Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару
|
Бөлім: |
5.4А Пайыз |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
11.04.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.6 пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшекті және натурал санды пайызбен өрнектеу, пайызды бөлшек немесе натурал сан түрінде жазу, санның пайызын табу, пайызы бойынша санды табу ережелерін мәтінді есептер шығаруда қолдану. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Өткен сабақты пысықтауға тапсырмалар орындау. №1. N қаласында жүруге ыңғайлы 2,8 мың жеңіл машина бар. Олар барлық жеңіл машиналардың 7% - ін құрайды. N қаласында барлығы неше жеңіл машина бар? Жауабы: 40 мың машина №2. Егер ауа температурасы алғашында 25% -ке жоғарыласа, сосын 40% -ке төмендесе, қалай өзгерген? Жауабы: 25% №3. Жаңа компьютер 120000 теңгеге сатып алынды. Оның жылдық амортизациясы 20% - ті құрайды. Бір жылдан кейін компьютердің құны неше теңгені құрайды? Жауабы: 96000 тг №4. Сыныптағы 35 оқушының 60% -і математикалық үйірмеге қатысады. Неше оқушы математикалық үйірмеге қатыспайды? Жауабы: 14 №5. Балалар суреттерінің көрмесіне барлық суреттердің 24% -ін құрайтын 72 жұмыс таңдалып алынды. Барлығы неше сурет ұсынылған? Жауабы: 300 №6. 80 г дәннің 64 граммы өсіп шықты. Дәннің өнімділік процентін табыңыз. Жауабы: 80% Қосымша тапсырмалар: №1. Екі себетте 7,92 кг көкөніс бар. Біреуіндегі көкөніс екіншісінен 20% -ке артық. Әр себетте неше килограммнан көкөніс бар? Жауабы:7,1 және 0,82 №2. Екі санның қосындысы 76 -ға тең, ал бірінші саннық 25% -і мен екінші саннық 15% -інің қосындысы 14-ке тең. Жауабы: 26 және 50 №3. Концентрациясы 20%, 30% және 40% -ті құрайтын сәйкесінше 250 г, 300 г және 450 г азот қышқылдарын араластырды. Қоспаның концентрациясы қандай? Жауабы: 32%. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Тапсырмаларды басқалардан бұрын аяқтаған оқушылар қосымша тапсырма орындайды. |
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. Әрбір дұрыс жауапқа 2 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: №1087 Рефлексия
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
|
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару
|
Бөлім: |
5.4А Пайыз |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.6 пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшекті және натурал санды пайызбен өрнектеу, пайызды бөлшек немесе натурал сан түрінде жазу, санның пайызын табу, пайызы бойынша санды табу ережелерін мәтінді есептер шығаруда қолдану. (ЕБҚ) |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Өткен сабақты пысықтауға тапсырмалар орындау. №1. N қаласында жүруге ыңғайлы 2,8 мың жеңіл машина бар. Олар барлық жеңіл машиналардың 7% - ін құрайды. N қаласында барлығы неше жеңіл машина бар? Жауабы: 40 мың машина №2. Егер ауа температурасы алғашында 25% -ке жоғарыласа, сосын 40% -ке төмендесе, қалай өзгерген? Жауабы: 25% №3. Жаңа компьютер 120000 теңгеге сатып алынды. Оның жылдық амортизациясы 20% - ті құрайды. Бір жылдан кейін компьютердің құны неше теңгені құрайды? Жауабы: 96000 тг №4. Сыныптағы 35 оқушының 60% -і математикалық үйірмеге қатысады. Неше оқушы математикалық үйірмеге қатыспайды? Жауабы: 14 №5. Балалар суреттерінің көрмесіне барлық суреттердің 24% -ін құрайтын 72 жұмыс таңдалып алынды. Барлығы неше сурет ұсынылған? Жауабы: 300 №6. 80 г дәннің 64 граммы өсіп шықты. Дәннің өнімділік процентін табыңыз. Жауабы: 80% Қосымша тапсырмалар: №1. Екі себетте 7,92 кг көкөніс бар. Біреуіндегі көкөніс екіншісінен 20% -ке артық. Әр себетте неше килограммнан көкөніс бар? Жауабы:7,1 және 0,82 №2. Екі санның қосындысы 76 -ға тең, ал бірінші саннық 25% -і мен екінші саннық 15% -інің қосындысы 14-ке тең. Жауабы: 26 және 50 №3. Концентрациясы 20%, 30% және 40% -ті құрайтын сәйкесінше 250 г, 300 г және 450 г азот қышқылдарын араластырды. Қоспаның концентрациясы қандай? Жауабы: 32%. ЕБҚ оқушыға жеке жұмыс парағы беріледі |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Тапсырмаларды басқалардан бұрын аяқтаған оқушылар қосымша тапсырма орындайды. |
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. Әрбір дұрыс жауапқа 2 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтінді есептерді шығару (есептер шығару). ҚМЖ 5 сынып матем 4 тоқсан
Мәтінді есептерді шығару (есептер шығару). ҚМЖ 5 сынып матем 4 тоқсан
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару
|
Бөлім: |
5.4А Пайыз |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
11.04.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.6 пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшекті және натурал санды пайызбен өрнектеу, пайызды бөлшек немесе натурал сан түрінде жазу, санның пайызын табу, пайызы бойынша санды табу ережелерін мәтінді есептер шығаруда қолдану. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Өткен сабақты пысықтауға тапсырмалар орындау. №1. N қаласында жүруге ыңғайлы 2,8 мың жеңіл машина бар. Олар барлық жеңіл машиналардың 7% - ін құрайды. N қаласында барлығы неше жеңіл машина бар? Жауабы: 40 мың машина №2. Егер ауа температурасы алғашында 25% -ке жоғарыласа, сосын 40% -ке төмендесе, қалай өзгерген? Жауабы: 25% №3. Жаңа компьютер 120000 теңгеге сатып алынды. Оның жылдық амортизациясы 20% - ті құрайды. Бір жылдан кейін компьютердің құны неше теңгені құрайды? Жауабы: 96000 тг №4. Сыныптағы 35 оқушының 60% -і математикалық үйірмеге қатысады. Неше оқушы математикалық үйірмеге қатыспайды? Жауабы: 14 №5. Балалар суреттерінің көрмесіне барлық суреттердің 24% -ін құрайтын 72 жұмыс таңдалып алынды. Барлығы неше сурет ұсынылған? Жауабы: 300 №6. 80 г дәннің 64 граммы өсіп шықты. Дәннің өнімділік процентін табыңыз. Жауабы: 80% Қосымша тапсырмалар: №1. Екі себетте 7,92 кг көкөніс бар. Біреуіндегі көкөніс екіншісінен 20% -ке артық. Әр себетте неше килограммнан көкөніс бар? Жауабы:7,1 және 0,82 №2. Екі санның қосындысы 76 -ға тең, ал бірінші саннық 25% -і мен екінші саннық 15% -інің қосындысы 14-ке тең. Жауабы: 26 және 50 №3. Концентрациясы 20%, 30% және 40% -ті құрайтын сәйкесінше 250 г, 300 г және 450 г азот қышқылдарын араластырды. Қоспаның концентрациясы қандай? Жауабы: 32%. |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Тапсырмаларды басқалардан бұрын аяқтаған оқушылар қосымша тапсырма орындайды. |
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. Әрбір дұрыс жауапқа 2 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: №1087 Рефлексия
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
|
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару
|
Бөлім: |
5.4А Пайыз |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.5.1.6 пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшекті және натурал санды пайызбен өрнектеу, пайызды бөлшек немесе натурал сан түрінде жазу, санның пайызын табу, пайызы бойынша санды табу ережелерін мәтінді есептер шығаруда қолдану. (ЕБҚ) |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Өткен сабақты пысықтауға тапсырмалар орындау. №1. N қаласында жүруге ыңғайлы 2,8 мың жеңіл машина бар. Олар барлық жеңіл машиналардың 7% - ін құрайды. N қаласында барлығы неше жеңіл машина бар? Жауабы: 40 мың машина №2. Егер ауа температурасы алғашында 25% -ке жоғарыласа, сосын 40% -ке төмендесе, қалай өзгерген? Жауабы: 25% №3. Жаңа компьютер 120000 теңгеге сатып алынды. Оның жылдық амортизациясы 20% - ті құрайды. Бір жылдан кейін компьютердің құны неше теңгені құрайды? Жауабы: 96000 тг №4. Сыныптағы 35 оқушының 60% -і математикалық үйірмеге қатысады. Неше оқушы математикалық үйірмеге қатыспайды? Жауабы: 14 №5. Балалар суреттерінің көрмесіне барлық суреттердің 24% -ін құрайтын 72 жұмыс таңдалып алынды. Барлығы неше сурет ұсынылған? Жауабы: 300 №6. 80 г дәннің 64 граммы өсіп шықты. Дәннің өнімділік процентін табыңыз. Жауабы: 80% Қосымша тапсырмалар: №1. Екі себетте 7,92 кг көкөніс бар. Біреуіндегі көкөніс екіншісінен 20% -ке артық. Әр себетте неше килограммнан көкөніс бар? Жауабы:7,1 және 0,82 №2. Екі санның қосындысы 76 -ға тең, ал бірінші саннық 25% -і мен екінші саннық 15% -інің қосындысы 14-ке тең. Жауабы: 26 және 50 №3. Концентрациясы 20%, 30% және 40% -ті құрайтын сәйкесінше 250 г, 300 г және 450 г азот қышқылдарын араластырды. Қоспаның концентрациясы қандай? Жауабы: 32%. ЕБҚ оқушыға жеке жұмыс парағы беріледі |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Тапсырмаларды басқалардан бұрын аяқтаған оқушылар қосымша тапсырма орындайды. |
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл. Әрбір дұрыс жауапқа 2 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














