Материалдар / Мәтіндік есептерді шешу (қысқаша көбейту формуласы)
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Мәтіндік есептерді шешу (қысқаша көбейту формуласы)

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл ҚМЖ Lesson Stady технологиясы негізінде зерттеу сабағына арналып жасалған тізбектес сабақ жоспарларының біріншісі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Қаңтар 2023
140
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Қысқаша көбейту формулалары

Күні:


Пән мұғалімі:


Сынып: «_______»

Қатысқан оқушылар

Қатыспаған оқушылар

Сабақтың тақырыбы

Мәтінді есептерді шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.4.3.1есеп шарты бойынша математикалық модель құру;

7.4.2.2 мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығару;

Сабақтың мақсаты

  • Барлық оқушы орындай алады: берілген таңдамада дисперсия, стандартты ауытқуды есептей алады, 10 минутта 5 тапсырманың 2-ін орындай алады.

  • Оқушылардың көпшілігі орындай алады: статистикалық модельдеу арқылы кездейсоқ шамалардың жиілігін , 10 минутта 50 тапмырманың 3-ін орындай алады;

  • Кейбір оқушылар орындай алады: орташа квадраттық ауытқу тапсырмаларына талдау, синтез, бағалау жұргізе алады, 10 минутта 5 тапсырманың 4-ін орындай алады.


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті


Бағалау

Ресурстар

Синхронды оқыту

Басы

10 минут

(Ұйымдастыру кезеңі)

Сәлемдеседі.

Оқушыны түгіндеу.

Ұйымдастыру сәті

Үй жұмысын тексеру


Видеоматериал

Сілтеме арқылы сабаққа кіреді.

Сәлемдеседі.

Үй жұмысын мұғалім көрсеткен уақытқа дейін орындайды.


Үй жұмысын дұрыс орындағанына балл қойылады.





Таратпа, оқулық

Жұптық

жұмыс

15 минут


Жұптық жұмыс -теориялық материалды қайталау

15 минут

Оқушыларға осындай карточка беріп, сыныпты аралай жүріп, өздеріне ұқсас бір жанды тауып әр сағаттың тұсына атын жазу ұсынылады. Мысалы,

сенің көзіңнің түсі маған ұқсайды екен. Сені сағат 12-ге кездесуге жазып қойсам деп едім. Осылайша 4 сағаттың тұсына аттарын жазып болған соң, сәйкес келген оқушылар бір топқа бірігіп жұмыс жасау тапсырылады.

«12:00 есебі»

«03:00 есебі»

«06:00 есебі»

«09:00 есебі»


Кері байланыс: 3-2-1 стратегиясы

Қалыптастырушы бағалау: Мұғалімнің ауызша кері байланысы

Дифференцицация: Блум таксономиясы бойынша А-білу, түсіну, В- қолдану, С- талдау, бағалау ойлау деңгейлеріне байланысты тапсырмалар ұсынылады.

Берілген тапсырманы әр оқушы жеке-жеке шығарып, барлық оқушының жауабы тыңдалып, тест жауабы таңдалады.

Бағалау критериі:

-математикалық модельдеу

- теңдеу/теңсіздіктің шешімін табу


Тапсырма дескрипторы:

Дескрипторы

балл

математикалық модельдеу

1

Теңдеудің түбірлерін табады


Теңсіздіктің шешімін жазады


Бөгде түбірлерін анықтайды.

1

Жалпы балл




Әр дұрыс есебіне 1 балл алады.

https://learningapps.org/display?v=pwpn2puy521


Жеке жұмыс

Zipgrade 15 минут

Zipgrade

Логин gulsum_109@mail.ru

Пароль MATHELPKZ8888


Бағалау критериі:

-математикалық модельдеу

- теңдеу/теңсіздіктің шешімін табу


Тапсырма дескрипторы:

Дескрипторы

балл

математикалық модельдеу

1

Теңдеудің түбірлерін табады


Теңсіздіктің шешімін жазады


Бөгде түбірлерін анықтайды.

1

Жалпы балл


1


А. 120

В.110

С.130

Д.140

Е.155

Шешуі: Бізде n санды сөре болсын. 20 оқулықтан қойсақ 20(n-2) болады.

15 оқулықтан қойсақ 15n

20(n-2)15n

20n-40=15n

20n-15n=40

5n=40

n=8

15n=15 8 =120 (оқулық)

.2

А. 8 және 11

В. 8 және 12

С. 9 және 10

Д. 6 және 9

Е. 5және 8

Шешуі:

7-сынып оқушылары –у

6 – сынып оқушылары – х

2,5x=20 y=1,5x=1,5 8=12

x=8 Ж: (8; 12)

3

А. 45

В. 50

С. 40

Д. 52

Е.58

Шешуі:


Қыз балалар саны – х

Ұл балалар саны – у

1,4y-y=16

0,4y=16

4

А. 34 және 19

В. 28 және 76

С. 26 және 78

Д. 34 және 29

Е. 34 және 78

Шешуі:


1- жәшік –х

2- жәшік –у

3y-y=35+17

2y=52

y=26 x=3y= 3 26=78

Ж: 78 алма, 26 алма

5

А. 35 және 48

В. 35 және 42

С. 37 және 44

Д. 35 және 42

Е. 37 және 42

Шешуі:

1-сан-х

2-сан-у

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!