Мәтінді есептерді шығару. ҚМЖ 7 сынып алгебра 3 тоқсан

Тақырып бойынша 28 материал табылды

Мәтінді есептерді шығару. ҚМЖ 7 сынып алгебра 3 тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру; 7.4.2.2 мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығару;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Таныстым:

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Алгебра

Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару


Бөлім:

Қысқаша көбейту формулалары

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гулжан Аманкулкызы

Күні:

06.03.2024ж

Сынып: 7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мәтінді есептерді шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру;

7.4.2.2 мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығару;

Сабақтың мақсаты

Есептің математикалық моделін құрастыру;

Сызықтық теңдеулер мен олардың жүйелері арқылы есептер шығару;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар


Сабақтың басы

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

- екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулалары.

-екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулаларын қолдану.

Үй тапсырмасын тексеру

Жинақтала

ды,сабаққа ынталанады




Үй жұмысы мадақтау әдісімен бағаланады


Оқулық

Сабақтың ортасы

Өткен сабақты пысықтау.

Тапсырмалар орындау:

1 – тапсырма. Шабдалының бағасы өріктің бағасынан 50 теңге артық. Компот дайындау үшін 4 кг шабдалы және 6 кг өрік қажет. Егер шабдалы мен өрік 4200 тг сатып алынған болса, онда жемістер қандй бағамен сатып алынған?

Дескриптор:

  1. Мәтінді түсініп оқиды.

  2. Математикалық модель құрады.

  3. Теңдеудің мәнін табады.

  4. Шыққан нәтижені есеп шартымен салыстырады.


2 – тапсырма. АВС үшбұрышының периметрі 92 см. АВ қабырғасының ұзындығы ВС қабырғасының ұзындығынан 2 есе кем және АС қабырғасының ұзындығынан 8 см-ге кем. Үшбұрыштың әр қабырғасының ұзындығын табыңдар.

Дескриптор:

  1. Математикалық модель құрады.

  2. Теңдеудің мәнін табады.

  3. Үшбұрыш қабырғаларының ұзындығын анықтай алады.


3 – тапсырма. Екі айлақтың арақашықтығы 80 км. Осы аралықты катер өзен ағысы бойымен 4 сағ-та, ағысқа қарсы 5 сағ-та жүріп өтеді. Катердің меншікті жылдамдығын және өзен ағысының жылдамдығын табыңдар. 10 минут


4 – тапсырма. Үш бригада бір ауысымда 96 тетік дайындады. Бірінші бригада екіншіге қарағанда 18 тетік артық, үшінші бригада бірінші мен екінші бригадалардың бірге жасаған тетіктер санының - індей дайындаған.

1) Әр бригада қанша тетіктен дайындады ?

2) Егер жұмысшы жасалған бір тетікке 56 тг алатын болса, он да әр жұмысшы қанша теңге алған ?


5 – тапсырма. Еденнің ауданы 9 м2 және шаршы пішінді бөлменің қабырғаларын желімдеу керек. Бөлме биіктігі 3 м, есіктің ауданы 1,8 м2 , терезенің ауданы 1,5 м2 және бір түсқағазбен 7,2 м2 жерді желімдеуге болады.

1) Бөлмені желімдеуге қажет түсқағаздың санын табыңдар.

2) Егер түсқағаздың бағасы 650 тг/бума болса, онда тұсқағаз алуға қанша теңге кетеді ?


Дескриптор:

  1. Математикалық модель құрады.

  2. Теңдеулер жүйесін шешеді.

  3. Топ жұмысы нәтижесін жариялайды.


Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді.




Тапсырмаларды өз бетінше орындайды














Мақтау, мадақтау әдісі арқылы бағаланады


Дескрипторды қолдана отырып баға беріледі.

https://smk.edu.kz/


















Сабақтың соңы

Үй жұмысы.

есеп

Рефлексия:

Не үйрендім?

Не оңай болды?

Не қиын болды?

Не білгім келеді?

Үй жұмысымен танысады.


Рефлексияны орындайды





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.03.2024
220
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі