Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Алгебра
Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гулжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
13.03.2024ж |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру; 7.4.2.2 мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығару; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Есептің математикалық моделін құрастыру; Сызықтық теңдеулер мен олардың жүйелері арқылы есептер шығару; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулалары. -екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулаларын қолдану. Үй тапсырмасын тексеру |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Үй жұмысы мадақтау әдісімен бағаланады |
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау: Жеке жұмыс А тобы Тапсырма 1.
Тапсырма 2.
В тобы Тапсырма 3. Төмендегі фигураның ауданын табудың екі түрлі өрнегін құрастыр және осы екі өрнектің теңбе-тең екендігін дәлелде.
С тобы Тапсырма 4. Суреттегі ABCDEF фигурасы екі тік төртбұрыштан құрылған. AF=x; FE=(3x-6); CD=(x-1); BC=2, өлщемдері сантиметрмен берілген.
Фигураның ауданы 36 cм2. (b) 3x2 – 8x – 16 = 0 болатынын көрсетіңіз. (c)3x2 – 8x – 16 = 0 көбейткіштерге жіктеу арқылы шешіңіз. (d) AB ұзындығын табыңыз. БЖБ орындау |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды |
Мақтау, мадақтау әдісі арқылы бағаланады Дескрипторды қолдана отырып баға беріледі. |
https://smk.edu.kz/ |
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы. № есеп Рефлексия: Не үйрендім? Не оңай болды? Не қиын болды? Не білгім келеді? |
Үй жұмысымен танысады. Рефлексияны орындайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтінді есептерді шығару. ҚМЖ 7 сынып алгебра 3 тоқсан
Мәтінді есептерді шығару. ҚМЖ 7 сынып алгебра 3 тоқсан
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Алгебра
Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гулжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
13.03.2024ж |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.3.1 есеп шарты бойынша математикалық модель құру; 7.4.2.2 мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығару; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Есептің математикалық моделін құрастыру; Сызықтық теңдеулер мен олардың жүйелері арқылы есептер шығару; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулалары. -екі өрнектің қосындысының кубы және айырмасының кубы формулаларын қолдану. Үй тапсырмасын тексеру |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Үй жұмысы мадақтау әдісімен бағаланады |
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау: Жеке жұмыс А тобы Тапсырма 1.
Тапсырма 2.
В тобы Тапсырма 3. Төмендегі фигураның ауданын табудың екі түрлі өрнегін құрастыр және осы екі өрнектің теңбе-тең екендігін дәлелде.
С тобы Тапсырма 4. Суреттегі ABCDEF фигурасы екі тік төртбұрыштан құрылған. AF=x; FE=(3x-6); CD=(x-1); BC=2, өлщемдері сантиметрмен берілген.
Фигураның ауданы 36 cм2. (b) 3x2 – 8x – 16 = 0 болатынын көрсетіңіз. (c)3x2 – 8x – 16 = 0 көбейткіштерге жіктеу арқылы шешіңіз. (d) AB ұзындығын табыңыз. БЖБ орындау |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Тапсырмаларды өз бетінше орындайды |
Мақтау, мадақтау әдісі арқылы бағаланады Дескрипторды қолдана отырып баға беріледі. |
https://smk.edu.kz/ |
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы. № есеп Рефлексия: Не үйрендім? Не оңай болды? Не қиын болды? Не білгім келеді? |
Үй жұмысымен танысады. Рефлексияны орындайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз
=7 деп алып
алаңның периметрін табыңыз.















