|
Көркем еңбек |
Мектеп: № |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 3-4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материалдар мен құралдарды дайындау |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.2.1-Тігін машинасының жұмысында ақауларды анықтау және жөндеу 7.1.6.2-Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды білу, оларды өңдеу, пайдалану және үйлестірудің тиімді жолдарын (немесе әдістерін) анықтау 7.1.6.3-Өңдеу тігін материалдары мен сәндік әшекей бұйымдарының жіктелуін және сипаттамасын анықтау, салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. Құндылықтарды еске түсіру. Сабақтың басында оқушылардың дайындығын тексеру. Сабақ басында техника қауіпсіздігі мен санитарлы-гигиеналық нормалар туралы нұсқама жүргізу. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
|
Ортасы |
Оқушыларға сарамандық жұмысты орындау үшін түрлі көрнекілік, иллюстрациялық және видеоматериалдарды (халық қолөнер бұйымдары немесе көркемдік жазба техникасында орындалған сәндік-қолданбалы өнер заттарының иллюстрацияларын) қолдануына ұсыну. Оқушылар жұмыстарын жалғастырады. (Ж)(Қ) Сарамандық жұмыс №6 Әрбір көркемдік жазбаға арналған түстік палитраны жинақтау. Оқушылар көркемдік жазба бойынша бірқатар жаттығулар орындайды. Қылқаламдарды (жалпақ, дөңгелек пішінді, әр түрлі өлшемді) таңдап алып, қағаз бетінде бірнеше элементтер орындап болған соң, жұмысқа кіріседі. Жазықтыққа ою-өрнек салар алдында, оқушыларға алғашқы жағысты (мазокты) керек емес қағаз немесе мата бетіне салып көру қажет. Шығармашылық жұмысты аяқтау үрдісін ұйымдастыру: кептіру және т.б. Эстетикалық сезімнің қалыптасуы: Эстетикалық тәрбиелеу арқылы жастардың көркемдік талғамы мен сезімі дамиды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Иірілген жіп тоғысының сипаттамасы бойынша тігін машиналарын жіктейді Тігін машинаның кемшіліктері мен дұрыс жұмыс істемеуін анықтайды, ақауларды жояды. Тігін әрлеу материалдарының түрлерін, жіктелуін және сипаттамаларын атайды. Шығармашылығында безендірудің аралас, түрлі әдістерін ұсына отырып, пайдаланады. |
http://sewing-dnepr.com/process-obrazovanija-i-svojstva-chelnochnogo-stezhka.html?currency=UAмашина тігістерінің орындалу үдерісі мен қасиеттері http://t-stile.info/mashinnye-stezhki-i-strochki-strochki-chelnochnogo-stezhka/Машина тігістері. Қайып тігу тігістері. http://www.sewing-master.ru/neispravnosti-shvejnyh-mashin.htmlТігін машиналарында кездесетін ақаулар мен кемшіліктер http://zhannet.jimdo.com/Тігін машинасындакездесетінақаулар, пайда болу себептеріhttp://welltex.ru/shveinaya-furnitura/otdelochnye-materialyӘрлеу тігінматериалдары |
||
|
Аяқталуы |
(Қ) Жұмыс аяқталғаннан кейін оқушылармен бірге нобайлар көрмесінмен орындалған жұмыстарды талқылау «Бағдаршам» әдісін қолдану |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Материалдар мен құралдарды дайындау. 7 сынып көркем еңбек
Материалдар мен құралдарды дайындау. 7 сынып көркем еңбек
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 3-4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материалдар мен құралдарды дайындау |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.2.1-Тігін машинасының жұмысында ақауларды анықтау және жөндеу 7.1.6.2-Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды білу, оларды өңдеу, пайдалану және үйлестірудің тиімді жолдарын (немесе әдістерін) анықтау 7.1.6.3-Өңдеу тігін материалдары мен сәндік әшекей бұйымдарының жіктелуін және сипаттамасын анықтау, салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. Құндылықтарды еске түсіру. Сабақтың басында оқушылардың дайындығын тексеру. Сабақ басында техника қауіпсіздігі мен санитарлы-гигиеналық нормалар туралы нұсқама жүргізу. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
|
Ортасы |
Оқушыларға сарамандық жұмысты орындау үшін түрлі көрнекілік, иллюстрациялық және видеоматериалдарды (халық қолөнер бұйымдары немесе көркемдік жазба техникасында орындалған сәндік-қолданбалы өнер заттарының иллюстрацияларын) қолдануына ұсыну. Оқушылар жұмыстарын жалғастырады. (Ж)(Қ) Сарамандық жұмыс №6 Әрбір көркемдік жазбаға арналған түстік палитраны жинақтау. Оқушылар көркемдік жазба бойынша бірқатар жаттығулар орындайды. Қылқаламдарды (жалпақ, дөңгелек пішінді, әр түрлі өлшемді) таңдап алып, қағаз бетінде бірнеше элементтер орындап болған соң, жұмысқа кіріседі. Жазықтыққа ою-өрнек салар алдында, оқушыларға алғашқы жағысты (мазокты) керек емес қағаз немесе мата бетіне салып көру қажет. Шығармашылық жұмысты аяқтау үрдісін ұйымдастыру: кептіру және т.б. Эстетикалық сезімнің қалыптасуы: Эстетикалық тәрбиелеу арқылы жастардың көркемдік талғамы мен сезімі дамиды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Иірілген жіп тоғысының сипаттамасы бойынша тігін машиналарын жіктейді Тігін машинаның кемшіліктері мен дұрыс жұмыс істемеуін анықтайды, ақауларды жояды. Тігін әрлеу материалдарының түрлерін, жіктелуін және сипаттамаларын атайды. Шығармашылығында безендірудің аралас, түрлі әдістерін ұсына отырып, пайдаланады. |
http://sewing-dnepr.com/process-obrazovanija-i-svojstva-chelnochnogo-stezhka.html?currency=UAмашина тігістерінің орындалу үдерісі мен қасиеттері http://t-stile.info/mashinnye-stezhki-i-strochki-strochki-chelnochnogo-stezhka/Машина тігістері. Қайып тігу тігістері. http://www.sewing-master.ru/neispravnosti-shvejnyh-mashin.htmlТігін машиналарында кездесетін ақаулар мен кемшіліктер http://zhannet.jimdo.com/Тігін машинасындакездесетінақаулар, пайда болу себептеріhttp://welltex.ru/shveinaya-furnitura/otdelochnye-materialyӘрлеу тігінматериалдары |
||
|
Аяқталуы |
(Қ) Жұмыс аяқталғаннан кейін оқушылармен бірге нобайлар көрмесінмен орындалған жұмыстарды талқылау «Бағдаршам» әдісін қолдану |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
шағым қалдыра аласыз













