірлігін ажыратып, тапсырмалар орындайтын боламыз.

Өлең айтады.





Көбейту кестесін сұрау



Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.







«Бас бармақ» әдісі








Жаңа білім

10 мин






























2 мин



15 мин






























Бекіту

13 мин








(Ұ, Д) 1- тапсырмада жұптық жұмыс жүзеге асады.

1) Сағаттардағы көрсетілген уақытты атаңдар.

07:45 , 10:15, 12:15, 8:55,



Интерактивті тақтамен жұмыс:

Маймылмен бірге «Банан аралына саяхат»

2) Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектеңдер.

70мин=1саг10мин

9мин=540с

85с=1мин15с

9мин=540с

1саг30мин=90мин

67с=1мин7с

3) Веложарысқа 4 бала қатысты.

Кесте бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.

Әр айналымда қай бала бірінші келді?(1-Мұрат, 2-Санат,3-Асқар)

Басқаларынан неше секундқа жылдам келді?

Үшінші айналымда кім ең жылдам болды?(Асқар)

Кім жарыста жеңді?(Мұрат-7мин14с)

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

- Ұқсас тапсырмалар құрастыр.


Сергіту сәті


(Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

5) Салыстыр.

2тәул>42саг 450с>4мин

2мин10с >110с 200с <2мин50с

3сағ5мин< 190мин 5мин<5мин2с

6) Есептерді шығар.

А) Наурыз мерекесіне арналған концертке үш сыныптың қыздары үшін ұлттық көйлектер тігуге тапсырыс берілді. Тігінші бір көйлекті тігуге 4м мата жұмсады. Әрбір сыныпта 15 қыздан болса, онда барлық көйлекке неше метр мата керек?

Ш: 15*3*4=180м

Ж:180 метр мата керек.

Ә) Наурыз мерекесіне қолөнер шеберлерінің көрмесі ұйымдастырылды. Көрмедегі бұйымдардың 50-і киізден, одан 2 есе артық бұйым ағаштан жасалған. Былғарыдан жасалған бұйым киіз бен ағаштан жасалған бұйымдардың бестен бір бөлігін құрайды. Неше бұйым былғарыдан жасалған?

Ш:50*2:5=20

Ж: 20 бұйым былғарыдан жасалған.


(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.

7) Қанша уақыт өтті? Минутпен және секундпен өрнекте.

19сағ31 мин01с

-19сағ30мин36с

25с

08сағ14 мин54с

-08сағ10мин27с

4мин27с

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

Тапсырмаларды орындайды.































Билеп сергиді.



Тапсырмаларды орындайды.





























Тапсырмаларды орындайды.


Дескриптор:

- Сағаттардағы көрсетілген уақытты дұрыс атайды -1балл.

Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді-1балл.

Кесте бойынша сұрақтарға жауап береді-1балл.

























Дексриптор:

Өлшем бірліктерін салыстырады -2балл.


Есептердің шешуін, жауабын табады-2балл.























Дескриптор:

Қанша уақыт өткенін анықтайды-2балл. Минутпен және секундпен өрнектейді -1балл.











































Оқулық, дәптер





Кері байланыс

2 мин

Кері байланыс: «Ұстаздан хат» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: 77-бет №4.

Кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!