Педагогтің
аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
9
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тоқсандық жиынтық
бағалау
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
|
Тоқсандық жиынтық бағалау оқу бағдарламасы мен
оқу жоспарының мазмұнына сәйкес , оқушылардың тоқсан барысында
меңгерген білім, білікжәне дағдыларды анықтауға бағытталған.
Тоқсандық жиынтық бағалау оқу жоспарындағы тоқсан ішінде меңгеруге
тиісті оқу мақсаттарына жету деңгейін тексереді
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушы заттардың екі тобына айырымдық
салыстыруды орындайды,
сандарды әртүрлі салыстыруда қандай арифметикалық
амалды орындау керек екендігін түсіндіреді,
1000-ға дейінгі сандарды қосу мен
азайту,көбейту мен бөлу кезіндегі жақшалы және жақшасыз мысалдардың
орындалу тәртібі туралы айтады,орындалу тәртібін
сақтайды
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру:
|
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу.
Сабаққа дайындығын тексеру
|
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы
айтады
|
|
Оқулық
|
2-кезең. Теориялық-практика-
лық:
|
Жаңа
сабақ.
№1 Есепте:
200 + 400 000
240 000 +
400 000
510 000
+5 000
№2 Амалдардың ретін анықтап,
есепте:
800 000-( 500 400+
34 400)
592 776 +( 46 380 –
22 150)
№3 Мысалдарды бағанға жазып
қос:
351 952 +
442 908
701 845 –
389 562
№4 Салыстыр:
300 000
250 000
732 460 52 290
№5 Амалдардың белгісіз бөлігін
тап:
356 281 + х= 562
732
.
Үйге
тапсырма
|
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді.
Тапсырмаларды орындайды.
.
|
кері байла-ныс арқылы
бағала-нады
|
|
3-кезең. Рефлек-сиялық
қорытын-дылау:
|
Кері
байланыс: Тақырып соңындағы
сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды
жасалады.
1.Сіз бүгін нені білдіңіз?
2.Сіз үшін не құнды болды?
3.
Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты?
Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ
қорытындыланады.
|
|
|
|
\
Үйден оқыту Математика 9-сынып
Бжб
Разрядтан аттамай қосу және
азайту
№1 Есепте. Қосқанда шыққан
санды ата:
300 000
+ 4= 100 000 + 70=
700 000
+ 90 = 400 000 + 200=
800 000
+100 = 600 000 + 500=
№2 Есепте. Азайтқанда шыққан
санды ата
404 000- 4 000= 660 000 –
60 000=
700 040
– 40=
800 200
– 200=
100 001
– 1=
220 000
– 20 000=
№3 Есепте. Қосындыны өзіңе
ыңғайлы тәсілмен есепте
500 +
230 000= 16 000 + 300 000=
200 000
+ 40= 73 000 + 700 000=
110 +
310 000= 888 + 540 000=
№4 Азайтуды орында:
900 000
– 100 000= 450 000 – 50 000=
1 000 000 – 800 000= 860 000 –
60 000=
№5 Қосуды орында:
65 307
+ 2 051= 1 674 + 32 205=
94 605
+ 104 084= 5 735 + 334 203=
258 348
+ 31 050= 4 683 + 522 316=
№6 Азайтуды орында:
653 780
– 13 010= 785 870 – 650=
729 278
– 17 045= 953 999 – 42 212=
590 487
– 80 437= 376 853 – 4 251=
Үйден оқыту Математика
9-сынып Бжб Жай бөлшектер
-
1.
Керекті бөліктерді боя.
|
|
|
|
|
2
|
1
|
3
|
4
|
|
–
|
–
|
–
|
–
|
4
|
2
|
6
|
8
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.
Фигураның бөлшекке сәйкес келетін бөліктерін
штрихта.
-
-
3. Бөлшек түрінде жаз.
4.
Бөлшектерді жаз.
Екіден бір _____, жетіден үш _____, бестен екі
______,
үштен екі ____, оннан тоғыз _____, жүзден бір
_______,
қырықтан жеті _____, оннан бір ____, жүзден бес
______,
мыңнан бір _______, сегізден жеті _____, оннан
алты _____.