|
Бөлім: |
||||||
|
Мектеп: |
|
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пән: |
Ана тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наурыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінді түсініп оқу Сөйлемдегі сөздерге сұрақ қою, олардың байланысын табу |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
Сабақтың басы: Сабақтың ортасы: Сергіту сәт Сабақтың соңы: |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? «Ой қозғау» әдісі Көктемнің алғашқы мерекелерін ата. Мереке туралы білетініңді айт. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мәтінді оқы Мәтін не туралы? Наурыз қандай мереке? Берілген сөйлемдегі сөздерге сұрақ қой 2- тапсырма Жеке жұмыс «Оқы, талда» әдісі 1)«Ю» әрпін көркем жаз. 2-жаттығу а)Сөйлемдерді көшіріп жаз. ә)Сөздердің байланысын сызып көрсет. «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса 3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан»әдісі Мақалды оқы. Жатқа жаз Талқылау сұрақтары: 1.Көктемдегі қандай жұмыс түрлерін білесің? Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 Жарайсың! смайлигі) |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) Көктемнің алғашқы мерекелерін атайды Мереке туралы әңгімелейді 1. мәтіннің мазмұнын әңгімелейді 2. Наурыз мерекесінің ерекшеліктерін айтады 3.сөйлемдегі сөздерге сұрақ қояды. 4.сөздердің өзара байланысын табады 1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады 2. сөйлемдерді көшіріп жазады 3.сөздердің байланысын сызып көрсетеді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды 1. мақалды жатқа жазады 2.мақалдың мағынасын ашады Сұраққа жауап береді Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің |
Керемет! Дескриптор:-мәтіннің мазмұнын әңгімелейді -Наурыз мерекесінің ерекшеліктерін айтады -сөйлемдегі сөздерге сұрақ қояды. Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -сөйлемдерді көшіріп жазады -сөздердің байланысын сызып көрсетеді Жарайсыңдар! «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мақалды жатқа жазады -мақалдың мағынасын ашады |
Оқулық 1-жаттығу 69,70 -бет Жұмыс дәптер Ән |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтін және сөйлем
Мәтін және сөйлем
|
Бөлім: |
||||||
|
Мектеп: |
|
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пән: |
Ана тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Наурыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінді түсініп оқу Сөйлемдегі сөздерге сұрақ қою, олардың байланысын табу |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
Сабақтың басы: Сабақтың ортасы: Сергіту сәт Сабақтың соңы: |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? «Ой қозғау» әдісі Көктемнің алғашқы мерекелерін ата. Мереке туралы білетініңді айт. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мәтінді оқы Мәтін не туралы? Наурыз қандай мереке? Берілген сөйлемдегі сөздерге сұрақ қой 2- тапсырма Жеке жұмыс «Оқы, талда» әдісі 1)«Ю» әрпін көркем жаз. 2-жаттығу а)Сөйлемдерді көшіріп жаз. ә)Сөздердің байланысын сызып көрсет. «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса 3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан»әдісі Мақалды оқы. Жатқа жаз Талқылау сұрақтары: 1.Көктемдегі қандай жұмыс түрлерін білесің? Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 Жарайсың! смайлигі) |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) Көктемнің алғашқы мерекелерін атайды Мереке туралы әңгімелейді 1. мәтіннің мазмұнын әңгімелейді 2. Наурыз мерекесінің ерекшеліктерін айтады 3.сөйлемдегі сөздерге сұрақ қояды. 4.сөздердің өзара байланысын табады 1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады 2. сөйлемдерді көшіріп жазады 3.сөздердің байланысын сызып көрсетеді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды 1. мақалды жатқа жазады 2.мақалдың мағынасын ашады Сұраққа жауап береді Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің |
Керемет! Дескриптор:-мәтіннің мазмұнын әңгімелейді -Наурыз мерекесінің ерекшеліктерін айтады -сөйлемдегі сөздерге сұрақ қояды. Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -сөйлемдерді көшіріп жазады -сөздердің байланысын сызып көрсетеді Жарайсыңдар! «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мақалды жатқа жазады -мақалдың мағынасын ашады |
Оқулық 1-жаттығу 69,70 -бет Жұмыс дәптер Ән |
||
шағым қалдыра аласыз













