Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақ тақырыбы : Мәтін және сөйлем
|
Бөлім Ортақ тақырыбы |
Тыңдалым және айтылым. Жазылым Демалыс мәдениеті |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтін және сөйлем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды |
|
|
Бағалау критерий |
Тірек сөздерді қолданады Жоспарды пайдалана отырып әңгіме құрастырады |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ басы 5 м ин |
Оқу материалын жариялау
- Балалар кестеден не көріп тұрмыз? - Сабағымыздың тақырыбы қандай? - Ал, мақсатымыз қандай болуы мүмкін? Мұғалім тарапынан оқушылардың жауаптары толықтырады. |
Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айтады |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Қима қағаздар, желім, плакаттар |
||||||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин |
Топтық жұмыс. I топ. Тапсырма: Төменде берілген мерекелердің түріне қарай кестеге орналастыр.
Дескриптор: - халықтық мерекелерді жазады – 1 балл - кәсіптік мерекелерді жазады – 1 балл - мемлекеттік мерекелерді жазады – 1 балл II-топ. Тапсырма: Сызбаны толықтыр. Ж Т
Бастауыш
Анықтауыш
......................................
......................
............................... Дескриптор: - сызбаны толықтырады – 3 балл III-топ. Тапсырма: Тірек сөздерді пайдаланып жоспар құр. Тірек сөздер:Мерекелер, халықтық, түрлері, кәсіптік. Кестеге сөздерді жазады. Дескриптор: - сөзге түбірін, жұрнағын,жалғауын жазады 2 – балл Жұптық жұмыс. Саралау тапсырмасы «Kahoot» ойыны арқылы жүзеге асады. 1. Сөйлем қанша түрге бөлінеді? (3) 2. Аяқталған ойды білдіреді. Бұл қандай сөйлем? (хабарлы сөйлем) 3. Көктем мезгілі қандай керемет! Бұл қандай сөйлем? (лепті сөйлем) Дескриптор: Kahoot ойыны - 3 балл Сергіту сәті. Жеке жұмыс. 3-жаттығу. Тапсырма Жоспарды пайдала отырып әңгіме құра. 1. Мерекелік дайындық. 2. Мереке түрлері 3. Кәсіптік мерекелер
Дескриптор: Жоспарды пайдала отырып әңгіме құрайды – 1 балл ЕББҚ тапсырмасы Орны ауысқан сөздерден сөйлем құрап жаз. 1. жатты. Самат, Руслан, бара, саябаққа, мен, 2.Олардың, ұша жөнелді, бір, үйрек, алдынан. 3. Ұшқан, жерге, олар, үйрек, келді. Дескриптор: - Орны ауысқан сөздерден сөйлем құрап жазады. |
Тапсырманы орындайды.
Жоспар: 1. Кәсіптік мерекелер. 2. Халықтық мерекелер. 3. Мереке түрлері.
Телефон арқылы тапсырма орындайды
Сергіту сәтінде билеп сергиді.
Тапсырманы дәптерге орындайды.
|
«Бағалау транспортирі» әдісі арқылы бағалайды.
Оқушылар дескриптор бойынша бағаланады |
Дәптер дәптер, ұялы телефон https://yandex.kz/video/preview/7249115744573026223 дәптер |
||||||
|
Кері байланыс 3 мин |
Рефлексия «Білім қоржыны» әдісі арқылы береді. «Бағалау транспортирі» әдісі арқылы әр оқушы өзінің қанша балл алғандығын шығарады. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтін және сөйлем
Мәтін және сөйлем
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақ тақырыбы : Мәтін және сөйлем
|
Бөлім Ортақ тақырыбы |
Тыңдалым және айтылым. Жазылым Демалыс мәдениеті |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтін және сөйлем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды |
|
|
Бағалау критерий |
Тірек сөздерді қолданады Жоспарды пайдалана отырып әңгіме құрастырады |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ басы 5 м ин |
Оқу материалын жариялау
- Балалар кестеден не көріп тұрмыз? - Сабағымыздың тақырыбы қандай? - Ал, мақсатымыз қандай болуы мүмкін? Мұғалім тарапынан оқушылардың жауаптары толықтырады. |
Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айтады |
Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
Қима қағаздар, желім, плакаттар |
||||||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин |
Топтық жұмыс. I топ. Тапсырма: Төменде берілген мерекелердің түріне қарай кестеге орналастыр.
Дескриптор: - халықтық мерекелерді жазады – 1 балл - кәсіптік мерекелерді жазады – 1 балл - мемлекеттік мерекелерді жазады – 1 балл II-топ. Тапсырма: Сызбаны толықтыр. Ж Т
Бастауыш
Анықтауыш
......................................
......................
............................... Дескриптор: - сызбаны толықтырады – 3 балл III-топ. Тапсырма: Тірек сөздерді пайдаланып жоспар құр. Тірек сөздер:Мерекелер, халықтық, түрлері, кәсіптік. Кестеге сөздерді жазады. Дескриптор: - сөзге түбірін, жұрнағын,жалғауын жазады 2 – балл Жұптық жұмыс. Саралау тапсырмасы «Kahoot» ойыны арқылы жүзеге асады. 1. Сөйлем қанша түрге бөлінеді? (3) 2. Аяқталған ойды білдіреді. Бұл қандай сөйлем? (хабарлы сөйлем) 3. Көктем мезгілі қандай керемет! Бұл қандай сөйлем? (лепті сөйлем) Дескриптор: Kahoot ойыны - 3 балл Сергіту сәті. Жеке жұмыс. 3-жаттығу. Тапсырма Жоспарды пайдала отырып әңгіме құра. 1. Мерекелік дайындық. 2. Мереке түрлері 3. Кәсіптік мерекелер
Дескриптор: Жоспарды пайдала отырып әңгіме құрайды – 1 балл ЕББҚ тапсырмасы Орны ауысқан сөздерден сөйлем құрап жаз. 1. жатты. Самат, Руслан, бара, саябаққа, мен, 2.Олардың, ұша жөнелді, бір, үйрек, алдынан. 3. Ұшқан, жерге, олар, үйрек, келді. Дескриптор: - Орны ауысқан сөздерден сөйлем құрап жазады. |
Тапсырманы орындайды.
Жоспар: 1. Кәсіптік мерекелер. 2. Халықтық мерекелер. 3. Мереке түрлері.
Телефон арқылы тапсырма орындайды
Сергіту сәтінде билеп сергиді.
Тапсырманы дәптерге орындайды.
|
«Бағалау транспортирі» әдісі арқылы бағалайды.
Оқушылар дескриптор бойынша бағаланады |
Дәптер дәптер, ұялы телефон https://yandex.kz/video/preview/7249115744573026223 дәптер |
||||||
|
Кері байланыс 3 мин |
Рефлексия «Білім қоржыны» әдісі арқылы береді. «Бағалау транспортирі» әдісі арқылы әр оқушы өзінің қанша балл алғандығын шығарады. |
Кері байланыс жасайды. Оқу тапсырмасын жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз















