|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдиханова Нигина |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6-Б В Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінді есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.5.1.4 рационал сандарды қолданып мәтінді есептерді шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді есептерді шығаруды біледі,түсінеді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту |
I Ұйымдастыру кезеңі : Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, ынтымақтастық атмосферасын орнату. Оқушылардың назарын шоғырландыру; Оқушылардың қарқындылығын анықтау үшін саралаудың жіктеу тәсілін пайдаланып 1,2,3 санау арқылы сыныпты 3 топқа бөлемін II а) Үй тапсырмасын тексеру . № 602- №603 III Миға шабуыл . (СТО) « Қайталау –оқу анасы » Өткенді еске түсіру. 1. Рационал сандар қалай азайтылады? 2. Таңбалары әр түрлі сандарды қалай азайтылады? 3. Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі қалай табылады? 4. Таңбалары бірдей сандардың көбейтіндісі. 5. Таңбалары әр түрлі, бірдей сандарды бөлу ережесін айт. VІ. «Кім жылдам?» №1 Әкесі екі баласына 700 м2 жерді мұраға қалдырды. Кіші ұлының еншісі үлкен ұлының еншісінің ¾ бөлігіндей болса, онда үлкен ұлдың еншісіне қанша жер тиді? Берілгені: Барлығы – 700 м2 Кіші ұлы – 3/4х Үлкен ұлы -х Т/к: үлкен ұлының еншісі Шешуі: 3/4x+x=700 7/4x=700 x=700*4/7 x=400 Жауабы: үлкен ұлдың еншісі 400 м2 №2 Кітапханада ағылшын, француз және неміс тілінде кітаптар бар. Ағылшын тіліндегі кітаптар барлық шет тіліндегі кітаптардың 40% - ін, француз тіліндегілер ағылшын тіліндегінің 75% құрайды, ал қалған 210 кітап – неміс тіліндегілер. Кітапханада шет тілінде неше кітап бар? Берілгені: ағылшын – 0,4х Француз – 0,75*0,4х=0,3x Неміс – 210 кітап Барлығы - х Т/к: шет тіліндегілер Шешуі: 0,4x+0,3x+210=x 0,7x+210=x x-0,7x=210 0,3x=210 x=700 Жауабы: шет тілінде 700 кітап бар №3 Ағаш дайындау жұмысына үш бригада қатысты. Бірінші бригадада барлық жұмысшылар санының 36% - і, ал екінші бригадада біріншіге қарағанда 72 адам артық болды. Қалған 124 жұмысшы үшінші бригадада еді. Үш бригадада барлығы неше жұмысшы бар? Берілгені: барлығы – x І бригада – 0,36х ІІ бригада – 0,36х+72 ІІІ бригада – 124жұмысшы Т/к: барлығы Шешуі: 0,36x+0,36x+72+124=x 0,72x+196=x x-0,72x=196 0,28x=196 x=700 Жауабы: барлығы 700 жұмысшы бар V Оқулықпен жұмыс «Ойлан , бөліс , талқыла!» әдісі I топ № 10 ІІ топ № 12 ІІІ топ № 14 VI Қорытынды 1. Рационал сандар қалай азайтылады? 2. Таңбалары әр түрлі сандарды қалай азайтылады? 3. Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі қалай табылады? 4. Таңбалары бірдей сандардың көбейтіндісі. 5. Таңбалары әр түрлі, бірдей сандарды бөлу ережесін айт. |
Дескриптор: Қайталау - Дескриптор: : Білім алушы - Рационал сандарға амалдардың ережесін қолданады - Мәтін есептер мазмұнының моделін жасайды - Рационал сандарды қолданып мәтінді есептерді шығарады ҚБ: смайликпен бағаланады - Рационал сандарға қолданылатын амалдардың ережесін пайдаланады - Мәтін есептер мазмұнының моделін жасайды - Рационал сандарды қолданып мәтінді есептерді шығарады |
Смайли Смайлик Смайлик Смайлик |
Таратпа материалдар, плакат, интербелсенді тақта, электронды оқулық Бор Парак Бор |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс Үй жұмысы
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Абдиханова Нигина ЮлдашовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Мәтінді есептерді шығару , сынып математика
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Мәтінді есептерді шығару , сынып математикаМатериал туралы қысқаша түсінік
Кмж Мәтінді есептерді шығару , сынып математика
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













