Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Мәтіндегі
иллюстрациялар
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Өнер", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.5. суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын түсіндіру, оқушыларды сабаққа дайындау. |
Оқушылар мұқият тыңдайды, сұрақтар қойып түсінеді. |
Мұғалімнің кері байланысы, оқушылардың сабаққа дайындық деңгейі. |
Доска, маркер. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 минут) |
Мәтіндерде ақпарат іздеу әдістерін түсіндіру. Мәтін үзіндісінен қажетті ақпаратты табу дағдыларын үйрету. |
Оқушылар жаңа тақырыпты тыңдап, мысалдармен танысады. |
Сабақтың негізгі мақсатына жету деңгейі. |
Компьютер, презентация, мәтін үзіндісі. |
|
3. Мәтіндермен жұмыс (10 минут) |
Оқушыларға мәтін үзіндісі беріледі. Олар ақпаратты іздеп тауып, мысалдармен жұмыс істейді. |
Оқушылар мәтіннен қажетті ақпаратты табады, тапсырманы орындайды. |
Оқушылардың мәтінмен жұмыс жасау дағдылары. |
Мәтін үзінділері, компьютер. |
|
4. Суреттерді мәтінге енгізу және реттеу (10 минут) |
Суреттерді мәтінге қалай енгізу және оларды реттеу керектігін көрсетіп, мысалдармен түсіндіру. |
Оқушылар мәтінге сурет енгізіп, оны дұрыс реттеуді тәжірибеде орындайды. |
Оқушылардың суреттермен жұмыс жасау дағдылары. |
Компьютер, мәтіндік процессор (MS Word немесе басқа). |
|
5. Жұптық жұмыс (5 минут) |
Оқушыларға суреттер мен мәтіндер арасындағы байланысты дұрыс көрсету тапсырмасын беру. |
Оқушылар жұп болып жұмыс істеп, суреттер мен мәтіндер арасындағы байланысты орнатады. |
Жұптың жұмыс нәтижесі, тапсырманы орындау сапасы. |
Компьютер, мәтіндер, суреттер. |
|
6. Қорытынды (5 минут) |
Сабақты қорытындылау, оқушылардан кері байланыс алу. Оқушыларға үй тапсырмасын беру. |
Оқушылар сабақтан алған білімдерін қорытындылап, өз пікірлерін айтады. |
Оқушылардың түсіну деңгейі, тапсырмаларды орындау нәтижесі. |
Доска, маркер. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтіндегі иллюстрациялар
Мәтіндегі иллюстрациялар
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Мәтіндегі
иллюстрациялар
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Өнер", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.5. суреттерді мәтінге енгізіп, реттеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын түсіндіру, оқушыларды сабаққа дайындау. |
Оқушылар мұқият тыңдайды, сұрақтар қойып түсінеді. |
Мұғалімнің кері байланысы, оқушылардың сабаққа дайындық деңгейі. |
Доска, маркер. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 минут) |
Мәтіндерде ақпарат іздеу әдістерін түсіндіру. Мәтін үзіндісінен қажетті ақпаратты табу дағдыларын үйрету. |
Оқушылар жаңа тақырыпты тыңдап, мысалдармен танысады. |
Сабақтың негізгі мақсатына жету деңгейі. |
Компьютер, презентация, мәтін үзіндісі. |
|
3. Мәтіндермен жұмыс (10 минут) |
Оқушыларға мәтін үзіндісі беріледі. Олар ақпаратты іздеп тауып, мысалдармен жұмыс істейді. |
Оқушылар мәтіннен қажетті ақпаратты табады, тапсырманы орындайды. |
Оқушылардың мәтінмен жұмыс жасау дағдылары. |
Мәтін үзінділері, компьютер. |
|
4. Суреттерді мәтінге енгізу және реттеу (10 минут) |
Суреттерді мәтінге қалай енгізу және оларды реттеу керектігін көрсетіп, мысалдармен түсіндіру. |
Оқушылар мәтінге сурет енгізіп, оны дұрыс реттеуді тәжірибеде орындайды. |
Оқушылардың суреттермен жұмыс жасау дағдылары. |
Компьютер, мәтіндік процессор (MS Word немесе басқа). |
|
5. Жұптық жұмыс (5 минут) |
Оқушыларға суреттер мен мәтіндер арасындағы байланысты дұрыс көрсету тапсырмасын беру. |
Оқушылар жұп болып жұмыс істеп, суреттер мен мәтіндер арасындағы байланысты орнатады. |
Жұптың жұмыс нәтижесі, тапсырманы орындау сапасы. |
Компьютер, мәтіндер, суреттер. |
|
6. Қорытынды (5 минут) |
Сабақты қорытындылау, оқушылардан кері байланыс алу. Оқушыларға үй тапсырмасын беру. |
Оқушылар сабақтан алған білімдерін қорытындылап, өз пікірлерін айтады. |
Оқушылардың түсіну деңгейі, тапсырмаларды орындау нәтижесі. |
Доска, маркер. |
шағым қалдыра аласыз













