40-сабақ
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Оқығанның көзі ашық. Мәтін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.3.1 ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білу; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя біледі. Әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық дайындық. Ширату тапсырмасы:
|
Ширатуға берілген тапсырмаларды орындап, сұрақтарға жауап береді. |
|
|
||
|
|
Дескриптор:
|
|
«Керемет!» «Жарайсың!» деген мадақтау, марапаттау сөздерімен бағалау |
|
||
|
Ортасы |
Оқулықпен жұмыс Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Кіріспе әңгіме Автор жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. Сафуан Шаймерденұлы 1922 жылы Солтүстік Қазақстан облысы қазіргі Жамбыл ауданы Аманкелді ауылында дүниеге келген. Орта мектепті бітірген соң, біршама уақыт өз ауылының орталау мектебінде мұғалім болды. Ең алғаш «Болашаққа жол» атты романы жарық көрді. Мұғалім оқушыларға «Оқығанның көзі ашық» мәтінін дауыстап оқитынын, мұқият зер салып тыңдап отыруларын ескертеді. Мәтінді оқып болғаннан кейін әңгіменің мазмұнын түсінген, түсінбегендерін сұрайды. Тірек білімдерін жетілдіру: «Сұрақ-жауап» – Мәтіннен не байқадыңдар? Мәтін неше бөліктен тұрады? «Дауыстап ойлау» арқылы оқи отырып, ой түю, ой бөлісу. Оқушыларды дұрыс тыңдауға ынталандырады. Оқылым, тыңдалым дағдылары қалыптасады. Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры артады. Ережемен жұмыс жүргізіледі. Ертегі, жұмбақ, мақал, әңгіме, өлең – бәрін мәтін деп атайды. |
Автор жайлы қысқаша мағлұматпен танысады. |
|
|
||
|
|
Мәтін бөліктерінің орнын дұрыс тапқаннан кейін дауыстап оқиды. |
https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/1818 |
||||
|
|
Дескриптор:
Дәптермен жұмыс
Дескриптор:
|
Көркем жазу ь ь ь ь ь ь ь ь ь ь ь циркуль циркуль циркуль
|
ҚБ. «Бас бармақ» арқылы бағалайды. |
|
||
|
Сергіту сәті. |
Сергіту сәтін орындайды. |
|
||||
|
Соңы |
Рефлексия
Бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты смайликті таңдап алып, өз таңдауын түсіндіреді.
|
|
|
Ақ қағаздар, маркерлер |
||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс: Смайликтер арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. |
Сабаққа, бір-бірінің жасаған жұмыстарына кері байланыс береді. Стикерлерге жазып, жапсырады. |
|
Кері байланыс тақтайшасы |
||
141
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтін және сөйлем
Мәтін және сөйлем
40-сабақ
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Оқығанның көзі ашық. Мәтін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.3.1 ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білу; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя біледі. Әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық дайындық. Ширату тапсырмасы:
|
Ширатуға берілген тапсырмаларды орындап, сұрақтарға жауап береді. |
|
|
||
|
|
Дескриптор:
|
|
«Керемет!» «Жарайсың!» деген мадақтау, марапаттау сөздерімен бағалау |
|
||
|
Ортасы |
Оқулықпен жұмыс Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Кіріспе әңгіме Автор жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. Сафуан Шаймерденұлы 1922 жылы Солтүстік Қазақстан облысы қазіргі Жамбыл ауданы Аманкелді ауылында дүниеге келген. Орта мектепті бітірген соң, біршама уақыт өз ауылының орталау мектебінде мұғалім болды. Ең алғаш «Болашаққа жол» атты романы жарық көрді. Мұғалім оқушыларға «Оқығанның көзі ашық» мәтінін дауыстап оқитынын, мұқият зер салып тыңдап отыруларын ескертеді. Мәтінді оқып болғаннан кейін әңгіменің мазмұнын түсінген, түсінбегендерін сұрайды. Тірек білімдерін жетілдіру: «Сұрақ-жауап» – Мәтіннен не байқадыңдар? Мәтін неше бөліктен тұрады? «Дауыстап ойлау» арқылы оқи отырып, ой түю, ой бөлісу. Оқушыларды дұрыс тыңдауға ынталандырады. Оқылым, тыңдалым дағдылары қалыптасады. Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры артады. Ережемен жұмыс жүргізіледі. Ертегі, жұмбақ, мақал, әңгіме, өлең – бәрін мәтін деп атайды. |
Автор жайлы қысқаша мағлұматпен танысады. |
|
|
||
|
|
Мәтін бөліктерінің орнын дұрыс тапқаннан кейін дауыстап оқиды. |
https:// adebiportal.kz/ kz/authors/ view/1818 |
||||
|
|
Дескриптор:
Дәптермен жұмыс
Дескриптор:
|
Көркем жазу ь ь ь ь ь ь ь ь ь ь ь циркуль циркуль циркуль
|
ҚБ. «Бас бармақ» арқылы бағалайды. |
|
||
|
Сергіту сәті. |
Сергіту сәтін орындайды. |
|
||||
|
Соңы |
Рефлексия
Бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты смайликті таңдап алып, өз таңдауын түсіндіреді.
|
|
|
Ақ қағаздар, маркерлер |
||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс: Смайликтер арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. |
Сабаққа, бір-бірінің жасаған жұмыстарына кері байланыс береді. Стикерлерге жазып, жапсырады. |
|
Кері байланыс тақтайшасы |
||
141
шағым қалдыра аласыз














