Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мерекелер. Мәтін және сөйлем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1. өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау, 3.1.4.1. тірек сөздер мен жоспарды пайдаланып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрастыру: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мен сөйлем бойынша білімдерін пысықтайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Оқушыларды 3 топқа бөліп аламын: «Жарық әдісі» 1 – топ «Озаттар» тобы 2 – топ «Дарындылар» тобы 3 – топ «Таланттылар» тобы Балалар, біз үлкен бөлімді аяқтап, енді жыл бойы өткенімізді қайталайтын уақыт келді. Есімізге түсіріп, тобымызға жақсы ұпайлар алып акелуге тырысайық: «Қазына іздеу» әдісі 1 – топ
2 – топ
3 -топ 1)Есептік сан есім деген не? 2)Реттік сан есім деген? 3)Реттік сан есімнің жалғаулары 4)Сан есімнің сұрақтары; 5)Сынып ішін сын есім қатыстыра отырып сипатта 6) бес, алты, жеті – қандай сан есім? Жарайсыңдар! |
Амандасады Жұмыс ережесін келіседі Топтарға бөлінеді Бөлім бойынша өткендерін қортындылайды |
Ауызша мадақтау
Дескриптор: Бөлім бойынша сұрақтарға жауап береді – 1 балл Cөз таптарына қатысты сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Жалпы – 2 балл |
Слайд Жарықтар суреті Бриллианттар алтын сандық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
Балалар, Қазақстан Республикасында көптеген мерекелік күндер бар. Кім қандай мерекелік күнді біледі? 1 – тапсырма Топтық жұмыс Постер қорғау Балалар, қазір әр топ өздері жақсы көретін бір мерекеден алып, топтық постер қорғайды. Постерде:
2 – тапсырма Топтық жұмыс Кітаппен жұмыс 94 бет 1 – жаттығу Берілген мәтінді оқиды
3 – тапсырма «Сәйкестендір» Берілген мерекелерді сәйкестендір: КӘСІПТІК МЕРЕКЕЛЕР ХАЛЫҚТЫҚ МЕРЕКЕЛЕР 22 Наурыз 8 Наурыз Тәуелсіздік күні 1 – мамыр 1 – маусым Дәрігерлер күні Мұғалімдер күні Құрлысшылар күні Шахтерлер күні Металлургтер күні Жаңа жыл 9 – мамыр 30 – тамыз Конституция күні 3 – тамыз Спорт күні Тамаша! 4 – тапсырма «Алдарды тамақтандыр» әдісі Көп нүктенің орнына бастауыш болатын сөзді айт: ..... мерекені ұнатамын. Маған ..... мерекесі қатты ұнайды. ....... ашық, күн жарқырап тұр. ....... мен ...... сыныптағы озат оқушылар. ..... мерекеге қызу дайындаламыз. ........ күн жылиды, ағаштар, гүлдер әдемілене түсті. .......... мезгілінде ауа райы суып, аяз болады. ....... мен ...... мен үшін ең жақын адамдарым. ......... пен ......... ажырамас достар. СЕРГІТУ СӘТІ 5 – тапсырма Орны ауысқан мерекені тап: БАЛАЛАР КҮНІ «Бұл мерекені сен қалай қарсы аласың?» осы туралы шағын қысқаша әңгіме құрастырыңдар; |
Мерекелік күндерді еске түсіреді Постер қорғайды Кітаппен жұмыс Сәйкестендіреді Көп нүктенің орнына бастауыш қояды Сергіту сәті Шағын әңгіме құрастырады
|
Дескриптор: Постер жасау: Постерде сан есім, сын есім, етістік болады – 1 балл Постерде әдемі сурет пен көркем жазумен жазылады – 1 балл Жалпы – 2 балл Дескриптор: Мәтін бойынша тақырып қояды – 1 балл Мәтін бөліктеріне ат қояды – 1 балл Жалпы – 2 балл Дескриптор: Берілген мерекелерді бөлінуіне қарай дұрыс сәйкестендіреді – 1 Балл Дескриптор: Көп нүктенің орнына бастауыш болатын сөзді қойып айтады – 1 балл Дескриптор: «Балалар күні» мерекесіне шағын әңгіме құрастырады – 1 балл Әңгіме барысында сөз таптарын қатыстырып айтуы керек – 1 балл Жалпы – 2 балл
|
Ақ парақтар Сурет салу құралдары Кітап Сызба материалдар Алдар мен бауырсақтар Оқушы балалар суреті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 2 мин |
«Білім поштасы» әдісі арқылы кері байланыс беріледі Үйге: «Менің сүйікті мерекем» шағын әңгіме жазу |
Кері байла Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді
жоспар
Бөлім: Мұғалімнің
аты-жөні Күні: Сынып: 3 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы Мерекелер. Мәтін және
сөйлем Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары 3.2.4.1. өз бетінше мәтіннің
тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды
анықтау, 3.1.4.1. тірек сөздер мен
жоспарды пайдаланып, берілген тақырып бойынша әңгіме
құрастыру: Сабақтың
мақсаты Мәтін мен сөйлем бойынша
білімдерін пысықтайды;
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Ұйымдастыру, өзін
– өзі
тексеру Өткен білімді еске
түсіру 3
мин Амандасады Сабаққа дайындығын
тексереді Жұмыс ережесін
келісу Сабақта бір-бірімізді
сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты
үнемдейміз! Нақты,дәл жауап
береміз! Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы
баға аламыз! Оқушыларды 3 топқа бөліп
аламын: «Жарық
әдісі» 1 – топ «Озаттар»
тобы 2 – топ «Дарындылар»
тобы 3 – топ «Таланттылар»
тобы Балалар, біз үлкен бөлімді
аяқтап, енді жыл бойы өткенімізді қайталайтын уақыт
келді. Есімізге түсіріп, тобымызға
жақсы ұпайлар алып акелуге
тырысайық: «Қазына іздеу»
әдісі 1 –
топ Зат есім дегеніміз
не? Етістік деген
не? Сын есім деген
не? Сан есім деген
не? Туынды зат есм деген
не? Негізгі зат есім деген
не? Тәуелділік жалғауы деген
не? 2 –
топ Негізгі етістік дегеніміз
не? Туынды етістік дегеніміз
не? Өмірбаян деген
не? Ащы, тәтті, қышқыл – сөздеріне
қандай сұрақ қоясың? Өнерлі, саналы сөздерінің
түбірлері? «Біл, жүз, тап, сез»
етістіктерін сын есімге
айландыр; К+2+лік,7+лік, к+3+ік,жел+90
сөздерін оқы;
3
-топ 1)Есептік сан есім деген
не? 2)Реттік сан есім
деген? 3)Реттік сан есімнің
жалғаулары 4)Сан есімнің
сұрақтары; 5)Сынып ішін сын есім
қатыстыра отырып сипатта 6) бес, алты, жеті – қандай
сан есім? Жарайсыңдар! Амандасады Жұмыс ережесін
келіседі Топтарға
бөлінеді Бөлім бойынша өткендерін
қортындылайды Ауызша
мадақтау
Дескриптор: Бөлім бойынша сұрақтарға
жауап береді – 1 балл Cөз таптарына қатысты
сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1
балл Жалпы – 2
балл Слайд Жарықтар
суреті Бриллианттар алтын
сандық Жаңа
білім 10
мин 2 мин 15
мин Бекіту 13
мин Балалар, Қазақстан
Республикасында көптеген мерекелік күндер
бар. Кім қандай мерекелік күнді
біледі? 1 –
тапсырма Топтық
жұмыс Постер
қорғау Балалар, қазір әр топ өздері
жақсы көретін бір мерекеден алып, топтық постер
қорғайды. Постерде: Сан
есім Сын
есім Етістік Әдемі сурет пен көркем жазу
кездесуі керек. Іске сәт!
2 – тапсырма Топтық
жұмыс Кітаппен
жұмыс 94 бет 1 –
жаттығу Берілген мәтінді
оқиды Мәтін мазмұнына сәйкес тақырып
қойыңдар; Мәтін бөліктеріне атау
қой; 3 –
тапсырма «Сәйкестендір» Берілген мерекелерді
сәйкестендір: КӘСІПТІК
МЕРЕКЕЛЕР ХАЛЫҚТЫҚ
МЕРЕКЕЛЕР 22
Наурыз 8
Наурыз Тәуелсіздік
күні 1 –
мамыр 1 –
маусым Дәрігерлер
күні Мұғалімдер
күні Құрлысшылар
күні Шахтерлер
күні Металлургтер
күні Жаңа
жыл 9 –
мамыр 30 – тамыз Конституция
күні 3 – тамыз Спорт
күні Тамаша! 4 –
тапсырма «Алдарды тамақтандыр»
әдісі Көп нүктенің орнына бастауыш
болатын сөзді айт: ..... мерекені
ұнатамын. Маған ..... мерекесі қатты
ұнайды. ....... ашық, күн жарқырап
тұр. ....... мен ...... сыныптағы
озат оқушылар. ..... мерекеге қызу
дайындаламыз. ........ күн жылиды, ағаштар,
гүлдер әдемілене түсті. .......... мезгілінде ауа райы
суып, аяз болады. ....... мен ...... мен үшін ең
жақын адамдарым. ......... пен .........
ажырамас достар. СЕРГІТУ
СӘТІ 5 –
тапсырма Орны ауысқан мерекені
тап: БАЛАЛАР
КҮНІ «Бұл мерекені сен қалай қарсы
аласың?» осы туралы шағын қысқаша әңгіме
құрастырыңдар;
Мерекелік күндерді еске
түсіреді
Постер
қорғайды
Кітаппен
жұмыс
Сәйкестендіреді
Көп нүктенің орнына бастауыш
қояды
Сергіту
сәті
Шағын әңгіме
құрастырады
Дескриптор:
Постер
жасау:
Постерде сан есім, сын
есім, етістік болады – 1 балл
Постерде әдемі сурет пен
көркем жазумен жазылады – 1 балл
Жалпы – 2
балл
Дескриптор:
Мәтін бойынша тақырып қояды
– 1 балл
Мәтін бөліктеріне ат қояды
– 1 балл
Жалпы – 2
балл
Дескриптор:
Берілген мерекелерді
бөлінуіне қарай дұрыс сәйкестендіреді –
1
Балл
Дескриптор:
Көп нүктенің орнына
бастауыш болатын сөзді қойып айтады – 1
балл
Дескриптор:
«Балалар күні» мерекесіне
шағын әңгіме құрастырады – 1 балл
Әңгіме барысында сөз
таптарын қатыстырып айтуы керек – 1
балл
Жалпы – 2
балл
Ақ
парақтар Сурет салу
құралдары Кітап Сызба
материалдар Алдар мен
бауырсақтар Оқушы балалар
суреті Қорытынды 2
мин «Білім поштасы» әдісі арқылы
кері байланыс беріледі Үйге: «Менің сүйікті мерекем»
шағын әңгіме жазу Кері байла | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













