|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндегі иллюстрация |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.5. суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Суреттерді мәтінге енгізуді, реттеуді үйренеді |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Мәтіндік редакторда суреттер енгізіп, реттеуді үйренеді |
|||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Интербелсенді оқушы. Тапсырмаларды басқалармен салыстырғанда жылдам орындайды. |
|||
|
Құндылықтарға |
Ұлттық код |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Бірлік» ойыны Топқа бөлу: «Көбелек» әдісі арқылы топқа бөлінеді Үй тапсырмасын тексеру Word мәтіндік редакторы мүмкіндіктерін оқиды Жаңа тақырыпты ашу: Қандай мультфильмді ұнатасың? • 1-суретте берілген танымал мультфильмдердің қалай аталатынын білесің бе? Осы мультфильмдер туралы ойыңды ортаға сал. • Мультипликация өнері туралы мәтін мен суреттен тұратын құжатты қалай жасауға болады?
|
Пән мұғалімімен амандасады;
Сұраққа жауап беру арқылы, сабақтың тақырыбын ашады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Жаңа тақырыпты түсіндіру үшін оқушыларға 74-75-76 беттегі құжатты рәсімдейміз тақырыбын оқу ұсынылады.
Мұғалім жаңа сабақты түсіндіреді |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс Функционалдық сауаттылық 7-суреттегі иллюстрациясы бар мәтіннің бөлігіне қарап, төмендегі тапсырма мен сұрақтарға жауап беріңдер: 1) суреттегі пішімдерді анықтаңдар; 2) суретті мәтінмен қоршаудың қандай түрі қолданылған? 5-суретті пайдалан; 3) мәтінде қолданылған Шрифт пен Абзацты анықтаңдар 2-тапсырма Жұптық жұмыс ЕБҚ «Зымыран сұрақтар» Word редакторында мәтінге иллюстрация кірістіру, суретті пішімдеу құралдары бойынша үш сұрақ құрастырыңдар. Оларды сыныптастарыңа ұсыныңдар 3-тапсырма Жеке жұмыс Суретті мәтінмен қоршаудың сегіз түрі берілген (8-сурет). Суретті пайдаланып, мәтінмен қоршау түрлерін жазбаша (сөзбен) сипатта. Мысалы, бірінші түрін былай сипаттап жазуға болады: «Сурет құжаттың сол жақ жоғары бұрышында орналасып, мәтінмен қоршалған |
Топтық талқылау жасайды Жұптық жұмыс орындайды Компьютерде тапсырма орындайды |
Дескриптор: Пішімді анықтайды Шрифт пен абзацты анықтайды Мәтін иллюстрациясына мән береді Дескриптор: Мәтінге иллюстрация кірістіру жолдарын біледі Дескриптор: Мәтінмен қоршаудың түрлерін сипаттайды |
|
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Сабақты бекіту үшін Ойлан тапсырмасын орындайды Мәтінде иллюстрация не үшін қолданылады? Мысал келтір. • Суреттің шегарасын қалай қалыңдатуға болады? • Положение (Орны) мен Обтекание текстом (Мәтінмен қоршау) батырмалары не үшін қолданылады? Қандай айырмашылықтары бар? Educaplay платформасында сабақты бекітеді Кері байланыс: Стикерлерді оқу барысын талдау үшін қолданыңыз. Оқушылар топтарда, жұппен немесе дербес түрде мынадай сұрақтарға жауап бере алады: Мен нені үйрендім? Маған не қиын болып көрінді? Не күрделі болды? Мен енді нені үйренгім келеді? Үй тапсырмасы Мәтіндегі иллюстрациялар |
Сұрақтарға жауап жазады Сабаққа кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ойлан тапсырмасын орындайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтіндегі иллюстрация 3 сынып цифрлық сауаттылық
Мәтіндегі иллюстрация 3 сынып цифрлық сауаттылық
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндегі иллюстрация |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.5. суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Суреттерді мәтінге енгізуді, реттеуді үйренеді |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Мәтіндік редакторда суреттер енгізіп, реттеуді үйренеді |
|||
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
Интербелсенді оқушы. Тапсырмаларды басқалармен салыстырғанда жылдам орындайды. |
|||
|
Құндылықтарға |
Ұлттық код |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Бірлік» ойыны Топқа бөлу: «Көбелек» әдісі арқылы топқа бөлінеді Үй тапсырмасын тексеру Word мәтіндік редакторы мүмкіндіктерін оқиды Жаңа тақырыпты ашу: Қандай мультфильмді ұнатасың? • 1-суретте берілген танымал мультфильмдердің қалай аталатынын білесің бе? Осы мультфильмдер туралы ойыңды ортаға сал. • Мультипликация өнері туралы мәтін мен суреттен тұратын құжатты қалай жасауға болады?
|
Пән мұғалімімен амандасады;
Сұраққа жауап беру арқылы, сабақтың тақырыбын ашады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Жаңа тақырыпты түсіндіру үшін оқушыларға 74-75-76 беттегі құжатты рәсімдейміз тақырыбын оқу ұсынылады.
Мұғалім жаңа сабақты түсіндіреді |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
1-тапсырма Топтық жұмыс Функционалдық сауаттылық 7-суреттегі иллюстрациясы бар мәтіннің бөлігіне қарап, төмендегі тапсырма мен сұрақтарға жауап беріңдер: 1) суреттегі пішімдерді анықтаңдар; 2) суретті мәтінмен қоршаудың қандай түрі қолданылған? 5-суретті пайдалан; 3) мәтінде қолданылған Шрифт пен Абзацты анықтаңдар 2-тапсырма Жұптық жұмыс ЕБҚ «Зымыран сұрақтар» Word редакторында мәтінге иллюстрация кірістіру, суретті пішімдеу құралдары бойынша үш сұрақ құрастырыңдар. Оларды сыныптастарыңа ұсыныңдар 3-тапсырма Жеке жұмыс Суретті мәтінмен қоршаудың сегіз түрі берілген (8-сурет). Суретті пайдаланып, мәтінмен қоршау түрлерін жазбаша (сөзбен) сипатта. Мысалы, бірінші түрін былай сипаттап жазуға болады: «Сурет құжаттың сол жақ жоғары бұрышында орналасып, мәтінмен қоршалған |
Топтық талқылау жасайды Жұптық жұмыс орындайды Компьютерде тапсырма орындайды |
Дескриптор: Пішімді анықтайды Шрифт пен абзацты анықтайды Мәтін иллюстрациясына мән береді Дескриптор: Мәтінге иллюстрация кірістіру жолдарын біледі Дескриптор: Мәтінмен қоршаудың түрлерін сипаттайды |
|
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Сабақты бекіту үшін Ойлан тапсырмасын орындайды Мәтінде иллюстрация не үшін қолданылады? Мысал келтір. • Суреттің шегарасын қалай қалыңдатуға болады? • Положение (Орны) мен Обтекание текстом (Мәтінмен қоршау) батырмалары не үшін қолданылады? Қандай айырмашылықтары бар? Educaplay платформасында сабақты бекітеді Кері байланыс: Стикерлерді оқу барысын талдау үшін қолданыңыз. Оқушылар топтарда, жұппен немесе дербес түрде мынадай сұрақтарға жауап бере алады: Мен нені үйрендім? Маған не қиын болып көрінді? Не күрделі болды? Мен енді нені үйренгім келеді? Үй тапсырмасы Мәтіндегі иллюстрациялар |
Сұрақтарға жауап жазады Сабаққа кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ойлан тапсырмасын орындайды |
|
шағым қалдыра аласыз















