|
Пән: математика |
Мектеп :№59 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мұғалімнің аты – жөні: Журакулова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 19.12.2018 |
Қатысқандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып : 1 «Д» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Басқатырғыш тапсырмалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасының сілтеме) |
1.4.2.2 **бірдей цифрлары,фигуралары, ребустары бар жұмбақтарды шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Бірдей цифрлардан тұратын есептерді шеше алады Көптеген оқушылар: бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептерді шешеді Кейбір оқушылар : бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептерді, ребустарды шешеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Жұп және тақ сандарды санау; логикалық тапсырмаларды орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Сандарды оқу, жазу, салыстыру барысында «сан», «цифр» ұғымдарын айту , қарапайым математикалық өрнектер құрастыру. Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Один ,два, три, четыое, пять, шесть, семь,восемь,девять, десять. One two three fo five sexs seven eight nain ten |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: «Ыстық орындық» әдісі арқылы логикалық сұрақтарға жауап беріп көрейік 1. 4 тышқанның құлағы нешеу 2. 2 сиырдың аяғы нешеу 3. 3 қоянда неше құлақ 4. 1 кг темір ме әлде 1 кг мақта ауыр ма? 5. 3 күшіктің аяғы нешеу 6. Бұтақта 10 торғай қонып отыр еді , оның 2- еуі ұшып кетті де бұтаққа қайтадан 3- еуі келіп қонды. Барлығы қанша торғай болды? 7.Тауық бір аяғымен тұрғанда 4 кг болса, екі аяғымен тұрғанда неше кг болады? 8.Адамда неше қол бар? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз? 1.Не себепті 1 саны бір таңбалы сан? 2.Не себептен 10 саны екі таңбалы? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды анықтау: |
Денсаулық, достық және айналасындағыларға қомқорлық көрсету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Дене шынықтыру. Сауат ашу, орыс тілі,ағылшын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім: |
Оқушылардың меңгерген сандары мен есептеп үйренген тәжірибесін негіздеу, сандарды салыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық тренинг Қуанамын менде, Қуанасың сенде. Қуанайық достарым , Арайлап атқан күнге. ІІ.Топқа бөлу. «Геометриялық пішіндер» арқылы топқа бөлінеді. Топпен жұмыс Бүгінгі сабақ белгілі бір заңдылыққа сүйеніп басқатырғыш тапсырмаларды табуға бағытталған. 1 тапсырма: Өтілген тақырыптарда пысықтау мақсатында «Кім жылдам?» ойыны арқылы 3 топқа тапсырма беріледі.Тапсырмада заңдылықты сақтай отырып ,көше бойындағы үйлердің номерін жазып шығамыз және сандар қатарын жазасыңдар.
11 13
12
12 12
20 18
Дескриптор:Заңдылықты сақтай отырып , үйлердің номерін жазады және сандарды атайды Бағалау:Топтар бір-бірін бағалайды
« Е Бір шапалақ- "қанағаттанарлық |
Маркер ,тапсырмалар жазылған қима қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті: |
Қызықты тапсырмалар 2 тапсырма: Топпен жұмыс Әрбір сан әліпбидегі әріпті білдіреді. Мысалы 1- А ,себебі А-бірінші әріп. Сандардың астына тиісті әріптерді қойып сөздер құрастырады.
Дескриптор: Топтар берілген сандарға тиісті әріптерді қояды және қандай сөз шыққанын атайды. «Басбармақ»-әдісі арқылы бағалау Топтар бір- бірін бағалайды. 3 тапсырма: Ұжымдық жұмыс: Ал балалар, оқулықтағы суретке қарап Әр компьютердің қай қуат көзіне қосылып тұрғанын анықтайық. Дескриптор: Компьютердің қай қуат көзінде қосылып тұрғанын анықтайды. Мұғалімнің бағалауы: Геометриялық пішіндер арқылы
Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Алақанды ашамыз, Беске –бесті қосамыз Болды қанша барлығы
Дәптермен жұмыс . Жеке жұмыс Дескриптор:Берілген жасырын сөзді табады
4 тапсырма: Жұппен жұмыс«Сәйкестендіру әдісі» және «Семантикалық карта» толтыру арқылы келесі тапсырманы орындаймыз
5+2 6 10-4 8 4+4 7
Дескриптор: Сандарды қосып, азайтып сәйкестендіреді. Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ажырата біледі.
|
Ө
Ж
Қ
Мұғалім бағалайды
дәптерге смайликтер жапсыру
Жұптарды бағалау: «Басбармақ»-әдісі арқылы бағалау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлекция |
Сабақты қорытындылау мақсатында Топпен жұмыс: 5 тапсырма: Заңдылыққа сүйеніп кестені толтыру. 6 тапсырма:«Ойлан, жұптас» әдісі арқылы Алты сіріңке шиінен 6 цифрын құрастыру .Бір шиді ауыстырып қою арқылы тағы қандай цифр шығаруға болады Дескриптор: Алты сіріңке шиінен 6,9,0 цифрын жасайды «Көршісін тап» ойыны арқылы «Көңілді паравозды» құрастырамыз
|
От шашу
Балалар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ауызша қолдау көрсетіп отырамын.Бағыт бағдар беремін. Қабілетті оқушыларға тапсырманы түрлендіріп ұсынамын. Оқушыға үлестірмелі қағаздарда жазылған тапсырмалар беремін.
|
1. Топпен жұмыс:Шапалақ» арқылы бағалау 2. Топпен жұмыс:Басбармақ»-әдісі арқылы бағалау Топтар бір- бірін бағалайды. 3. Жеке жұмыс: Мұғалімнің бағалауы
4. Жұптарды бағалау: «Басбармақ»-әдісі арқылы бағалау
5. Топпен жұмыс:
|
Сергіту сәтін орындау Берілген тапсырмаларды орындауда түрлі қаламсаптармен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау керектігін ескерту
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлекция
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені көрсетіңіз? (оқыту мен оқуға қатысты) 1.. Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау; 2. Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1. Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу; 2. Рефлексия Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні:математика
Сыныбы: 1 «Д»
Мұғалімі: Журакулова.Г.С
2018 ж
т
Тараз қаласы
№59 орта мектебі
АРжүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика сабағында логикалық тапсырмаларды қалай қолдану керектігіә туралы әдіс тәсілдер қолданылған
Математика сабағында логикалық тапсырмаларды қалай қолдану керектігіә туралы әдіс тәсілдер қолданылған
|
Пән: математика |
Мектеп :№59 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мұғалімнің аты – жөні: Журакулова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 19.12.2018 |
Қатысқандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып : 1 «Д» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Басқатырғыш тапсырмалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасының сілтеме) |
1.4.2.2 **бірдей цифрлары,фигуралары, ребустары бар жұмбақтарды шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Бірдей цифрлардан тұратын есептерді шеше алады Көптеген оқушылар: бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептерді шешеді Кейбір оқушылар : бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептерді, ребустарды шешеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Жұп және тақ сандарды санау; логикалық тапсырмаларды орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Сандарды оқу, жазу, салыстыру барысында «сан», «цифр» ұғымдарын айту , қарапайым математикалық өрнектер құрастыру. Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Один ,два, три, четыое, пять, шесть, семь,восемь,девять, десять. One two three fo five sexs seven eight nain ten |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: «Ыстық орындық» әдісі арқылы логикалық сұрақтарға жауап беріп көрейік 1. 4 тышқанның құлағы нешеу 2. 2 сиырдың аяғы нешеу 3. 3 қоянда неше құлақ 4. 1 кг темір ме әлде 1 кг мақта ауыр ма? 5. 3 күшіктің аяғы нешеу 6. Бұтақта 10 торғай қонып отыр еді , оның 2- еуі ұшып кетті де бұтаққа қайтадан 3- еуі келіп қонды. Барлығы қанша торғай болды? 7.Тауық бір аяғымен тұрғанда 4 кг болса, екі аяғымен тұрғанда неше кг болады? 8.Адамда неше қол бар? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз? 1.Не себепті 1 саны бір таңбалы сан? 2.Не себептен 10 саны екі таңбалы? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды анықтау: |
Денсаулық, достық және айналасындағыларға қомқорлық көрсету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Дене шынықтыру. Сауат ашу, орыс тілі,ағылшын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім: |
Оқушылардың меңгерген сандары мен есептеп үйренген тәжірибесін негіздеу, сандарды салыстыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық тренинг Қуанамын менде, Қуанасың сенде. Қуанайық достарым , Арайлап атқан күнге. ІІ.Топқа бөлу. «Геометриялық пішіндер» арқылы топқа бөлінеді. Топпен жұмыс Бүгінгі сабақ белгілі бір заңдылыққа сүйеніп басқатырғыш тапсырмаларды табуға бағытталған. 1 тапсырма: Өтілген тақырыптарда пысықтау мақсатында «Кім жылдам?» ойыны арқылы 3 топқа тапсырма беріледі.Тапсырмада заңдылықты сақтай отырып ,көше бойындағы үйлердің номерін жазып шығамыз және сандар қатарын жазасыңдар.
11 13
12
12 12
20 18
Дескриптор:Заңдылықты сақтай отырып , үйлердің номерін жазады және сандарды атайды Бағалау:Топтар бір-бірін бағалайды
« Е Бір шапалақ- "қанағаттанарлық |
Маркер ,тапсырмалар жазылған қима қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті: |
Қызықты тапсырмалар 2 тапсырма: Топпен жұмыс Әрбір сан әліпбидегі әріпті білдіреді. Мысалы 1- А ,себебі А-бірінші әріп. Сандардың астына тиісті әріптерді қойып сөздер құрастырады.
Дескриптор: Топтар берілген сандарға тиісті әріптерді қояды және қандай сөз шыққанын атайды. «Басбармақ»-әдісі арқылы бағалау Топтар бір- бірін бағалайды. 3 тапсырма: Ұжымдық жұмыс: Ал балалар, оқулықтағы суретке қарап Әр компьютердің қай қуат көзіне қосылып тұрғанын анықтайық. Дескриптор: Компьютердің қай қуат көзінде қосылып тұрғанын анықтайды. Мұғалімнің бағалауы: Геометриялық пішіндер арқылы
Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Алақанды ашамыз, Беске –бесті қосамыз Болды қанша барлығы
Дәптермен жұмыс . Жеке жұмыс Дескриптор:Берілген жасырын сөзді табады
4 тапсырма: Жұппен жұмыс«Сәйкестендіру әдісі» және «Семантикалық карта» толтыру арқылы келесі тапсырманы орындаймыз
5+2 6 10-4 8 4+4 7
Дескриптор: Сандарды қосып, азайтып сәйкестендіреді. Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ажырата біледі.
|
Ө
Ж
Қ
Мұғалім бағалайды
дәптерге смайликтер жапсыру
Жұптарды бағалау: «Басбармақ»-әдісі арқылы бағалау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлекция |
Сабақты қорытындылау мақсатында Топпен жұмыс: 5 тапсырма: Заңдылыққа сүйеніп кестені толтыру. 6 тапсырма:«Ойлан, жұптас» әдісі арқылы Алты сіріңке шиінен 6 цифрын құрастыру .Бір шиді ауыстырып қою арқылы тағы қандай цифр шығаруға болады Дескриптор: Алты сіріңке шиінен 6,9,0 цифрын жасайды «Көршісін тап» ойыны арқылы «Көңілді паравозды» құрастырамыз
|
От шашу
Балалар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ауызша қолдау көрсетіп отырамын.Бағыт бағдар беремін. Қабілетті оқушыларға тапсырманы түрлендіріп ұсынамын. Оқушыға үлестірмелі қағаздарда жазылған тапсырмалар беремін.
|
1. Топпен жұмыс:Шапалақ» арқылы бағалау 2. Топпен жұмыс:Басбармақ»-әдісі арқылы бағалау Топтар бір- бірін бағалайды. 3. Жеке жұмыс: Мұғалімнің бағалауы
4. Жұптарды бағалау: «Басбармақ»-әдісі арқылы бағалау
5. Топпен жұмыс:
|
Сергіту сәтін орындау Берілген тапсырмаларды орындауда түрлі қаламсаптармен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау керектігін ескерту
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлекция
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені көрсетіңіз? (оқыту мен оқуға қатысты) 1.. Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау; 2. Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1. Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу; 2. Рефлексия Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні:математика
Сыныбы: 1 «Д»
Мұғалімі: Журакулова.Г.С
2018 ж
т
Тараз қаласы
№59 орта мектебі
АРшағым қалдыра аласыз



















