275 орта мектеп Бекітемін ____________оқу ісінің жөніндегі орынбасары
|
№275 мектеп |
|
|
Педагогтің аты жөні |
Баратова Сауле |
|
Күні |
19.04.22 ж. |
|
Сынып 6 |
Қатысушылар 12 |
|
Танымдылық сайыс |
Математикалық лабиринт |
|
Сабақ мақсаты |
Математикалық білімге , оқушылардың логикалық ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру. Математикалық мәдениетін көтеру |
|
Өтелетін орны |
№218 кабинет. Уақыт: 12.15-13.00 |
|
Көрнекілік |
Слайд, таратпа карточкалар |
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жоспар І.Таныстыру І тур. Геометриялық фигуралар баспалдағы ІІ тур. «Арифметикалық кедергі» ІІІ тур. «Миға шабуыл» VII.Қорытындылау |
1 топ «Арифметика» 6 «А» сынып 2 топ «Модуль» 6 «Ә» сынып 3 топ «Пайыз» 6 «Б» сынып |
|
слайд |
||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
«Сен де бір кірпіш дүниеге, кетігін тап та, бар қалан» Абай Кунанбаев
Шақырамыз келіңдер жарысуға, Күш өнер, білімменен алысуға. Бар өнерді,салайық ортамызға, Ал кәне, кім шығады сайысуға. 1 топ «Арифметика» 2 топ «Модуль» 3 топ «Пайыз» І тур. Геометриялық фигуралар баспалдағы Ойын шартты, геометриялық кубиктерді шахмат түрде орналастыру керек
ІІ тур. Арифметикалық кедергі топтағы әрбір оқушы амалды орындай отырып нақты жауапты сәйкестендіру керек. Модуль 1) 14-2,7-12,3+2 2) -9,75+6-3,25+1 3)20,5-8+10,5-16 4) 1,2-32-4,2+12 Арифметика 1)4-1,6+10-11,4 2) -5,12+8-1,88-7 3) -6,3+17-14,7+11 4) 18+2,3+1,7-45 Пайыз 1) 7-0,5+6-11,5 2) -2,63+8-1,37-10 3)23,7-11+4,3-10 4) 22-30,1-3,9-11 ІІІ тур «Миға шабуыл» экрандағы геометриялық фигураларды орнын бір қарап алып, есте сақтау керек. 1 минут үзілістен кейін қайта орнына орналастыру керек.
|
1 топ : «Арифметика» Арифметика амалы, нақты ғылым құралы.
2 топ: «Модуль» Қашықтықты сақтаймыз, тең шаманы құраймыз.
3 топ: «Пайыз» Өмірдін бәрі пайыз, білмесең білімін тайыз
Арифметика 1)4-1,6+10-11,4 =1 2) -5,12+8-1,88-7=-6 3) -6,3+17-14,7+11=7 4) 18+2,3+1,7-45=-23 Модуль 1) 14-2,7-12,3+2 =1 2) -9,75+6-3,25+1=-6 3)20,5-8+10,5-16=7 4) 1,2-32-4,2+12=-23 Пайыз 1) 7-0,5+6-11,5=1 2) -2,63+8-1,37-10=-6 3)23,7-11+4,3-10=7 4) 22-30,1-3,9-11=-23
Есте сакта
|
2 ұпай
8 ұпай
10 ұпай |
слайд
Таратпа карточка
слайд
|
||||||||||||||||||
|
Соңы
|
VI.Қорытындылау. Жюри мүшелері әр сайыс барысында ұпайлар санын есептеп әр топқа әділетті баға берді. Алдыңызда жайнаған жүздер әні. Сіздермен кездесеміз біздер әлі, Әділ-қазы , көрермен сау тұрыңдар, Күтеді бізді жарқын күндер әлі.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Арифметика
|
|
Арифметика
Арифметика
3) -6,3-1,7+75:5 |
|
Арифметика
4) 2,3-81:3+1,7 |
|
Пайыз
|
|
Пайыз
|
|
Пайыз 3)23,7+4,3-108:4
|
|
Пайыз
|
|
Модуль 1)80:5-2,7-12,3 |
|
Модуль
2) -98,75+24•4-3,25
|
|
Модуль
3)20,5+10,5-144:24
|
|
Модуль
4)1,2-400:20-4,2
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математикалық лабиринт
Математикалық лабиринт
275 орта мектеп Бекітемін ____________оқу ісінің жөніндегі орынбасары
|
№275 мектеп |
|
|
Педагогтің аты жөні |
Баратова Сауле |
|
Күні |
19.04.22 ж. |
|
Сынып 6 |
Қатысушылар 12 |
|
Танымдылық сайыс |
Математикалық лабиринт |
|
Сабақ мақсаты |
Математикалық білімге , оқушылардың логикалық ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру. Математикалық мәдениетін көтеру |
|
Өтелетін орны |
№218 кабинет. Уақыт: 12.15-13.00 |
|
Көрнекілік |
Слайд, таратпа карточкалар |
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жоспар І.Таныстыру І тур. Геометриялық фигуралар баспалдағы ІІ тур. «Арифметикалық кедергі» ІІІ тур. «Миға шабуыл» VII.Қорытындылау |
1 топ «Арифметика» 6 «А» сынып 2 топ «Модуль» 6 «Ә» сынып 3 топ «Пайыз» 6 «Б» сынып |
|
слайд |
||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
«Сен де бір кірпіш дүниеге, кетігін тап та, бар қалан» Абай Кунанбаев
Шақырамыз келіңдер жарысуға, Күш өнер, білімменен алысуға. Бар өнерді,салайық ортамызға, Ал кәне, кім шығады сайысуға. 1 топ «Арифметика» 2 топ «Модуль» 3 топ «Пайыз» І тур. Геометриялық фигуралар баспалдағы Ойын шартты, геометриялық кубиктерді шахмат түрде орналастыру керек
ІІ тур. Арифметикалық кедергі топтағы әрбір оқушы амалды орындай отырып нақты жауапты сәйкестендіру керек. Модуль 1) 14-2,7-12,3+2 2) -9,75+6-3,25+1 3)20,5-8+10,5-16 4) 1,2-32-4,2+12 Арифметика 1)4-1,6+10-11,4 2) -5,12+8-1,88-7 3) -6,3+17-14,7+11 4) 18+2,3+1,7-45 Пайыз 1) 7-0,5+6-11,5 2) -2,63+8-1,37-10 3)23,7-11+4,3-10 4) 22-30,1-3,9-11 ІІІ тур «Миға шабуыл» экрандағы геометриялық фигураларды орнын бір қарап алып, есте сақтау керек. 1 минут үзілістен кейін қайта орнына орналастыру керек.
|
1 топ : «Арифметика» Арифметика амалы, нақты ғылым құралы.
2 топ: «Модуль» Қашықтықты сақтаймыз, тең шаманы құраймыз.
3 топ: «Пайыз» Өмірдін бәрі пайыз, білмесең білімін тайыз
Арифметика 1)4-1,6+10-11,4 =1 2) -5,12+8-1,88-7=-6 3) -6,3+17-14,7+11=7 4) 18+2,3+1,7-45=-23 Модуль 1) 14-2,7-12,3+2 =1 2) -9,75+6-3,25+1=-6 3)20,5-8+10,5-16=7 4) 1,2-32-4,2+12=-23 Пайыз 1) 7-0,5+6-11,5=1 2) -2,63+8-1,37-10=-6 3)23,7-11+4,3-10=7 4) 22-30,1-3,9-11=-23
Есте сакта
|
2 ұпай
8 ұпай
10 ұпай |
слайд
Таратпа карточка
слайд
|
||||||||||||||||||
|
Соңы
|
VI.Қорытындылау. Жюри мүшелері әр сайыс барысында ұпайлар санын есептеп әр топқа әділетті баға берді. Алдыңызда жайнаған жүздер әні. Сіздермен кездесеміз біздер әлі, Әділ-қазы , көрермен сау тұрыңдар, Күтеді бізді жарқын күндер әлі.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Арифметика
|
|
Арифметика
Арифметика
3) -6,3-1,7+75:5 |
|
Арифметика
4) 2,3-81:3+1,7 |
|
Пайыз
|
|
Пайыз
|
|
Пайыз 3)23,7+4,3-108:4
|
|
Пайыз
|
|
Модуль 1)80:5-2,7-12,3 |
|
Модуль
2) -98,75+24•4-3,25
|
|
Модуль
3)20,5+10,5-144:24
|
|
Модуль
4)1,2-400:20-4,2
|
шағым қалдыра аласыз































































































































