Қысқа мерзімді жоспар
Математика 89-сабақ
|
Бөлім |
«Саяхат» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Елтай Мақпал |
|||||
|
Күні: |
26.02.2024ж |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№89 Теңдік және теңсіздік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) / теңдік және теңсіздікті ажырату, құрастыру, жазу және оқу; 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сан мен өрнекті, екі өрнекті салыстыруды үйренеді. Әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ар-ұят, адалдықты жоғары бағалайды, сөзіне берік, ісіне жауапкершілік танытады, ата-анасына сүйіспеншілікпен қарайды, достарын, сыныптастарын сыйлайды , кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Тәтті болжам» - Өткенді пысықтау «Салыстыр» әдісі Күшіктің, лақтың салмағын тап және салыстыр а-күшіктің массасы в- лақтың массасы 6+2=а а= 2+8 а=? Қайсысы қаншаға артық немесе қаншаға кем? |
Өлеңді оқушылар хормен айтады .
|
Бағалау «Менің уақытым»
|
Слайд Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Есепте » әдісі Нұсқау Әр есепке сәйкес өрнекті таңда. QR код арқылы тыңдалым Мұғалім тақтаға бір әріпті өрнекті жазады. Оқушыларға әріптің әртүрлі мәндерінде әріпті өрнектің мәнін табуды ұсынады. a+30, мұндағы а=10, 30, 40, 50, 70. Жаңа тақырып «Миға шабуыл» әдісі Cуреттер мен оларға берілген жазбаларға қара. Суреттер мен оларға берілген жазбаларды түсіндір Ережемен жұмыс жасайды |
Әріпті өрнектің мәнін табады Сан сәулесінде сандардың орнын анықтайды
|
Бағалау критерий: Сан мен өрнекті, екі өрнекті салыстыруды үйренеді. Дескриптор: Әріпті өрнектің мәнін табады Тапсырманы өз бетінше орындайды |
Оқулық, дәптер
|
||
|
2 мин |
Сергіту жаттығуы |
Бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ФС 2,3 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ойлан,жұптас» әдісі Нұсқау Суреттер бойынша теңдіктер мен теңсіздіктер құр. жалпы екі суретте: қыздардың ұлттық киімдері - 3 ұлдардың ұлттық киімдері – 6 Оларды салыстырайық. 3<6 бірінші суретте: қыздардың ұлттық киімдері - 2 ұлдардың ұлттық киімдері – 2 2=2 екінші суретте: қыздардың ұлттық киімдері – 1 ұлдардың ұлттық киімдері – 4 1<4 Енді екі суретті салыстырайық. бірінші суретте -4 екінші суретте -5 2+2<5 4<4+1 Әріпті өрнектерді салыстыр. Оларды түсіндір. a+2>a a-3<a a<a+2 a>a-3 ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Әріптің орнына сандарды қояды |
Әріпті өрнектердің мәнін табады. Әріптің орына берілген сандарды қойып, санды өрнектің табады. |
Бағалау критерий: Әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табады Дескриптор: Суреттер бойынша теңдіктер мен теңсіздіктер құрады. Қыздардың және ұлдардың ұлттық киімдерінің санын анықтайды |
|
||
|
10 мин |
4–тапсырма Топтық жұмыс «Ойлан ,есепте » әдісі Әр суретке сәйкес өрнектер таңдап, мәнін тап. 1-топ
2-топ
3-топ
|
Өрнектердің мәнін табады Есеп құрастырып, оны шығарады |
Дескриптор: Суретте сәйкес өрнектер таңдап, мәнін табады. Ұлттық әшекейлермен танысады
|
|
||
|
5 мин |
ФС 5,6 –тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Есепке сұрақ қой. Есептің қысқаша жазылуын тап. Оны шығар. Мерекеге арнап 20 әйелдер, 50 ерлер кәстөмі тігілді. Әйелдер кәстөмінің ерлер кәстөміне қарағанда нешеуі кем?
50-20=30 Ж: Әйелдер кәстөмінің ерлер кәстөміне қарағанда 30-ы кем ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырма Есепте 20+30+10=60 50-10-10=30 60-10-20=30 50+30+10=90 |
Есепке сұрақ қояды. Есептің қысқаша жазылуын табады. Оны шығарады Есептеу жүргізе алады Тапсырманы өз бетінше орындайды
|
Дескриптор: Есепке сұрақ қояды. Есептің қысқаша жазылуын табады. Оны шығарады Есептеу жүргізе алады Тапсырманы өз бетінше орындайды
|
|
||
|
Кері байланыс 3 мин |
Рефлексия «Менің уақытым» әдісі бойынша өтеді
|
Сабақтан қандай әсер алғаны жайлы айтады. |
Мадақтау сөздер Жарайсың дар! |
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика Теңдік пен теңсіздік
Математика Теңдік пен теңсіздік
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 89-сабақ
|
Бөлім |
«Саяхат» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Елтай Мақпал |
|||||
|
Күні: |
26.02.2024ж |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№89 Теңдік және теңсіздік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) / теңдік және теңсіздікті ажырату, құрастыру, жазу және оқу; 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сан мен өрнекті, екі өрнекті салыстыруды үйренеді. Әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ар-ұят, адалдықты жоғары бағалайды, сөзіне берік, ісіне жауапкершілік танытады, ата-анасына сүйіспеншілікпен қарайды, достарын, сыныптастарын сыйлайды , кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Тәтті болжам» - Өткенді пысықтау «Салыстыр» әдісі Күшіктің, лақтың салмағын тап және салыстыр а-күшіктің массасы в- лақтың массасы 6+2=а а= 2+8 а=? Қайсысы қаншаға артық немесе қаншаға кем? |
Өлеңді оқушылар хормен айтады .
|
Бағалау «Менің уақытым»
|
Слайд Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Есепте » әдісі Нұсқау Әр есепке сәйкес өрнекті таңда. QR код арқылы тыңдалым Мұғалім тақтаға бір әріпті өрнекті жазады. Оқушыларға әріптің әртүрлі мәндерінде әріпті өрнектің мәнін табуды ұсынады. a+30, мұндағы а=10, 30, 40, 50, 70. Жаңа тақырып «Миға шабуыл» әдісі Cуреттер мен оларға берілген жазбаларға қара. Суреттер мен оларға берілген жазбаларды түсіндір Ережемен жұмыс жасайды |
Әріпті өрнектің мәнін табады Сан сәулесінде сандардың орнын анықтайды
|
Бағалау критерий: Сан мен өрнекті, екі өрнекті салыстыруды үйренеді. Дескриптор: Әріпті өрнектің мәнін табады Тапсырманы өз бетінше орындайды |
Оқулық, дәптер
|
||
|
2 мин |
Сергіту жаттығуы |
Бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ФС 2,3 –тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ойлан,жұптас» әдісі Нұсқау Суреттер бойынша теңдіктер мен теңсіздіктер құр. жалпы екі суретте: қыздардың ұлттық киімдері - 3 ұлдардың ұлттық киімдері – 6 Оларды салыстырайық. 3<6 бірінші суретте: қыздардың ұлттық киімдері - 2 ұлдардың ұлттық киімдері – 2 2=2 екінші суретте: қыздардың ұлттық киімдері – 1 ұлдардың ұлттық киімдері – 4 1<4 Енді екі суретті салыстырайық. бірінші суретте -4 екінші суретте -5 2+2<5 4<4+1 Әріпті өрнектерді салыстыр. Оларды түсіндір. a+2>a a-3<a a<a+2 a>a-3 ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Әріптің орнына сандарды қояды |
Әріпті өрнектердің мәнін табады. Әріптің орына берілген сандарды қойып, санды өрнектің табады. |
Бағалау критерий: Әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табады Дескриптор: Суреттер бойынша теңдіктер мен теңсіздіктер құрады. Қыздардың және ұлдардың ұлттық киімдерінің санын анықтайды |
|
||
|
10 мин |
4–тапсырма Топтық жұмыс «Ойлан ,есепте » әдісі Әр суретке сәйкес өрнектер таңдап, мәнін тап. 1-топ
2-топ
3-топ
|
Өрнектердің мәнін табады Есеп құрастырып, оны шығарады |
Дескриптор: Суретте сәйкес өрнектер таңдап, мәнін табады. Ұлттық әшекейлермен танысады
|
|
||
|
5 мин |
ФС 5,6 –тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Есепке сұрақ қой. Есептің қысқаша жазылуын тап. Оны шығар. Мерекеге арнап 20 әйелдер, 50 ерлер кәстөмі тігілді. Әйелдер кәстөмінің ерлер кәстөміне қарағанда нешеуі кем?
50-20=30 Ж: Әйелдер кәстөмінің ерлер кәстөміне қарағанда 30-ы кем ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырма Есепте 20+30+10=60 50-10-10=30 60-10-20=30 50+30+10=90 |
Есепке сұрақ қояды. Есептің қысқаша жазылуын табады. Оны шығарады Есептеу жүргізе алады Тапсырманы өз бетінше орындайды
|
Дескриптор: Есепке сұрақ қояды. Есептің қысқаша жазылуын табады. Оны шығарады Есептеу жүргізе алады Тапсырманы өз бетінше орындайды
|
|
||
|
Кері байланыс 3 мин |
Рефлексия «Менің уақытым» әдісі бойынша өтеді
|
Сабақтан қандай әсер алғаны жайлы айтады. |
Мадақтау сөздер Жарайсың дар! |
|
||

шағым қалдыра аласыз















