|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай облысы білім басқармасы Семей қаласы білім бөлімінің «№11 ЖОББМ» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Серикболова Нургуль Кабдоллаевна |
|||||
|
Күні: |
07.09.2023ж |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Заттарды санау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.1**натурал сандардың құрылу жолын түсіну, 10 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10-ға дейін санауды үйренеді |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу Түсіну |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма Рефлек сия 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Сандар туралы не білетіндерін сұрау Тақырыпты ашу «Санап үйренеміз» әнін тыңдату, айтқызу Санауға үйрететін әнді тыңдатып және осы әнді қосылып айтқызу. Мұғалім бірінші сабақта оқушыларды оқулықпен және баспа негіздегі дәптермен жұмыс жасауды таныстырады Жаңа тақырып «Миға шабуыл» стратегиясы. «Неше» сөзін пайдаланып бірнеше сұрақ құрастыр. –Туған күнгебарлығы неше балакелді? (6) - Біз неше бала келгенін қайдан білдік? (балаларды санадық) Осы санды жазу үшін қандай цифр қолданылады? (6 цифры) Осылайша суреттегі басқа заттармен жұмыс жүргізіледі. –Неше қыз бала келді? –Неше ұл бала келді? –Неше қыз бала қалпақ киіп отыр? Суреттегі заттарды сана.Жалаушаларды санайық. –Барлығы неше жалауша? (Барлығы 10 жалауша ілінген.)
–Сыйлықтар нешеу? –Себетте барлығы неше жеміс бар? –Дастарқанға неше тәрелке қойылған? –Стақан нешеу? №2. «Көрсет» ойыны Мұғалім саусақпен көрсетеді. Мұғалім «Бір» деп айтып, оны саусағымен көрсетеді, ал оқушылар цифрлар жазылған қималарды көтереді. Осылай жалғасады ЕБҚ Сандарды санату, кері санату №3 Жұптық жұмыс .«Кім тапқыр» ойыны. Парталас көршісіне бір затты жасырады: бірінші қатарда сол жақтан санағанда реті бойынша үшінші орында тұрған затты ата. Ол оқушы оның мәшине екеіні анықтайды Сергіту сәтіне сандарды оң және кері санату Алдымен жай, содан соң тез санату Дәптермен жұмыс Дәптердегі №1 тапсырма өз бетімен орындалады. Сабақтың аяғында №2 тапсырма саусақтың ұсақ моторикасын дамытуға берілген. Бастырып жазады. «Шығарып көр» ойыны Жұптық жұмыс
Берілген тапсырманы жұппен орындату Оқушыларға оқу құралдарын санауды ұсыну. Оларға бір-біріне алма-кезек сұрақ қойып, суреттегі заттарды санату. Жауаптарды жұпта талқылауды қадағалау Кері айланыс
|
Бір-бірімен амандасып алады Өз білімдерін ортаға салады Әнді орындайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Ойын ойнайды Жұптасып ойнайды Дәптердегі тапсырмалар ды орындайды Есеп шығарады Оқу құралдарын санайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Керемет орындау
Тамаша!
Жарайсың!
Жарайсың! Мақтау
Бәрекелді! «Білім жебесі» әдісі |
Суреттер Сандар туралы суреттер Музыка оқулық Суреттер оқулық Суреттер Жалаушалар Қима қағаздар Қимыл-қозғалыс оқулық Жұмыс дәптері Оқу құралдары Оқу құралдары Суреттер Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математикадан ашық сабақ. Тақырыбы "Заттарды санау"
Математикадан ашық сабақ. Тақырыбы "Заттарды санау"
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай облысы білім басқармасы Семей қаласы білім бөлімінің «№11 ЖОББМ» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Серикболова Нургуль Кабдоллаевна |
|||||
|
Күні: |
07.09.2023ж |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Заттарды санау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.1**натурал сандардың құрылу жолын түсіну, 10 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10-ға дейін санауды үйренеді |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу Түсіну |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма Рефлек сия 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Сандар туралы не білетіндерін сұрау Тақырыпты ашу «Санап үйренеміз» әнін тыңдату, айтқызу Санауға үйрететін әнді тыңдатып және осы әнді қосылып айтқызу. Мұғалім бірінші сабақта оқушыларды оқулықпен және баспа негіздегі дәптермен жұмыс жасауды таныстырады Жаңа тақырып «Миға шабуыл» стратегиясы. «Неше» сөзін пайдаланып бірнеше сұрақ құрастыр. –Туған күнгебарлығы неше балакелді? (6) - Біз неше бала келгенін қайдан білдік? (балаларды санадық) Осы санды жазу үшін қандай цифр қолданылады? (6 цифры) Осылайша суреттегі басқа заттармен жұмыс жүргізіледі. –Неше қыз бала келді? –Неше ұл бала келді? –Неше қыз бала қалпақ киіп отыр? Суреттегі заттарды сана.Жалаушаларды санайық. –Барлығы неше жалауша? (Барлығы 10 жалауша ілінген.)
–Сыйлықтар нешеу? –Себетте барлығы неше жеміс бар? –Дастарқанға неше тәрелке қойылған? –Стақан нешеу? №2. «Көрсет» ойыны Мұғалім саусақпен көрсетеді. Мұғалім «Бір» деп айтып, оны саусағымен көрсетеді, ал оқушылар цифрлар жазылған қималарды көтереді. Осылай жалғасады ЕБҚ Сандарды санату, кері санату №3 Жұптық жұмыс .«Кім тапқыр» ойыны. Парталас көршісіне бір затты жасырады: бірінші қатарда сол жақтан санағанда реті бойынша үшінші орында тұрған затты ата. Ол оқушы оның мәшине екеіні анықтайды Сергіту сәтіне сандарды оң және кері санату Алдымен жай, содан соң тез санату Дәптермен жұмыс Дәптердегі №1 тапсырма өз бетімен орындалады. Сабақтың аяғында №2 тапсырма саусақтың ұсақ моторикасын дамытуға берілген. Бастырып жазады. «Шығарып көр» ойыны Жұптық жұмыс
Берілген тапсырманы жұппен орындату Оқушыларға оқу құралдарын санауды ұсыну. Оларға бір-біріне алма-кезек сұрақ қойып, суреттегі заттарды санату. Жауаптарды жұпта талқылауды қадағалау Кері айланыс
|
Бір-бірімен амандасып алады Өз білімдерін ортаға салады Әнді орындайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Ойын ойнайды Жұптасып ойнайды Дәптердегі тапсырмалар ды орындайды Есеп шығарады Оқу құралдарын санайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Керемет орындау
Тамаша!
Жарайсың!
Жарайсың! Мақтау
Бәрекелді! «Білім жебесі» әдісі |
Суреттер Сандар туралы суреттер Музыка оқулық Суреттер оқулық Суреттер Жалаушалар Қима қағаздар Қимыл-қозғалыс оқулық Жұмыс дәптері Оқу құралдары Оқу құралдары Суреттер Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз





















