|
Бөлім: |
Бөлім 3. Физикалық география. 3.2. Атмосфера. |
|||||
|
Пәні |
География |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Нурыева Ж |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материктердің климаттық ерекшеліктері Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
8.3.2.4 -әр материкте орналасқан ұқсас климаттық белдеулерді салыстырады 8.3.2.5 - жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Материктерде орналасқан климаттық белдеулердің ерекшеліктерін салыстыра алады; Жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға бере біледі; |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын қалыптастыру: жұптық, жеке жұмыстарды ұйымдастыру арқылы оқушылардың бойында бір-біріне құрмет көрсету, ынтымақтастықта жұмыс жасау. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт:
|
Педагогтің әрекеті:
|
Оқушының әрекеті:
|
Бағалау:
|
Ресурстар:
|
||
|
1.Басы: Ұйымдастыру кезеңі: 2 минут. |
1.Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
|
|
1.Слайд. |
||
|
2.Үй тапсырмасын тексеру. 6 мин. |
2.Үй тапсырмасы. LearningApps платформасымен қорытындылау https://learningapps.org/watch?v=pjjtzjq6c23
|
2.Сәйкестік тапсырмасын белгілейді. . |
1.Жарайсың! Қолдау кері байланыстары |
2. Интербелсенді тақта, Презентация |
||
|
3.Басы.5мин. |
3.Жаңа тақырыпты, оқу мақсатын таныстырады. Жаңа тақырып бейнеролигін қарайды Тақырыптың өзекті білімдерімен таныстырады. |
3. Күн ретін, жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады. Мұғалімді тыңдай отырып бейнероликке кері байланыс береді |
|
3.Слайд бейнеролик |
||
|
4.Ортасы. 15минут. Орындау |
Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Екі материкте орналасқан екі түрлі климаттық белдеулерді салыстыру үшін физикалық географиялық жағдайы, климаттық картасы және климатограмманы қолданады.
|
Оқушылар климатограмманы қолдана отырып екі материктің климаттық белдеуін салыстырады |
Дескриптор: 1.Оқулықтың мәтінін оқиды 2. Ұқсас климаттық белдеулерді анықтайды 3. кестеге толтырады Әр дұрыс жауапқа 2 ұпай |
Атлас, климаттық карталар |
||
|
Баяндау әр топқа 1мин.(барлығы:+- 5мин) Топтық жұмыс |
Топтық жұмыс. Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді https://youtu.be/o0G8UdZcK9w?si=XdyI0o9KGePzC-66 тапсырмасы орындауға арналған бейнематериал сілтемесі
|
Топтар Климаттық белдеулерді тапсырма мен дескриптор бойынша орындап, талдайды.Топтар орындаған тапсырма жұмыстарын таныстырады, бірін-бірі тыңдайды. |
Дескриптор: Бейнемареиалды қарайды Сілтеме арқылы тапсырманы орындайды |
Интербелсенді тақта. Ғаламтор. Слайд. |
||
|
5.Қорытындылау: 5минут. |
Жеке жұмыс: Google Classroom бағдарламасымен тест сұрағын алады |
Google Classroom бағдарламасымен тест тапсырады. 1-с 2-a 3-b 4-b 5-c 6-a 7-c 8-c 9-c 10-b |
ҚБ әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
Google Classroom |
||
|
6.Сабақтың соңы:2минут |
Кері байланыс «Аргумент» әдісі
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Сабақ соңында оқушыларды баллдық көрсеткішпен бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Материктердің климаттық ерекшеліктері Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері.
Материктердің климаттық ерекшеліктері Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері.
|
Бөлім: |
Бөлім 3. Физикалық география. 3.2. Атмосфера. |
|||||
|
Пәні |
География |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Нурыева Ж |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Материктердің климаттық ерекшеліктері Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
8.3.2.4 -әр материкте орналасқан ұқсас климаттық белдеулерді салыстырады 8.3.2.5 - жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Материктерде орналасқан климаттық белдеулердің ерекшеліктерін салыстыра алады; Жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға бере біледі; |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылықтарын қалыптастыру: жұптық, жеке жұмыстарды ұйымдастыру арқылы оқушылардың бойында бір-біріне құрмет көрсету, ынтымақтастықта жұмыс жасау. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт:
|
Педагогтің әрекеті:
|
Оқушының әрекеті:
|
Бағалау:
|
Ресурстар:
|
||
|
1.Басы: Ұйымдастыру кезеңі: 2 минут. |
1.Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
|
|
1.Слайд. |
||
|
2.Үй тапсырмасын тексеру. 6 мин. |
2.Үй тапсырмасы. LearningApps платформасымен қорытындылау https://learningapps.org/watch?v=pjjtzjq6c23
|
2.Сәйкестік тапсырмасын белгілейді. . |
1.Жарайсың! Қолдау кері байланыстары |
2. Интербелсенді тақта, Презентация |
||
|
3.Басы.5мин. |
3.Жаңа тақырыпты, оқу мақсатын таныстырады. Жаңа тақырып бейнеролигін қарайды Тақырыптың өзекті білімдерімен таныстырады. |
3. Күн ретін, жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады. Мұғалімді тыңдай отырып бейнероликке кері байланыс береді |
|
3.Слайд бейнеролик |
||
|
4.Ортасы. 15минут. Орындау |
Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Екі материкте орналасқан екі түрлі климаттық белдеулерді салыстыру үшін физикалық географиялық жағдайы, климаттық картасы және климатограмманы қолданады.
|
Оқушылар климатограмманы қолдана отырып екі материктің климаттық белдеуін салыстырады |
Дескриптор: 1.Оқулықтың мәтінін оқиды 2. Ұқсас климаттық белдеулерді анықтайды 3. кестеге толтырады Әр дұрыс жауапқа 2 ұпай |
Атлас, климаттық карталар |
||
|
Баяндау әр топқа 1мин.(барлығы:+- 5мин) Топтық жұмыс |
Топтық жұмыс. Климаттың адамзат тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді https://youtu.be/o0G8UdZcK9w?si=XdyI0o9KGePzC-66 тапсырмасы орындауға арналған бейнематериал сілтемесі
|
Топтар Климаттық белдеулерді тапсырма мен дескриптор бойынша орындап, талдайды.Топтар орындаған тапсырма жұмыстарын таныстырады, бірін-бірі тыңдайды. |
Дескриптор: Бейнемареиалды қарайды Сілтеме арқылы тапсырманы орындайды |
Интербелсенді тақта. Ғаламтор. Слайд. |
||
|
5.Қорытындылау: 5минут. |
Жеке жұмыс: Google Classroom бағдарламасымен тест сұрағын алады |
Google Classroom бағдарламасымен тест тапсырады. 1-с 2-a 3-b 4-b 5-c 6-a 7-c 8-c 9-c 10-b |
ҚБ әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
Google Classroom |
||
|
6.Сабақтың соңы:2минут |
Кері байланыс «Аргумент» әдісі
|
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Сабақ соңында оқушыларды баллдық көрсеткішпен бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз
















