Материалдар / Мәтіндік есептерді шешу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Мәтіндік есептерді шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас маман мугалимге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Сәуір 2021
532
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім: 5.4А Пайыз


Күні 16.04.2021ж


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тықырыбы: Мәтінді есептерді шешу


Сабақтың мақсаты: 5.5.1.6 пайызға байланысты мәтінді есептерді шығару


Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Ұйымбастыру бөлімі (амандасу,түгендеу,сынып тазалығына назар аудару).


Психологиялық ахуал


Мұғалім

-Әрбір адам

-Әрбір сабақ

-Әрбір ісің

-Әрбір сөзің


.




Оқушы



Досым сыныптасым

Үйрену,оқу,іздену

Тіршілік,тірек,

адалдық

Шыншыл,бірлік,ынтымақ




Психология-лық ахуалдағы сөздер тақтада, қағазда ілулі тұрады.


Сабақтың ортасы


«Доп лақтыру» әдісі бойынша сұрақтар қойылады.

«1. Берiлген санның проценті қалай табылады?



2. Проценті бойынша санды қалай табады?



3. Бір сан екінші санның қанша пайыз құрайтынын қалай табуға болады?


3.Ондық бөлшектің бөлімдері?


4. Аралас санды пайызға айналдыру?


Оқушылардың жауаптарын мадақтау арқылы бағалау.


Дескриптор


-берілген санның процентін табады

-қанша пайыз құрайтынын табады

- ондық бөлшектерді табады

-аралас санды пайызға айналдырады




Жұптық жұмыс «Кім жылдам»


1.Бұйымның бағасы 12% -ке қымбаттады.Егер осы бұйымның алғашқы бағасы 2000 теңге болса,оның қымбатталған бағасы неше теңге?


Дескриптор


-бұйымның санның пайызын табады

-бұйымның қымбатталған бағасын табады



2.Мектеп кітапханасында 2890 оқулық бар.Бұл- ондағы барлық кітаптың 85% -і.Мектеп кітапханасында барлығы неше кітап бар?


Дескриптор

- пайызын табады

- пайызы бойынша санды табады


3.Сыныпта 12 қыз бар.Бұл сыныптағы барлық оқушылардың 40 % -і.сыныпта неше оқушы оқиды.


Дескриптор

-екі санның пайыздық қатынасын табады

-пайызды ондық бөлшекке айналдырады




«Дол лақтыру» әдісі бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.

























Оқушылар бірін- бірін «Бағдаршам» бойынша бағалайды.








Shape1

жарайсың


  • жShape2 ақсы,талпын


Shape3

Бұдан әрі

жақсы істей аласың








Доп














Бағдаршам




Сабақтың соңы

«Кір жаю» әдісі


1.Жер бетінің 29,2/%-ын құрлық, қалған пайызын су алып жатыр.Жер бетінің қанша пайызын су алып жатыр?


Дескриптор

- жер бетінің қанша пайыз су алып жатқанын табады


2.Ауа ластануының 70,6% -ын көліктер,12,3% -ын қалдықтар мен химикаттар,10,3 % -ын отынның жауыннан бөлінген газ,қалған пойызды өнеркәсіптер құрайды. Өнеркәсіптер ауа ластануының қанша пайызын беред?

Дескриптор

-ауаның,қалдықтар мен хиимкаттардын,пайызын табу

-ластанудың пайызын табу

3.Мойыл ауаны миробтардан 6 мин-та тазалайды.Бұл уақыт қайыңның ауаны микробтардан тазалау уақытының 24%-ын құрайды.Қайын ауаны микробтардан қанша уақытта тазалайды?


Дескриптор

-микроптардың сандық пайызын табу

- қайын ауаны қанша уақытта тазалайтынын табу



4.10 түп қара қарақат отырғызылды.Бұл отырғызылған қызыл қарақаттың 50%-ын құрайды.Қанша түп қызыл қарақат отырғызылған?


Дескриптор

-қызыл қарақаттың пайызын табады

- пйызды ондық бөлшекке айналдырады


5. Кішіргім орман бір жыл ішінде 35 т шанды сүзеді.Бүл мөлшер осы орманның өлшеміндей болатын қайынды орманның сүзгіден өткізетін шаң массасының 50 %-ын береді. Бір жылда қайынды орман қанша тонна шаңды сүзеді?

Дескриптор

- санның пайызын табу

- пайызы бойынша санды табу


6.Тауар бағасы 100% -ға өсті.Тауар бағасы қанша есе өсті?

Дескриптор

-тауардың пайызын табады

- тауардың пағасын есептейді


Оқушылардың жауабын мадақтау арқылы бағалаймын


Оқушылардың жауаптарын мадақтау арқылы бағалау


Оқушылар бірін- бірін «Бағдаршам» бойынша бағалайды.






Үйге тапсырма беру

86-бет 860- есеп мәтін есептерді аяқтап келу


Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады.



Кері байланыс

Қоқыс жәшігі – мен бұны білемін
Доп – мен әлі ойланамын

Сөмке- маған керек білім





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!