Материалдар / Мәтін және оның түрлері

Мәтін және оның түрлері

Материал туралы қысқаша түсінік
,
Материал тегін
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Жанды табиғат

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

13 сабақ. Мәтін және оның түрлері\ 49-51 жаттығулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.1.1* тірек сөздер, көмекші сөздер арқылы мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және оның құрылымдық бөліктерін анықтау

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

Сабақтың мақсаты:

Тірек сөздер, көмекші сөздер арқылы мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және оның құрылымдық бөліктерін анықтайды.

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Өзі туралы, қоршаған әлем туралы және ондағы орны

туралы қарапайым түсініктің болуы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут





Өткенді пысықтау

5 минут







Сабақ

тың ортасы

25 минут

























Сергіту сәті

2 минут


























Сабақты қорыту

5минут















Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

47-жаттығу

«Менің ең жақын досым» тақырыбында пайымдау мәтінін жаз.




Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

49-жаттығу.

Мәтінді тыңда.

Құмырсқаның пайдасы Мәтіннен тірек сөздерді тап.

Тірексөздер:

Құмырсқа,ұйымшыл,адасу,бағыт –бағдар,солтүстік,шыбын-шіркей,зиянды заттар,илеуінбұзбау,қорғау.

Сызба бойынша мәтін бөліктерін тап.

Ғылыми мәтін екенін дәлелде




50-жаттығу.

Сөйлемдердің жалғасын тауып, көшіріп жаз.

1. Құмырсқа – пайдалы жәндік, өйткені …

2. Ауа тазарды, себебі …

3. Дала аппақ, өйткені …




Сергіту сәті


51-жаттығу

Сөзжұмбақты шеш.

Көлденеңінен:

1. Қанаты жоқ – ұшады,

Аяғы жоқ – желеді,

Аузы жоқ – ұлиды. боран

2. Тама-тама тас тескен тамшы


Тігінен:

3. Көк көрпенің мақтасы

Әр жерде жүр бытырап. бұлт

4. Көзге ілінбейді,

Жұтсаң білінбейді ауа


ЕБҚ

Мәтіннің бірінші сөйлемін көшіріп жаз



ЕҚБ

Құмырсқаның пайдасы туралы айт.



ҚЖ:

Диктант

Көмекші.

Күн жексенбі болатын. Жерде жылтылдаған қырбық қар бар. Есет қалың киініп далаға шықты



Үй тапсырмасы

49-жаттығу

Мәтінді көшіріп, көркем жаз

Құмырсқа туралы мәліметтер айт





Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Көңіл күйлерін жеткізеді




Үй тапсырмасын оқиды






Тапсырмалар

ды орындайды













Дәптермен жұмыс жасайды








Жаттығу жасайды









Сөзжұмбақ шешеді



Тапсырмалар

ды орындайды






Жеке жұмыс жасайды







Қосымша жұмыс жасайды




Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру

«Жапонша бағалау» әдісі


Дескриптор:

«Менің ең жақын досым» тақырыбында пайымдау мәтінін жазады-1б





Тамаша!


Дескриптор:

Мәтіннен тірек сөздерді табады-1б

Ғылыми мәтін екенін дәлелдейді-1б


Кереметсіңдер!



Дескриптор:

Сөйлемдердің жалғасын тауып, көшіріп жазады-1б





Сендер мықты екенсіңдер!




Керемет!


Дескриптор:

Сөзжұмбақты шешеді-1б

Жұмбақтар шешуді біледі-1б














Дескриптор:

Сөздерді есту бойынша дұрыс жаза алады-1б







Тамаша!







«Білім гүлі» әдісі





Суреттер






Суреттер













Оқу құралдары











Жұмыс дәптері











Қимылдар








Суреттер














Оқулық






Оқулық





Әлеуметтік желі









Кері байланыс тақтасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Жанды табиғат

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

14 сабақ. Мəтін жəне оның түрлері.52-55 жаттығулар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау,пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау;

3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзінжүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу.

Сабақтың мақсаты:

Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді

Құндылықтар және оның мақсаты:

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Мемлекеттік тілді білу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут







Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут






















Сергіту сәті

2 минут





























Сабақты қорыту

5минут





























Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту

«Сіз» деген ,

«Біз» деген көмек.

Үлкенге – құрмет,

Кішіге – .

Жылы киім тәнді жылытар,

Жылы жанды жылытар.



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

49-жаттығу

Мәтінді көшіріп, көркем жаз

Құмырсқа туралы мәліметтер айт



Жаңа тақырып

52-жаттығу.

«Сұрақ-жауап» әдісі

Мәтінді оқиды. Мәтіннің не туралы екенін сұрақ-жауап әдісі арқылы анықтап, мазмұнын айтады.

Мәтін не туралы?Мазмұнын айт.

Мәтінге ат қой.

Мәтіндегі негізгі ойды анықта.

Балалар нені дұрыс істемеді? Олардың әрекетіне өз пікіріңді жаз

Жібі түзу деген сөздің мағынасын айт.





53-жаттығу.

Мақалды көркемдеп жазады.

Мақалдың мағынасын топта талқылайды.

Оқушылардың бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазуы қадағаланып, бағыт беріледі.

1.Әдепті бала-арлы бала.

Әдепсіз бала-сорлы бала

2.Әдепсіз өскен адамнан

Тәртіппен өскен тал жақсы.




Сергіту сәті



Топтық жұмыс

54-жаттығу

Сызба бойынша әңгімелеу мәтінін құра.

Құрағаның көркем мәтін екенін дәлелде.

Орындалған жұмысты топта жариялап оқиды. Құраған мәтінінің көркем мәтін екенін дәлелдейді.



Шығармашылық тапсырма

55-жаттығу

Жоспар мен суреттердің көмегімен «Жанды табиғат өлі табиғатқа айналуы мүмкін» тақырыбында көпшілік алдында сөйлеуге дайындал.

Жоспарды толықтыр.

1. Жанды табиғаттың өлу себептері.

2. ...

3. ...




ҚЖ

Топтық тапсырма:

«Жанды табиғат» және «Өлі табиғат» ұғымдарына ассоциация құру.

Әр топ өз ойларын қағазға түсіреді. Әр топтан бір-бір оқушыдан қағазға жазғанын оқиды......






ЕБҚ

Әдептілік туралы не білесің?

Өз ойыңмен айт.



ЕҚБ

«Табиғатты қорғау шаралары» тақырыбына сөйлеуге дайындал. Өз ойыңмен бөліс.



Үй тапсырмасы

Өз ойыңнан көркем мәтін құрастырып кел,

Тақырыбы: «Табиғатты қорғау»




Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Көңіл күйлерін жеткізеді




Үй тапсырмасын айтады






Тапсырмалар

ды орындайды















Дәптермен жұмыс жасайды











Жаттығу жасайды



Өздері қалаған бір тақырып аясында сызбаны басшылыққа алып, көркем мәтін құрайды.






Тапсырманы орындайды












Тапсырмалар

ды орындайды











Жеке жұмыс жасайды








Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру

«Тәттілер» әдісі

Дескриптор:

Мәтінді көшіріп, көркем жазады-1б

Құмырсқа туралы мәліметтер айтады-1б





Дескриптор:

Мәтінді дұрыс түсініп оқиды-1б

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1б

Мәтінге ат қояды-1б




Кереметсіңдер!




Дескриптор:

Дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі шапшаң жазады-1б

Мақалдың мағынасын түсіндіре алады-1б




Сендер мықты екенсіңдер!




Дескриптор:

Мәтін мазмұнының жүйесі сақталған-1б

Мәтін көркем мәтін жанры бойынша сызбаға сәйкес құрылған-1б

Керемет!



Дескриптор:

Жоспарларында жанды табиғаттың өлу себептерін, оны болдырмау жолдарын қарастырады-1б

Сөйлеу барысында берілген уақытты сақтайды-1б











Керемет!










Тамаша!







«Білім гүлі» әдісі





Суреттер






Суреттер












Оқу құралдары













Жұмыс дәптері











Қимылдар







Суреттер














Оқулық















Кесте












Оқулық





Әлеуметтік желі






Кері байланыс тақтасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Жанды табиғат

Педагогтің аты-жөні:

Мұратқалиева С.А.

Күні:

26.09.24

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

15 сабақ. Сөйлеу мəдениетіне үйренемін. 56-59 жаттығулар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету;

3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру;

Сабақтың мақсаты:

Өлең, мәтіндерді түсініп оқиды,ат қояды

Құндылықтар және оның мақсаты:

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Мемлекеттік тілді білу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы







Өткенді пысықтау













Сабақ

тың ортасы




























Сергіту сәті






























Сабақты қорыту







Кері байланы


Психологиялық ахуалды жақсарту

«Сіз» деген ,

«Біз» деген көмек.

Үлкенге – құрмет,

Кішіге – .

Жылы киім тәнді жылытар,

Жылы жанды жылытар.



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

Өз ойыңнан көркем мәтін құрастырып кел,

Тақырыбы: «Табиғатты қорғау»



Жаңа тақырып

56-жаттығу.

Өлеңді мұқият тыңда.

Жылы жүрек, тәтті тіл,

Берекені берер, біл.

Ащы сөзді* – өзімшіл,

Өнері оның қалар тұл*.

Қатесін тапсаң, жұмсақ айт,

Ызаланбай, сабыр қыл.

Шәкәрім Құдайбердіұлы

Өлең не туралы? Ат қой.

Қарамен жазылғандардың антонимдік тіркестерін тауып көр.

Жылы жүрек-суық жүрек

Тәтті тіл- ащы тіл

Ащы сөз*тәтті сөз

Жұмсақ айт-қатты айт.

Ащы сөзді тіркесін қандай сөздермен алмастырып айтуға болады?

Дөрекі сөзді, жамансөзді...

Араларыңда дөрекі сөйлейтін балалар кездесе ме?



Өлеңді жатқа жаз.



Өлеңнің соңғы екі қатарын басшылыққа алып, досыңның қатесін түзетуге көмекке кел. Ол үшін «меніңше», «мүмкін болса», «дұрыс болар еді» сөздерін қолданып, өз пікіріңді білдір.



Сергіту сәті




Топтық жұмыс

57-жаттығу



«Жанды табиғат» және «Өлі табиғат» ұғымдарына ассоциация құру.

Әр топ өз ойларын қағазға түсіреді. Әр топтан бір-бір оқушыдан қағазға жазғанын оқиды......



Әдептілік туралы не білесің?

Өз ойыңмен айт.




«Табиғатты қорғау шаралары» тақырыбына сөйлеуге дайындал. Өз ойыңмен бөліс.



Үй тапсырмасы

Өз ойыңнан көркем мәтін құрастырып кел,

Тақырыбы: «Табиғатты қорғау»




Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Көңіл күйлерін жеткізеді




Үй тапсырмасын айтады









Тапсырмалар

ды орындайды















Дәптермен жұмыс жасайды



Жеке жұмыс жасайды








Жаттығу жасайды



Өздері қалаған бір тақырып аясында сызбаны басшылыққа алып, көркем мәтін құрайды.















Жеке жұмыс жасайды








Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру

«Смарт сағат» әдісі


Дескриптор:

Өз ойынан көркем мәтін құрастырып келеді-1б




Дескриптор:




Кереметсіңдер!




Дескриптор:

Дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі шапшаң жазады-1б

Мақалдың мағынасын түсіндіре алады-1б



Сендер мықты екенсіңдер!





Дескриптор:

Мәтін мазмұнының жүйесі сақталған-1б

Мәтін көркем мәтін жанры бойынша сызбаға сәйкес құрылған-1б

Керемет!



Дескриптор:

Жоспарларында жанды табиғаттың өлу себептерін, оны болдырмау жолдарын қарастырады-1б

Сөйлеу барысында берілген уақытты сақтайды-1б







Керемет!










Тамаша!







«Кинолента» әдісі





Суреттер






Суреттер













Оқу құралдары













Жұмыс дәптері











Қимылдар








Суреттер














Оқулық















Оқулық





Әлеуметтік желі






Кері байланыс тақтасы







Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Жанды табиғат

Педагогтің аты-жөні:

Мұратқалиева С.А.

Күні:

27.09.24

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

16 сабақ. Сөйлеу мəдениетіне үйренемін.


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету;

3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру;

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндермен жұмыс жасайды

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Өзі туралы, қоршаған әлем туралы және ондағы орны

туралы қарапайым түсініктің болуы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы









Өткенді пысықтау








Сабақ

тың ортасы








































Сергіту сәті


























Сабақты қорыту
















Кері байланыс




Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

Өз ойыңнан көркем мәтін құрастырып кел,

Тақырыбы: «Табиғатты қорғау»




Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

60-жаттығу.

Мысалды түсініп оқы.

Мысалдағы негізгі ойды тап. Автор осы мысал арқылы не айтқысы келеді?

Қарамен жазылған сөздерді басқа сөзбен алмастырып көр.





Мысалды ары қарай жалғастырып көр. Ол үшін «тау» сөзін «жұбату» сөзімен толықтыр. Үшінші кейіпкерді – Адамды әңгімеге қосып, ол туралы айтылатын ой бөлігінде кешірім сұрау сөздерін қолдан. Құраған ой бөлігіңді дәптерге жаз.



Жер шарын таза ұстау не үшін керек деп ойлайсың?

Ойыңды айт.



61-жаттығу.

«Диалог» әдісі

Мәтінге ат қой.

Ағасы Мирас пен Әлімге алма үлестірді.

Мирас: Рақмет.

Ағасы: Оқасы жоқ. Ал Әлім үндемеген қалпында тұра берді.

Мирас: Әлім, сен неге рақмет айтпайсың?

Әлім: Ағам «Оқасы жоқ» деді ғой.


Оқасы жоқ деген қандай мағына береді?

Әлімнің айтқанына келісесің бе? Келіспесең, өз пікіріңді төмендегі сөздермен баста және аяқта



Сергіту сәті


62-жаттығу.

Журналист 3-сынып оқушыларынан әдептілік туралы сұхбат алды. Балалар төмендегідей пікірлер білдірді.Қай жауап саған көбірек ұнады? Дәлелде.

Сен де сұхбатқа қосылып, өз жауабыңды жазбаша білдір.


63-жаттығу

Өз әдептілік деңгейіңді тест тапсырмасын орындау арқылы бағала. Сұраққа «иә», не «кейде», не «жоқ» деп жауап бер.

Тест тапсырмалары иә кейде жоқ

1. Көршілеріңмен үнемі амандасасың ба?

2. Тамақ ішіп болғаннан кейін анаңа алғысыңды білдіресің бе? Сабаққа кешіккен жағдайда мұғалімнен кешірім сұрайсың ба?

4. Абайсызда біреуді қағып кетсең, сен одан кешірім сұрайсың ба?

5. Қиын есепті шығаруға көмектескен үлкендерге рақмет айтасың ба?

6. Бір нәрсеге келіспеген жағдайда дауысыңды көтермей, бірқалыпты сөйлейсің бе?

7. 8 наурыз мерекесімен анаңды, әжеңді, әпкеңді құттықтайсың ба?

8. Ұйықтар алдында үйдегілерге «Қайырлы түн!» деп айтасың ба?



Үй тапсырмасы

«Мен әдепті баламын» тақырыбына шағын шығарма жазып кел.




Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Көңіл күйлерін жеткізеді




Үй тапсырмасын оқиды









Тапсырмалар

ды орындайды








Дәптермен жұмыс жасайды














Диалог құрады






Өз ойын айтады







Жаттығу жасайды









Тапсырмалар

ды орындайды













Тест тапсырмала

рын орындайды









Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру

«Жапонша бағалау» әдісі


Дескриптор:

«Табиғатты қорғау» тақырыбына көркем мәтін құрастырады-1б





Тамаша!


Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды-1б

Мәтіннен негізгі ойды табады-1б


Кереметсіңдер!







Сендер мықты екенсіңдер!




Керемет!


Дескриптор:

Мәтінге ат қояды-1б

Диалог жүргізе алады-1б













Дескриптор:

Өз пікірін анық жеткізе алады-1б

Жауабын жазбаша білдіре алады-1б






Тамаша!








Дескриптор:

Өз әдептілік деңгейі туралы тест тапсырмасын орындайды-1б-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б











«Білім гүлі» әдісі





Суреттер






Суреттер













Оқу құралдары











Жұмыс дәптері










Оқулық














Қимылдар








Суреттер














Оқулық






Оқулық





Әлеуметтік желі







Оқулық









Кері байланыс тақтасы





























Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Жанды табиғат

Педагогтің аты-жөні:

Мұратқалиева С.А.

Күні:

20.09.24

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

12 сабақ. Мәтін және оның түрлері . 45-48 жаттығулар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.1.1* тірек сөздер, көмекші сөздер арқылы мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және оның құрылымдық бөліктерін анықтау

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

Сабақтың мақсаты:

Тірек сөздер, көмекші сөздер арқылы мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және оның құрылымдық бөліктерін анықтайды

Құндылықтар және оның мақсаты:

ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК

Өзінің және басқалардың іс-әрекеттерін олардың

моральдық нормаларға сәйкестігі тұрғысынан талдай білу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы











Өткенді пысықтау










Сабақ

тың ортасы











Сергіту сәті

















Сабақты қорыту















Кері байланыс




Психологиялық ахуалды жақсарту




Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

44-жаттығу

Сөздерді мағынасына қарай орналастырып, өлеңді оқы.

Елім менің жерге бай,

Айдынды шалқар көлге бай.




Жаңа тақырып

45-жаттығу

«Іріктеу» әдісі

Өлеңдегі көп нүктенің орнына 29-беттегі қажетті сөздерді қойып оқы.

Қаз бен Ит

Қажетті сөздер: қиды, тұр, батады, шаңқ-шаңқ, үрмейсің, жатады, қаңқ-қаңқ, қашады, қатады.

Өлең мазмұнын өз сөзіңмен айтып бер.

Өлеңдегі негізгі ойды анықта.

Ж: Әркімнің өз тұрмыс ортасы бар.


Ит пен қазға сипаттама жаса. Олардың пайдасы туралы айт.


Сергіту сәті

«Нейрожаттығулар» әдісі




46-жаттығу.

Жоғарыдағы өлең мазмұнын ашатын мақалды тауып жаз.

1. Күшіңе сенбе, ісіңе сен.

2. Бірлік болмай, тірлік болмас.

3. Әлін білмеген әлек.

Неліктен сол мақалды таңдағаныңды дәлелде.




48-жаттығу.

Мәтінді түсініп оқы. Мәтіннің жанрын (ғылыми, көркем) ажырат.

Жауап: (Ғылыми мәтін)


Әдеби кітаптар мен журналдардан осы тақырыпта көркем мәтін тауып жаз.




Үй тапсырмасы

47-жаттығу

«Менің ең жақын досым» тақырыбында пайымдау мәтінін жаз.




Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Көңіл күйлерін жеткізеді






Үй тапсырмасын оқиды













Тапсырмалар

ды орындайды







Жеке жұмыс жасайды




Жаттығу жасайды







Дәптермен жұмыс жасайды










Тапсырмалар

ды орындайды






Үй тапсырмасын алады







Кері байланыс береді



Мақтап, мадақтап отыру

Тамаша!

«Төсбелгі» әдісі


Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді-1б

Сөздерді мағынасына қарай орналас-тырып, өлеңді оқиды-1б





Тамаша!


Дескриптор:

Өлеңдегі көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып оқиды-1б

Өлең мазмұнын өз сөзімен айтып береді-1б.



Кереметсіңдер!





Сендер мықты екенсіңдер!


Дескриптор:

Өлең мазмұнын ашатын мақалды тауып жазады-1б

Мақалдың мағынасын түсінеді-1б




Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды-1б

Мәтіннің жанрын ажыраттады-1б











«Түрлі түсті шарлар» әдісі





Суреттер






Суреттер













Оқу құралдары








Жұмыс дәптері





Қимылдар







Үлгі:


Оқулық


Жұмыс дәптері






Үлгі:



Жұмыс дәптері








Кері байланыс тақтасы

































Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі