Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||||||||||||||||||
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Анасова М |
||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03.03.2025 |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінді есептерді шығару |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру; 7.4.2.2 мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығару; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
есеп шарты бойынша математикалық модель құрады; мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығарады; |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтырға баулу: |
Отансүйгіштікке тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басы 5 мин |
Ұйым дастыру |
Сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын тексеру «Көошіңді тексер» «Миға шабуыл» өткенге шолу Тақырыпты жариялау, сабақ мақсатын түсіндіру |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар бірін бірі бағалайды. |
Үлестірме материалдар |
||||||||||||||||
|
Ортасы 5 мин 15 мин |
Жаңа сабақ. Жеке жұмыс |
Физикалық есепті бірлесіп талдау (видео талдау) Тапсырма: Тордың көлемін анықтауға арналған есепті шешіңіздер.
Есептің берілген (мұғалім тақтаға жазады):
Шешуі:
Егер a=17, b=7, онда
|
Бір оқушы тақтада, қалғандары орындарында жеке орындайды, кейін салыстырады ⠀⠀ |
Дескрипторлар: -есеп шарты бойынша математикалық модель құрады; -қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіреді ФБ: 4 балл |
Интернет ресурстары Оқулық; оқу құралдары; Карточкалар |
||||||||||||||||
|
15 минут |
Жұптық жұмыс |
Есеп шығару арқылы білім бекіту. Тапсырма: (теңдеу құруға): Егер қабырғасы х см шаршыға 3см-ге арттырса, онда пайда болған шаршының ауданы шаршының ауданынан 39см2-ге артық болады. Кіші шаршының периметрін анықтаңыздар. Шешуі: Бірінші шаршының қабырғасы х см болсын.
(х+3)2 өрнегі х2-тан 39 см2-ге артық екені белгілі. Теңдеу:
5 см - бірінші шаршының қабырғасы, 5+3 = 8 см – екінші шаршының қабырғасы Р= 4*5=20 см. Жауабы: кіші шаршының периметрі 20 см. |
Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор: - мәтінді есептерді теңдеулер құру арқылы шығарады -қысқаша көбейту формуларын қолданады -Формуланы ауызша тұжырымдай алады
ФБ: 4 балл
|
Интернет ресурстары Оқулық; оқу құралдары; 7 сыныпқа арналған оқулық Кесте |
||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
|
Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі арқылы Бүгінгі сабақта тақырыпты меңгергенін анықтау:
Үй жұмысы. №4 /есептер жинағы/
|
Рефлексия: 1. Маған ұнағаны 2. Маған қиындық тудырған 3. Мен үшін маңызды ақпарат 4. Білгім келеді 5. Ұсынысым |
|
Оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд; |
||||||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтінді есептерді шығару 7 сынып ҚМЖ
Мәтінді есептерді шығару 7 сынып ҚМЖ
Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||||||||||||||||||
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Анасова М |
||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
03.03.2025 |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінді есептерді шығару |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру; 7.4.2.2 мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығару; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
есеп шарты бойынша математикалық модель құрады; мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығарады; |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтырға баулу: |
Отансүйгіштікке тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басы 5 мин |
Ұйым дастыру |
Сәлемдесу, түгелдеу Үй тапсырмасын тексеру «Көошіңді тексер» «Миға шабуыл» өткенге шолу Тақырыпты жариялау, сабақ мақсатын түсіндіру |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар бірін бірі бағалайды. |
Үлестірме материалдар |
||||||||||||||||
|
Ортасы 5 мин 15 мин |
Жаңа сабақ. Жеке жұмыс |
Физикалық есепті бірлесіп талдау (видео талдау) Тапсырма: Тордың көлемін анықтауға арналған есепті шешіңіздер.
Есептің берілген (мұғалім тақтаға жазады):
Шешуі:
Егер a=17, b=7, онда
|
Бір оқушы тақтада, қалғандары орындарында жеке орындайды, кейін салыстырады ⠀⠀ |
Дескрипторлар: -есеп шарты бойынша математикалық модель құрады; -қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіреді ФБ: 4 балл |
Интернет ресурстары Оқулық; оқу құралдары; Карточкалар |
||||||||||||||||
|
15 минут |
Жұптық жұмыс |
Есеп шығару арқылы білім бекіту. Тапсырма: (теңдеу құруға): Егер қабырғасы х см шаршыға 3см-ге арттырса, онда пайда болған шаршының ауданы шаршының ауданынан 39см2-ге артық болады. Кіші шаршының периметрін анықтаңыздар. Шешуі: Бірінші шаршының қабырғасы х см болсын.
(х+3)2 өрнегі х2-тан 39 см2-ге артық екені белгілі. Теңдеу:
5 см - бірінші шаршының қабырғасы, 5+3 = 8 см – екінші шаршының қабырғасы Р= 4*5=20 см. Жауабы: кіші шаршының периметрі 20 см. |
Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.
|
Дескриптор: - мәтінді есептерді теңдеулер құру арқылы шығарады -қысқаша көбейту формуларын қолданады -Формуланы ауызша тұжырымдай алады
ФБ: 4 балл
|
Интернет ресурстары Оқулық; оқу құралдары; 7 сыныпқа арналған оқулық Кесте |
||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
|
Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі арқылы Бүгінгі сабақта тақырыпты меңгергенін анықтау:
Үй жұмысы. №4 /есептер жинағы/
|
Рефлексия: 1. Маған ұнағаны 2. Маған қиындық тудырған 3. Мен үшін маңызды ақпарат 4. Білгім келеді 5. Ұсынысым |
|
Оқулық; оқу құралдары; тақта; слайд; |
||||||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз


























