Материалдар / Математика Сандар мен цифрлар 1-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика Сандар мен цифрлар 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып Математика қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Маусым 2018
2398
32 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары



Пән: Математика

Күні:

Сынып: 1Ә

Мектеп: Жалпы білім беретін №28 орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні:Махсутова Д.Е

Қатысқандар саны:15

Қатыспағандар саны: 0


Сабақтың тақырыбы

Сандар мен цифрлар


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.1.2. Бір таңбалы сандарды оқу, жазу, салыстыру.

1.1.1.3.Бір таңбалы сандардың құрамын анықтау.


Сабақтың мақсаттары

1.Барлық оқушылар:Бір таңбалы сандарды оқиды,жазады,

салыстырады, құрамын анықтайды.

2.Көптеген оқушылар: Бір таңбалы сандарды өрнек құрастырады.

3.Кейбір оқушылар: Бір таңбалы сандарды өрнек құрастырып, математикалық тілде айтады.


Бағалау критерийлері

1.Бір таңбалы сандарды оқиды

2.Бір таңбалы сандарды жазады

3. Бір таңбалы сандарды салыстырады


Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, ағылшын


АКТ қолдану дағдылары



Алдыңғы білім

Сандарды оқу, жазу, салыстыру, екі таңбалы сандарды атау және разрядтық қосылғыштарға жіктеу


Тілдік құзыреттілік

Сандарды оқу, жазу және салыстыру барысында «сан», «цифр», «теңдік», «қосу», «азайту» сияқты математикалық терминологияны; амалдардың атауын, «=», «>», «<» белгілерін,білу.


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

10 минут

Психологиялық дайындық


(Д) Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларды өрнек арқылы топқа бөлу, (Mысалы: Өрнектің мәні 3 болса үшінші топ).

9-7=2 6-5=1 2+1=3


(Т) «Көршісін тап?» әдісі

1Shape2 Shape1 -топ. 7


2Shape3 -топ. 6 8


3Shape5 Shape4 -топ. 4


Дескриптор

1.Жеті санының оң және сол жағындағы көршісін тапты

2.Алты мен сегіздің ортасындағы санды таба білді

3.Төрт санының оң және сол жағындағы санды тапты


ҚБ « Басбармақпен бағалау»

топ бір-бірін бағалайды


(Т) Кубизм әдісі

Тапсырма:

Бір таңбалы сандарды қалай, қалайша салыстыруға болады?


Дескриптор

1.Ең үлкен санды таба білді

2. Ең кіші санды тапты

3. Бір санның екінші саннан кіші немесе үлкен екенін дәлелдеді


ҚБ «Бағдаршам»

Сол арқылы жеке оқушыларға көмек беремін


Оқулық, моноблок,

текше


Сабақтың ортасы

10 минут

















Сергіту сәті

2 минут


(Д) Кім зерек? ойыны

Тапсырма:

Сандық сәуледен санның көршісін тап.


Дескриптор:

  1. Сандық сәулені сызды

  2. Санның оң жағындағы көршісін тапты

  3. Санның сол жағындағы көршісін тапты

  4. Таңдалған сандарды тура және кері ретпен сана


ҚБ «Қ аламмен бағалау»

Қызыл қалам – өте жақсы

Жасыл қалам – жақсы

Көк қалам - орташа



« Кім жылдам?» ойыны

9 8

7

Әр топ жылдам санның құрымын анықтап,стикерге жазып әр аквариумге жабыстырады.



Таныстырылым, оқулықпен жұмыс


















Аквариумнің суреті


Сабақтың соңы

10 минут





















Бағалау

5 минут







Кері байланыс

3 минут


(Т) Бумеранг әдісі

Тапсырма:


1-топ:Өрнек жазады

2-топ: Өрнектің жауабын жазады

3-топ:Өрнектің мәнінің құрамын табады


МShape7 Shape6 ысалы: 1-топ: 5+1= 4-2=

2-топ: 5+1=6 4-2=2

Shape11 Shape10 Shape9 Shape8 3-топ: 6 2

Shape12 Shape15 Shape14 Shape13

Дескриптор:

1.Қосу мен азайтуға арналған өрнектерді білді.

2.Өрнектің мәнін тапты

3.Шыққан санның құрамын анықтады

ҚБ «Фигурмен бағалау»

Өте жақсы Жақсы Орташа


«Білім ағашы» кері байланыс



Түрлі тапсырмалар































Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ағашқа жабыстырады.


Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қиналған оқушыларға көмектесу үшін оқушылардың қасына барып,жетекші сұрақтар қою,көмектесу.

Тапсырма.Суретті қимағаздар беру.Суреттерді санап,салыстырыңыз «>», «<», «=» таңбаларының тиістісін қойыңыз.


Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Сабақтың ортасында топтық жұмыс барысында бір санның екінші саннан кіші немесе үлкен екенін математикалық тілде айтып, дәлелдеп беруі.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


«Бесбармақ арқылы»

«Бағдаршам»

«Қаламдар»

«Фигуралар»



Денсаулық сақтау

технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-

әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы

ережелерінің тармақтары


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Иә, себебі,сабақ мақсаты мен оқу мақсаты тақырыпқа сай алынды.


Бүгін оқушылар бір таңбалы сандарды оқуды, жазуды, салыстыруды, разрядтық қосылғыштарға жіктеуді үйренеді.


Сабақ жоғары деңгейде өтеді, себебі, қолданылатын әдіс-тәсілдер тиімді деп ойлаймын.


Тапсырмалар тақырыпқа сай құрылды. Оқушылардың деңгейіне байланысты тапсырмалар алынды.


Уақытты тиімді пайдаланамын


Жоспарыма, сыныбымда дарынды оқушылардың болуына байланысты қосымша тапсырмалар беруді жоспарлаймын.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1. «Бумеранг» әдісі

2. «Кубизм» әдісі

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.Оқушыға тапсырманы ойын түрінде алсақ, онда оқушы әрі есеп шығарады, әрі серігіп қалады.

2.Таңдалынып алынған әдіс тәсілдің қолжетімділігі

Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?

1.Дарынды оқушыларға деңгейлік тапсырмалар дайындау

2.Кері байланысты түрлендіріп отыру




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!