|
Көркем еңбек |
Мектеп: №111 |
|||||
|
Күні: 24.01.2025 |
Оқытушының аты-жөні: Х.Эралиев |
|||||
|
Сынып: 5 сабақ№ 5-6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Бөлім: Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материалды таңдау және дайындау |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.1.4.1 -Шығармашылық жұмысты орындау кезеңдерін анықтай отырып, жоспар дайындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы 3-5 мин |
Дайын болуды тексеру ұйымдастырушылық іс- шарасы Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және жетістік критерийлерін аңықтау. |
Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Таныстырылым,оқу жоспары |
||
|
Ортасы
37 мин. |
Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Материалды таңдау және дайында Ж)(Т) а)Алдағы жасайтын бұйымдарының ерекшеліктері мен дизайн үлгілерін анықтап, материалды таңдайды және дайындайды. Синтез. Материалды таңдау және дайындау Тест сұрақтары: 1. Сүргінің табанының тозу себебі неде? А) Ағаштың бетінде үнемі үйкелістің болуынан В) Сүргінің сапасыз жасалуынан С) Ұстаның ұқыпсыз ұстауынан 2. Ағаш сүргілеу не үшін қолданылады? А) Жаңқалау В) Тегістеу С) Тілу 3. Сүргілеу басында қол күші қалай таралады? А) Екі қол күші бірдей В) Басында сол қолмен С) Басында оң қолмен 4. Сүргіленген беттің сапасын немен тексереді? А) Деңгей анықтағышпен В) Көзбен С) Сызғышпен 5. Сүргі ұясын жаңқадан қалай тазартады? А) Қолмен В) Үрлеп С) Ағаш таяқшамен
Үйге тапсырма: Альбомдардағы өнімнің эскизін әзірлеу. Эстетикалық сезімнің қалыптасуы: Эстетикалық тәрбиелеу арқылы жастардың көркемдік талғамы мен сезімі дамиды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
Презентация: Оқушылар өздерінің зерттеу жұмысын таныстырады. Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады Жұмыс дәптерінде тапсырма орындау |
Дескриптор Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
http://www.technologystudent.com/health1/safetyr1.htm Құрал- жабдықтар және материалдар: мата үзімдері, қайшылар, жіптер, инелер және т.б. Тігін бұйымдарының ассортиментінің жіктелуі және сипаттамасы |
||
|
Аяқталуы |
7. Сабақ шарттары бойынша өзіңдік бақылау және нәтижеге өзіңдік баға беру. Сабақтың соңында оқушылар жасаған жұмыстарына талдау жүргізеді және қандай жұмыс жақсы атқарылды ал, қай жұмысты жақсарту керек екендігіне белгілер (рефлексия) жүргізеді. - не үйрендің, не білдің? - не түсініксіз қалды? - немен айналысу керек? |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Материалды таңдау және дайындау
Материалды таңдау және дайындау
|
Көркем еңбек |
Мектеп: №111 |
|||||
|
Күні: 24.01.2025 |
Оқытушының аты-жөні: Х.Эралиев |
|||||
|
Сынып: 5 сабақ№ 5-6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Бөлім: Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материалды таңдау және дайындау |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.1.4.1 -Шығармашылық жұмысты орындау кезеңдерін анықтай отырып, жоспар дайындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы 3-5 мин |
Дайын болуды тексеру ұйымдастырушылық іс- шарасы Оқушылармен бірге сабақтың мақсатын/ міндеттерін және жетістік критерийлерін аңықтау. |
Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
Таныстырылым,оқу жоспары |
||
|
Ортасы
37 мин. |
Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Материалды таңдау және дайында Ж)(Т) а)Алдағы жасайтын бұйымдарының ерекшеліктері мен дизайн үлгілерін анықтап, материалды таңдайды және дайындайды. Синтез. Материалды таңдау және дайындау Тест сұрақтары: 1. Сүргінің табанының тозу себебі неде? А) Ағаштың бетінде үнемі үйкелістің болуынан В) Сүргінің сапасыз жасалуынан С) Ұстаның ұқыпсыз ұстауынан 2. Ағаш сүргілеу не үшін қолданылады? А) Жаңқалау В) Тегістеу С) Тілу 3. Сүргілеу басында қол күші қалай таралады? А) Екі қол күші бірдей В) Басында сол қолмен С) Басында оң қолмен 4. Сүргіленген беттің сапасын немен тексереді? А) Деңгей анықтағышпен В) Көзбен С) Сызғышпен 5. Сүргі ұясын жаңқадан қалай тазартады? А) Қолмен В) Үрлеп С) Ағаш таяқшамен
Үйге тапсырма: Альбомдардағы өнімнің эскизін әзірлеу. Эстетикалық сезімнің қалыптасуы: Эстетикалық тәрбиелеу арқылы жастардың көркемдік талғамы мен сезімі дамиды. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі.
Презентация: Оқушылар өздерінің зерттеу жұмысын таныстырады. Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады Жұмыс дәптерінде тапсырма орындау |
Дескриптор Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
http://www.technologystudent.com/health1/safetyr1.htm Құрал- жабдықтар және материалдар: мата үзімдері, қайшылар, жіптер, инелер және т.б. Тігін бұйымдарының ассортиментінің жіктелуі және сипаттамасы |
||
|
Аяқталуы |
7. Сабақ шарттары бойынша өзіңдік бақылау және нәтижеге өзіңдік баға беру. Сабақтың соңында оқушылар жасаған жұмыстарына талдау жүргізеді және қандай жұмыс жақсы атқарылды ал, қай жұмысты жақсарту керек екендігіне белгілер (рефлексия) жүргізеді. - не үйрендің, не білдің? - не түсініксіз қалды? - немен айналысу керек? |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
шағым қалдыра аласыз













