Бөлім
|
Демалыс мәдениеті 121 - сабақ
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
3
«»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Мәтін және сөйлем
119-сабақ
|
Оқу бағдарламасы
на сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.3.5.1 жіберілген
пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық
қателерді мұғалімнің көмегімен тауып,
түзету;
3.2.3.1 мәтін
мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және
жауап беру
|
Сабақтың
мақсаты
|
Қатені табу, түзетіп
жазу
Мәтін мазмұны бойынша берілген сұрақтарға жауап
беру
|
Құндылық
|
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
Үй тапсырмасын
тексеру
8-жаттығу 97–бет
«Ой қозғау» әдісі
1.Мәтіннің қандай түрлері
бар?
2.Сөйлем мүшелерін ата
3.Сөз таптарын ата
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Тапсырманы тексертеді
Сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Сабақтың
ортасы
11 мин
|
1-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Мәтінді оқы.
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
жаз.
ЕББҚ
Мәтін не
туралы?
Талқылау
сұрақтары:
1.Наурыз мерекесі қай
кезде тойланады?
|
Мәтінді оқып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
жазады
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
-мәтіннің негізгі ойын
анықтайды-1б
-сұрақтарға жауап жазады(3 еуден кем
емес)-1б
-мәтінге ат қояды-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
9-жаттығу
98–бет
Таратпа
дәптер
қалам
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Із кесуші»
әдісі
Сөйлемдердің тиісті
тыныс белгілерін қойып жаз. ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Нүкте қай кезде
қойылады?
|
Сөйлемдердің тиісті
тыныс белгілерін қойып жазады
Сұраққа жауап
береді
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-тиісті тыныс белгіні
қояды(4 еуден кем емес)-2б
- әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына
сай жазады -1б
- жайылма сөйлемдерді жалаң сөйлемдерге айналдырып
жазады-1б
-сызықшаның қойылу себебін
түсіндіреді-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
|
Оқулық
10-жаттығу
98-бет
дәптер
қалам
|
10 мин
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Талда»
әдісі
Сөйлемдерді сөйлем
мүшелеріне талда.
Кестені наурызкөже
құрамына енетін дәм атауларымен
толықтыр.
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан не
үйрендің?
|
Сөйлемдерді сөйлем
мүшелеріне талдайды
Кестені
толықтырады
Сұраққа жауап береді
|
Дескриптор:
-сөйлемдерді сөйлем
мүшелеріне талдайды-1б
-дәм атауларын
жазады-1б
|
Оқулық
11-жаттығу
98-бет
Таратпа
қалам
|
Сабақ
тың
соңы
7 мин
|
Рефлексия
«Детальдарын қосу» әдісі
Жеке жұмыс істеу
кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету
үшін әр
оқушы
сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп
жеткізуі қажет.
Сөйлемі барынша
дұрыс және
нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
12 –жаттығу 99 -бет
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі
өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде
айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|