Материалдар / МӘТІНДІК АҚПАРАТТАРДЫ КОДТАУ ҚАҒИДАЛАРЫ

МӘТІНДІК АҚПАРАТТАРДЫ КОДТАУ ҚАҒИДАЛАРЫ

Материал туралы қысқаша түсінік
МӘТІНДІК АҚПАРАТТАРДЫ КОДТАУ ҚАҒИДАЛАРЫ
Авторы:
06 Желтоқсан 2023
174
4 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Деректерді ұсыну

Педагогтың аты-жөні


Күні

18.10.2023

Сынып 10 «Г»

Қатысушылар саны 11


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

МӘТІНДІК АҚПАРАТТАРДЫ КОДТАУ ҚАҒИДАЛАРЫ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


10.2.3.1 Unicode және ASCII символдарын кодтау кестесін салыстыру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Ақпаратты кодтау, ASCII коды ұғымдарын анықтайды

Көптеген оқушылар:

ASCII коды мен Юникод кодын салыстырады

Кейбір оқушылар:

Ақпаратты кодтаудың техникада және өмірдегі маңызын

тұжырымдайды


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.


2. «Flippity» қосымшасы арқылы топқа бөліну


3. «Brain ring» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтау

Бұл әдісте әр категорияда деңгей деңгейіне қарай тапсырмалар беріледі. Әр топ оқушылары ұяшықты таңдап жеке сұраққа жауап береді.

Дескриптор

-І деңгей тапсырмаларын орындай алады

-ІІ деңгей тапсырмаларын орындай алады

- ІІІ деңгей тапсырмаларын орындай алады

- ІҮ деңгей тапсырмаларын орындай алады

-Ү деңгей тапсырмаларын орындай алады



4.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру

Видео тамашалау арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын оқушылар ашады.



5.Жаңа тақырыпқа шолу

Екі топқа да «Информатика» сөзі беріледі.

ASCII коды мен UNICOD кестесін пайдаланып жаңа тақырыпты меңгереді.

Дескриптор

  • Кестені пайдалана алады

  • Артықшылығы мен кемшілігін таба алады


1.Мұғаліммен амандасады.

2. Топқа бөлінеді













2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.


3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Оқушылар осы сөзді кодтау арқылы артықшылықтары мен кемшіліктерін табады












5 балл














2 балл


Сабақтың ортасы

Кодталған мәтінді Word мәтіндік редакторында декодтап теру.


Дескриптор

  • - Компьютерде жұмыс жасай алады


  • Мәтінді кері кодтай алады



Қорытындылау

BilimClass- тың интерактивті сабағындағы тапсырманы орындау арқылы сабақты қорытындылау


Дескриптор

  • Тапсырманы орындай алады









2 балл




1 балл





































Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.


2.Кері байланыс:


Өзін-өзі бағалау.


Плакат /слайд/






Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!