САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Пән |
Информатика |
|
|
Мұғалім |
|
|
|
Сынып |
7 |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Мәтіндік процессордағы кестелер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.1 мәтіндік процессордағы кестелерді құру |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кесте құру; -Кестенің жолын/бағанын қою; -Кестенің жолын/бағанын жою; -Кесте ұяшықтарын біріктіру/бөлу; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі. 2 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып оқушыларын түгендеу. Шаттық шеңберін құру. Топқа біріктіру: «Тілек тамшылары» әдісі. (Қолшатырға қағаздан жасалған тамшылар ілініп, тамшылардың бір бетіне тілек, бір бетіне топтың атауы жазылады.Оқушылар қолшатырға ілінген тілек тамшыларын ала отырып, бір бетіне жазылған бірдей сандар арқылы 2 топқа біріктіріледі. Оқушылар бүгінгі сабақта топбасшы бағалап отырады. Сондықтан топ басшыларына бағалау парақшасын таратылады. |
Әр тапсырманы орындау барысында берілген критерий бойынша ұпайларын қойып отырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Білу» үй тапсырмасын тексеру. 5 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Сиқырлы дөңгелек» әдісі (сұрақ-жауап) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сұрақтарға жауап береді. Сұраққа жауап берген оқушыға топбасшы бағалау парақшасына ұпайын қойып отырады. Жауап берсе-1 ұпай. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Ой қозғау» әдісі: Ребусты шешу арқылы сабақтың тақырыбын шығару
«Түсіну» (13мин) (Бейне сабақ) https://youtu.be/zklyqZa9mJ4 «Ойлан-топтас-талқыла» топтық жұмыс 1-топ:Қатар Мәтіндік процессордағы кестелер құрудың 1-әдісін түсіндіру 2-топ:Баған Мәтіндік процессордағы кестелер құрудың 2-әдісін түсіндіру |
Ребусты шешу арқылы жаңа сабақ тақырыбын шығарады.
Түсіндірілім бөлімін тыңдайды.
Топпен бірлесе отырып жұмыс жасайды. Өздеріне берілген тапсырманы қорғайды. Әр оқушы өз бағасын қояды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Қолдану» 13 минут Жұптық жұмыс
Кесте құрудың 3 әдісін қолданып, компьютерде практикалық жұмыс орындайды.. 1-тапсырма
|
практикалық жұмыс орындайды. 1-тапсырмасы бойынша оқушылар 6 баған, 7 жолдан тұратын кесте құрып, сабақ кестесін жазады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кестесі
2-тапсырма
3-тапсырма
2-бағанды біріктіру, 3-бағанды жою
|
. Кестені безендіріп, «Сабақ кестесі» деп сақтайды. Оқушылар өз ұпайларын бағалау парақшасына жазады.
10 балл
2- тапсырмасы бойынша оқушылар кесте құрып, өз достары туралы мәлімет жазады. Кестені безендіреді. Тапсырманы орындап болған оқушылар өз тобындағы оқушыларға көмектеседі. 10 балл 10балл 3-Тапсырманы толық орындаса -30 ұпай, толық емес болса, орындауына қарай – 10-15 ұпай.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті «Тілектер бұрқасыны». 1 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(Оқушыларға парақша беріледі. Бір-біріне тілек жазып, қар секілді домалақтап, лақтырады. Келесі оқушы алып оқиды) |
Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Талдау». 4 минут. Жеке жұмыс. Тапсырма «Информатикалық диктант» 1.______________ мәтіндер мен бейнелер орналасатын жолдардан, бағандардан және ұяшықтардан тұрады. 2.Кесте _________ және ___________тұрады. 3.Баған мен қатардың біріккен жерін ____________ деп атаймыз. 4.Ұяшықтан ұяшыққа ауысу үшін ___________ пернесі қолданылады.
Дескрипторлар: -Кесте туралы толык мәліметке ие болды.
|
Әр дұрыс жауапқа 1 балл. |
.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Жинақтау». 5 минут. Тест тапсырмасын орындау. (Plickers платформасында).
|
Компьютерде Plickers платформасында тест тапсырмасын орындау.Әр дұрыс жауапқа 1 балл Оқушылар өз ойларын жазады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау «Өз біліміннің жемісің ал» әдісі 1 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау парақшасы
Әліде үйренгім келеді.. |
Топ басшы бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 1 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
§22 оқу. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтіндік процессордағы кестелер
Мәтіндік процессордағы кестелер
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Пән |
Информатика |
|
|
Мұғалім |
|
|
|
Сынып |
7 |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Мәтіндік процессордағы кестелер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.2.1 мәтіндік процессордағы кестелерді құру |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кесте құру; -Кестенің жолын/бағанын қою; -Кестенің жолын/бағанын жою; -Кесте ұяшықтарын біріктіру/бөлу; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі. 2 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып оқушыларын түгендеу. Шаттық шеңберін құру. Топқа біріктіру: «Тілек тамшылары» әдісі. (Қолшатырға қағаздан жасалған тамшылар ілініп, тамшылардың бір бетіне тілек, бір бетіне топтың атауы жазылады.Оқушылар қолшатырға ілінген тілек тамшыларын ала отырып, бір бетіне жазылған бірдей сандар арқылы 2 топқа біріктіріледі. Оқушылар бүгінгі сабақта топбасшы бағалап отырады. Сондықтан топ басшыларына бағалау парақшасын таратылады. |
Әр тапсырманы орындау барысында берілген критерий бойынша ұпайларын қойып отырады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Білу» үй тапсырмасын тексеру. 5 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Сиқырлы дөңгелек» әдісі (сұрақ-жауап) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сұрақтарға жауап береді. Сұраққа жауап берген оқушыға топбасшы бағалау парақшасына ұпайын қойып отырады. Жауап берсе-1 ұпай. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Ой қозғау» әдісі: Ребусты шешу арқылы сабақтың тақырыбын шығару
«Түсіну» (13мин) (Бейне сабақ) https://youtu.be/zklyqZa9mJ4 «Ойлан-топтас-талқыла» топтық жұмыс 1-топ:Қатар Мәтіндік процессордағы кестелер құрудың 1-әдісін түсіндіру 2-топ:Баған Мәтіндік процессордағы кестелер құрудың 2-әдісін түсіндіру |
Ребусты шешу арқылы жаңа сабақ тақырыбын шығарады.
Түсіндірілім бөлімін тыңдайды.
Топпен бірлесе отырып жұмыс жасайды. Өздеріне берілген тапсырманы қорғайды. Әр оқушы өз бағасын қояды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Қолдану» 13 минут Жұптық жұмыс
Кесте құрудың 3 әдісін қолданып, компьютерде практикалық жұмыс орындайды.. 1-тапсырма
|
практикалық жұмыс орындайды. 1-тапсырмасы бойынша оқушылар 6 баған, 7 жолдан тұратын кесте құрып, сабақ кестесін жазады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кестесі
2-тапсырма
3-тапсырма
2-бағанды біріктіру, 3-бағанды жою
|
. Кестені безендіріп, «Сабақ кестесі» деп сақтайды. Оқушылар өз ұпайларын бағалау парақшасына жазады.
10 балл
2- тапсырмасы бойынша оқушылар кесте құрып, өз достары туралы мәлімет жазады. Кестені безендіреді. Тапсырманы орындап болған оқушылар өз тобындағы оқушыларға көмектеседі. 10 балл 10балл 3-Тапсырманы толық орындаса -30 ұпай, толық емес болса, орындауына қарай – 10-15 ұпай.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті «Тілектер бұрқасыны». 1 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(Оқушыларға парақша беріледі. Бір-біріне тілек жазып, қар секілді домалақтап, лақтырады. Келесі оқушы алып оқиды) |
Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Талдау». 4 минут. Жеке жұмыс. Тапсырма «Информатикалық диктант» 1.______________ мәтіндер мен бейнелер орналасатын жолдардан, бағандардан және ұяшықтардан тұрады. 2.Кесте _________ және ___________тұрады. 3.Баған мен қатардың біріккен жерін ____________ деп атаймыз. 4.Ұяшықтан ұяшыққа ауысу үшін ___________ пернесі қолданылады.
Дескрипторлар: -Кесте туралы толык мәліметке ие болды.
|
Әр дұрыс жауапқа 1 балл. |
.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Жинақтау». 5 минут. Тест тапсырмасын орындау. (Plickers платформасында).
|
Компьютерде Plickers платформасында тест тапсырмасын орындау.Әр дұрыс жауапқа 1 балл Оқушылар өз ойларын жазады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау «Өз біліміннің жемісің ал» әдісі 1 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау парақшасы
Әліде үйренгім келеді.. |
Топ басшы бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 1 минут |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
§22 оқу. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2
шағым қалдыра аласыз














