Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
№5 мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Б.Сейтпенбетова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
5.03.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 Б |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Теңдеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.2 таңдап алу әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдеу шешуді үйренеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Бекіту Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қайырлы күн досым Қайырлы күн болсын! Сейсенбідегі сабақ Сәттілікке толсын! Бүгін сенің алар бағаң Тек қана бестік болсын! Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын сұрау (ауызша) Басталды – сағат 5 Аяқталды – сағат 8 Созылды - ? сағат Шешуі: 8-5=3 Жауабы: концерт 3 сағатқа созылды. Тақырыпты ашу Бейнеролик көру Мұғалім әртүрлі математикалық жазбаларды ұсынады. Бұл жазбалар қалай аталады? х+3=6 4+a=7 6-х=3 a-4=3 Теңдеулерде амалдың қандай компоненті белгісіз? Мұндай теңдеулерді қалай шешеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепте не белгілі? (Сөреден 7 тәрелкені алғанда, онда 2 тәрелке қалғаны) Есепте не белгісіз? (Сөреде барлығы неше тәрелке болғаны) Болды - х Алды - 7 Қалды - 2 Теңдеу құрайық. х-7=2 Топтық жұмыс. 2-тапсырма 50+х=70 50-а-30 Х=70-50 а=50-30 Х=20 а=20
50-а=30 а-70=20 а=50-30 а-70-20 а=20 а=50
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепті толықтырып, шығар Ж Қызыл - х 7 к. 4+х=7 х=7-4 х=3 4+3=7 7=7 Сергіту сәті Жеке жұмыс слайдпен (ауызша) 4-тапсырма Салыстыр 20 + 30 < 60 70 > 90 – 30 100 = 80 + 10 100 – 60 < 50 30 + 20 > 60 – 20 50 + 10 = 100 – 40 ҚЖ: Саралау тапсырмасы Есепті шығар 1 күні-6 сурет 2 күні-х сурет Барлығы- 10 сурет Х=? Wordwoll әдісі Кері байланыс Смайлик Үй тапсырмасы Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Өрнектер құрып, олардың мәнін табады. 20+10=30 40+20=60 50-10=40 40-20=20 |
Өлеңді бірге оқиды
Бейнеролик Теңдеулерді шешеді Теңдеуді шешу жолдарын түсіндіреді Есепті теңдеу арқылы шығарады х-7=2 х=2+7 х=9 9-7=2 9=9 Теңдеулерді шешеді Жұппен жұмыс жасайды Есепті шығарады Жаттығу жасайды Сергіту сәтін жасайды Салыстыру жасайды Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! Дескриптор: Теңдеу шешу әдістерін біледі Білгенін түсіндіре алады Бағалау: clapping hands Дескриптор: Теңдеулерде амалдың қандай компоненті белгісіз екенін айтады. Оны қалай
таб Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Тексерілді:
Білім беру
ұйымының атауы
№5
мектеп-лицейі
Пәні:
Математика
Бөлім:
Салт-дәстүр және
ауыз әдебиеті
Педагогтің
аты-жөні:
Б.Сейтпенбетова
Күні:
5.03.2024ж
Сынып:
1
Б
Сабақтың
тақырыбы:
№94 сабақ.
Теңдеу
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
1.2.2.2 таңдап алу
әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде
теңдеулерді шешу
Сабақтың
мақсаты
Теңдеу шешуді
үйренеді
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Бекіту Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Қайырлы күн
досым Қайырлы күн
болсын! Сейсенбідегі
сабақ Сәттілікке
толсын! Бүгін сенің алар
бағаң Тек қана бестік
болсын! Өткенді
пысықтау Үй тапсырмасын сұрау
(ауызша) Басталды – сағат
5 Аяқталды – сағат
8 Созылды - ?
сағат Шешуі:
8-5=3 Жауабы: концерт 3 сағатқа
созылды. Тақырыпты
ашу Бейнеролик
көру Мұғалім әртүрлі математикалық
жазбаларды ұсынады. Бұл жазбалар қалай
аталады? х+3=6 4+a=7 6-х=3
a-4=3 Теңдеулерде амалдың қандай
компоненті белгісіз? Мұндай теңдеулерді қалай
шешеміз? Жаңа
тақырып 1-тапсырма Есепте не
белгілі? (Сөреден 7 тәрелкені алғанда,
онда 2 тәрелке қалғаны) Есепте не белгісіз? (Сөреде
барлығы неше тәрелке
болғаны) Болды -
х Алды -
7 Қалды -
2 Теңдеу
құрайық. х-7=2 Топтық
жұмыс. 2-тапсырма 50+х=70
50-а-30 Х=70-50
а=50-30 Х=20
а=20
50-а=30
а-70=20 а=50-30
а-70-20 а=20
а=50
Жұптық
жұмыс 3-тапсырма Есепті толықтырып,
шығар Ж Қызыл - х 7
к. 4+х=7 х=7-4 х=3 4+3=7 7=7 Сергіту
сәті Жеке жұмыс слайдпен
(ауызша) 4-тапсырма Салыстыр 20 + 30 <
60 70 > 90 –
30 100 = 80 +
10 100 – 60 <
50 30 + 20 > 60 –
20 50 + 10 = 100 –
40 ҚЖ: Саралау
тапсырмасы Есепті
шығар 1 күні-6
сурет 2 күні-х
сурет Барлығы- 10
сурет Х=? Wordwoll
әдісі Кері
байланыс Смайлик Үй
тапсырмасы Зерттеушілік
тапсырма 5-тапсырма Өрнектер құрып, олардың мәнін
табады. 20+10=30
40+20=60 50-10=40
40-20=20 Өлеңді бірге
оқиды
Бейнеролик Теңдеулерді
шешеді Теңдеуді шешу жолдарын
түсіндіреді Есепті теңдеу арқылы
шығарады х-7=2 х=2+7 х=9 9-7=2 9=9 Теңдеулерді
шешеді Жұппен жұмыс
жасайды Есепті
шығарады Жаттығу
жасайды Сергіту сәтін
жасайды Салыстыру
жасайды Тапсырманы
орындайды Сұрақтарға жауап
береді Кері байланыс
жасайды Көңіл күйлерін көтеріп
отыру Тамаша
! Дескриптор: Теңдеу шешу әдістерін
біледі Білгенін түсіндіре
алады Бағалау: clapping
hands Дескриптор: Теңдеулерде амалдың қандай
компоненті белгісіз екенін айтады. Оны қалай
таб | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














