Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1А бөлім: Натурал сандар және нөл Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Есептер шығару |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.5.2.9 Мәтін есептерді шығару үшін формулаларды қолдану |
Бағалау критерийі | Есептің шарты бойынша айнымалысы бар өрнектерді құрадыӘріпті өрнектерді есептер шығаруда қолданады |
Күтілетін нәтиже | Оқушылардың барлығы: Амалдар ретін анықтай біледі |
| Оқушылардың көпшілігі: Шамалардың арасындағы байланысты анықтай алады |
| Кейбір оқушылар: Есептің негізгі сұрағын таба біледі,белгісіз категорияларды анықтай алады |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар тақырып бойынша негізгі терминдерді білетін болады.Математикада ережелер әріптері бар теңдіктермен жазылады.Мұндай жағдайда ережені формуламен жазылған дейміз. |
| Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: периметр,ұзындық,ені,ауданы,жол,жылдамдық,қозғалыс уақыты,заттың құны,тікбұрышты параллелепипед,көлем,куб |
| Сабақтағы тапсырмалар мен диалогтерге қолданылатын тіл. |
| Талқылау сұрақтары. |
| Тіктөртбұрыштың периметрі қалай табылады?Тіктөртбұрыштың ауданы неге тең?Жолдың формуласын жазыңдар.Тікбұрышты параллелепипедтің көлемі қалай табылады? |
Ойлау дағдылары-ның деңгейі | қолдану |
Құндылықтарға баулу | Еңбекке және шығармашылыққа баулу, ынтымақтастықпен қарым – қатынас жасау қабілетін қалыптастыру .Өмірде қолдану,математикалық тілде сөйлеу дағдысын дамыту. |
Пәнаралық байланыс | Физика |
Алдыңғы білім | Теңдеуді шеше алады |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы
10-минут
| 1.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен амандасуб) Топқа бөлу: оқушылардың оқу құралдары арқылы топқа бөлемін2.Тірек білімді өзектендіру.Есепті теңдеу құрып шығарыңдар.Берік бір сан ойлады.Егер ол сол саннан 333-ті азайтса,онда 195 саны шығады.Берік қандай сан ойлады? |
Үлестірме қағаздар
|
Сабақтың ортасы
20 минут
Сабақтың соңы
10 минут
| 1-топқа тік төртбұрыш пен квадраттың периметрі 2-топқа тіктөртбұрыш пен квадраттың ауданы3-топқа жолдың формуласы мен заттың құнының формуласы4-топқа тікбұрышты параллелепипедтің және кубтың көлемі«Есте сақта» әдісімен тақырыпты тұжырымдау.Формулалар кестесін ұсынамын.
.Бекіту.Сыныппен жұмыс.№122 ауызша есептеуЖеке жұмыс. Оқулықтан №128Жұптық жұмыс.№129Топтық жұмыс №138Формативті бағалау
Сергіту сәті:
Қалыптастырушы бағалау: Тапсырма Кітап 260 теңге,ал альбом одан n теңгеге арзан.Бір кітап және екі альбом неше теңге тұрады.Әріпті өрнек құрыңыз.Дескриптор:
|
Флипчарт Оқулық,жұмыс дәптерлеріОқу құралдары
Оқулық
|
Келесі сабаққа тапсырма2 минут | Үйге тапсырма:Дәптерге жазбаша орындау:№130 (Оқулықты қара)
| 5-сыныпМатематика
|
Саралау:Сабақты меңгеру кезінде арифметикалық амалдардың белгісіз компоненттерін табуға қиналатын оқушыларға диалог және қолдау көрсету әдісі арқылы көмектесемін
| Бағалау:Сабақ кезінде берілген тапсырмаларды жасалған дескриптор арқылы бағалаймын
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау:Техника қауіпсіздігі ережелерін қатаң сақтайды |
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Жалпы бағалауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|