Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Атмосфера |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
12.2024ж |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материктер мен дүние бөліктерінің зерттеу тарихы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.6.1 материктер мен дүние бөліктерін игеру және зерттеу тарихы. |
|
Сабақтың мақсаты: |
материктер мен жер шары бөліктерін игеру тарихын сипаттай алады; Оқушылар материктер мен дүние бөліктерін біледі. Картадан көрсете алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Жұптық және жеке жұмыс жасау барысында бір - біріне құрмет көрсету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
амандасады |
|
|
|||||||
|
Қызығушылықты ояту |
Топқа бөлу Кюаркод бойынша
|
Кюаркодта жасырылған сурет арқылы 3 топқа бөлінеді Саяхатшылар Зерттеушілер Картографтар |
|||||||||
|
|
Өткен сабаққа шолу Оқушылар, үй тапсырмасы бойынша тақырыпты қаншалықты меңгергендеріңді тексеріп көрелік. «Физикалық және химиялық құбылыстар» 1. Физикалық және химиялық құбылыстардың айырмашылығы неде? Физикалық құбылыстардың мысалдары? Су буының конденсациялануы? Химиялық құбылыстардың мысалдары Тақтадан сілтемені ашып, көрсетілген сурет қай құбылысқа жататынын анықтау керек |
сұраққа жауап береді |
дескриптор -оқушылардың алдыңғы сабақта өткен «Физикалық және химиялық құбылыстар» тақырыбы бойынша білімдерін тексеру және сабаққа дайындықтарын анықтайды; Қ/Б«Күнделік» өзін-өзі бағалау парағы толық жауап- 3 балл Мұғалімнің марапаты Жарайсыңдар! Керемет! |
https://wordwall.net/ru/resource/64120855/физикалық-және-химиялық-құбылыстар |
|||||||
|
Басы |
Сурет көрсету «3 сурет 1 сөйлем» Бұл суреттен не көріп тұрсыздар? Берілген суретті біріктіріп қандай 1 сөйлем айтуға болады? |
сұрақтарға жауап береді, жаңа сабақтың тақырыбын ашады Лавразия Гондвана Пангея туралы тоқталып кету |
|
Интерактивті тақта |
|||||||
|
Кіріспе |
Мұғалім бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Негізгі ұғымдарды дәптерге жаздырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады. (интерактивті тақтада) |
дәптерге жазады |
|
слайдта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
2-тапсырма |
Мәтінмен жұмыс: Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға береді, тапсырма орындайды 1-тапсырма топтық жұмыс Саяхатшылар тобына- Христофор Колумб, Фернан Магелланның саяхаты Зерттеушілер тобына- Александр Гумбольдт, Давид Ливингстоннің зерттеулері Картографтар тобына-Эратосфен, Джеймс Куктың картаграфияда үлесі |
Жаңа тақырыпты оқып үйрену Оқушылар өз жұмысын сынып алдында таныстырады тапсырма ноутбукта жазулы тұрады (әр топтың алдына ноутбукты шығарып беру, тапсырманы бетіне жапсырып) |
дескриптор - материктер мен жер шары бөліктерін игеру тарихын сипаттай алады; ҚБ «2 жұлдыз, бір тілек» Қ/Б«Күнделік» өзін-өзі бағалау парағы толық жауап- 3 балл |
оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінімен жұмыс
|
|||||||
|
2-тапсырма Шағын зерттеу жүргіз. Сурет пен дүниежүзінің қазіргі географиялық картасын салыстыр. Кестесіні толтыр.
|
Топта отырған жұптар кестемен жұмыстанады, сұраққа жауап береді |
дескриптор - шағын зерттеу жүргізеді; -сурет пен дүниежүзінің қазіргі географиялық картасын салыстырады; -кестені толтырады; Қ/Б«Күнделік» өзін-өзі бағалау парағы толық жауап- 2 балл |
|
||||||||
|
3-тапсырма жеке жұмыс
|
3-тапсырма жеке жұмыс Материктерді атауымен сәйкестендір |
https://learningapps.org/watch?v=pvr0p4pzt24 |
дескриптор - материктерді атауымен сәйкестендіреді; Қ/Б«Күнделік» өзін-өзі бағалау парағы толық жауап- 2 балл |
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
Бекіту |
Ендеше оқушылар осы сабақта материктер мен жер шары бөліктерін игеру тарихын сипаттай алдыңыздар, материктер мен дүние бөліктерін білдіңіздер, Картадан көрсете алу арқылы бағалау критерийіне қол жеткіздіңіздер |
||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«Бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ... білдім, ақиқатына жеттім»; «Бүгінгі сабақта мені қуантқаны....»; «Мен өзімді....үшін мақтар едім»; «Маған ерекше ұнағаны....»; «Мен... туралы армандаймын»; |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. Глобустың ішіне жазады |
Мұғалім оқушыларды Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
г |
|||||||
|
Үйге тапсырма |
Параграф 13 |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Материктер мен дүние бөліктерінің зерттеу тарихы
Материктер мен дүние бөліктерінің зерттеу тарихы
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Атмосфера |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
12.2024ж |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материктер мен дүние бөліктерінің зерттеу тарихы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.6.1 материктер мен дүние бөліктерін игеру және зерттеу тарихы. |
|
Сабақтың мақсаты: |
материктер мен жер шары бөліктерін игеру тарихын сипаттай алады; Оқушылар материктер мен дүние бөліктерін біледі. Картадан көрсете алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Жұптық және жеке жұмыс жасау барысында бір - біріне құрмет көрсету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
амандасады |
|
|
|||||||
|
Қызығушылықты ояту |
Топқа бөлу Кюаркод бойынша
|
Кюаркодта жасырылған сурет арқылы 3 топқа бөлінеді Саяхатшылар Зерттеушілер Картографтар |
|||||||||
|
|
Өткен сабаққа шолу Оқушылар, үй тапсырмасы бойынша тақырыпты қаншалықты меңгергендеріңді тексеріп көрелік. «Физикалық және химиялық құбылыстар» 1. Физикалық және химиялық құбылыстардың айырмашылығы неде? Физикалық құбылыстардың мысалдары? Су буының конденсациялануы? Химиялық құбылыстардың мысалдары Тақтадан сілтемені ашып, көрсетілген сурет қай құбылысқа жататынын анықтау керек |
сұраққа жауап береді |
дескриптор -оқушылардың алдыңғы сабақта өткен «Физикалық және химиялық құбылыстар» тақырыбы бойынша білімдерін тексеру және сабаққа дайындықтарын анықтайды; Қ/Б«Күнделік» өзін-өзі бағалау парағы толық жауап- 3 балл Мұғалімнің марапаты Жарайсыңдар! Керемет! |
https://wordwall.net/ru/resource/64120855/физикалық-және-химиялық-құбылыстар |
|||||||
|
Басы |
Сурет көрсету «3 сурет 1 сөйлем» Бұл суреттен не көріп тұрсыздар? Берілген суретті біріктіріп қандай 1 сөйлем айтуға болады? |
сұрақтарға жауап береді, жаңа сабақтың тақырыбын ашады Лавразия Гондвана Пангея туралы тоқталып кету |
|
Интерактивті тақта |
|||||||
|
Кіріспе |
Мұғалім бүгінгі сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Негізгі ұғымдарды дәптерге жаздырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады. (интерактивті тақтада) |
дәптерге жазады |
|
слайдта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу.
2-тапсырма |
Мәтінмен жұмыс: Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға береді, тапсырма орындайды 1-тапсырма топтық жұмыс Саяхатшылар тобына- Христофор Колумб, Фернан Магелланның саяхаты Зерттеушілер тобына- Александр Гумбольдт, Давид Ливингстоннің зерттеулері Картографтар тобына-Эратосфен, Джеймс Куктың картаграфияда үлесі |
Жаңа тақырыпты оқып үйрену Оқушылар өз жұмысын сынып алдында таныстырады тапсырма ноутбукта жазулы тұрады (әр топтың алдына ноутбукты шығарып беру, тапсырманы бетіне жапсырып) |
дескриптор - материктер мен жер шары бөліктерін игеру тарихын сипаттай алады; ҚБ «2 жұлдыз, бір тілек» Қ/Б«Күнделік» өзін-өзі бағалау парағы толық жауап- 3 балл |
оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінімен жұмыс
|
|||||||
|
2-тапсырма Шағын зерттеу жүргіз. Сурет пен дүниежүзінің қазіргі географиялық картасын салыстыр. Кестесіні толтыр.
|
Топта отырған жұптар кестемен жұмыстанады, сұраққа жауап береді |
дескриптор - шағын зерттеу жүргізеді; -сурет пен дүниежүзінің қазіргі географиялық картасын салыстырады; -кестені толтырады; Қ/Б«Күнделік» өзін-өзі бағалау парағы толық жауап- 2 балл |
|
||||||||
|
3-тапсырма жеке жұмыс
|
3-тапсырма жеке жұмыс Материктерді атауымен сәйкестендір |
https://learningapps.org/watch?v=pvr0p4pzt24 |
дескриптор - материктерді атауымен сәйкестендіреді; Қ/Б«Күнделік» өзін-өзі бағалау парағы толық жауап- 2 балл |
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
Бекіту |
Ендеше оқушылар осы сабақта материктер мен жер шары бөліктерін игеру тарихын сипаттай алдыңыздар, материктер мен дүние бөліктерін білдіңіздер, Картадан көрсете алу арқылы бағалау критерийіне қол жеткіздіңіздер |
||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«Бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ... білдім, ақиқатына жеттім»; «Бүгінгі сабақта мені қуантқаны....»; «Мен өзімді....үшін мақтар едім»; «Маған ерекше ұнағаны....»; «Мен... туралы армандаймын»; |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. Глобустың ішіне жазады |
Мұғалім оқушыларды Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
г |
|||||||
|
Үйге тапсырма |
Параграф 13 |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз




лобус
суреті












