|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
|
Бөлім |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|
Педагогтың аты-жөні |
Есхожаева Гүлназ |
|
Күні |
06.11.2024 Қатысушылар саны |
|
Сынып |
7 Ә Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндік процессордағы кестелер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1. мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу (форматтау) ***7.2.2.1. мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу (форматтау) |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндік процессорда кесте құра алады |
|
Мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
“Мәңгілік ел” идеясы бойынша “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы” дағдысы қалыптасады. Өмір бойы оқу, АКТ қолдану дағдылары қалыптасады. Оқушының бойында жауапкершілік дағдысы қалыптасады |
Бекітемін:
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Түгелдеу 2. Genially.com платформасында «Жауабыңды таңда» ойыны арқылы өткен тақырыптарды еске түсіріп пысықтау. 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Өткен тақырыптарды еске түсіреді. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 2.Сабақтың тақырыбын, жаңа сөздерді дәптерге жазады. |
Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері |
https://app.genially.com/editor/6720f48da3d7fc43e5c8b592 Интербелсенді тақта, жұмыс дәптері, оқулық, қалам |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру «Миға шабуыл» әдісімен жаңа сабақты ашу. Оқушыларға Curi.pod платформасында төмендегідей сұрақ беріледі. Олар өз телефондары арқылы сұраққа жауап беру арқылы «сөз бұлтын» құрайды. Сұрақ: Кестені қай кезде қолданып жүрміз? Кесте (таблица) – деректерді жолдар мен бағандар қиылысында орналастыру арқылы ұсыну тәсілі. Кесте реттелген жолдар мен бағандардың жиынтығынан тұрады. Жол мен бағанның қиылысуы кесте ұяшығы деп аталады. Ұяшыққа сандар, мәтіндер және графикалық белгілер қоюға болады.
Кесте ұяшықтарын ойдағыдай түрлендіру үшін түрлі пішімдеу мүмкіндіктері қарастырылған. Әдетте кестенің бірінші қатарында бағандардың тақырыптары жазылады. Бағандардағы мәлімет типтері әртүрлі болуы мүмкін, бірақ бір бағанда орналасатын мәліметтер бір типте болуы қажет.
Мәтіндік құжатта кесте құру үшін мәзір жолағынан Қою (Вставка) жапсырмасынан Кесте (Талица) тобын таңдаймыз. Ашылған терезеде кесте қоюдың түрлі жолдарын таңдаймыз. Кесте құрып алған соң, кестені пішімдеу түрлерін оқушыларға интербелсенді тақтадан көрсетемін. Жұптық жұмыс. « Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі. Оқушыларға кестені пішімдеу тапсырмалары таратпа қағазда берілген. Сол тапсырма бойынша жұптасып, тапсырма орындайды. ЕББҚ ететін оқушы жақсы оқитын оқушымен жұптасады. Жұптық жұмыс
.
...............................................командасын орындаймыз.
орындаймыз.
орындаймыз.
Енді осы түсінгендері бойынша практикалық тапсырма орындалады. Практикалық жұмыс. Мәтіндік редакторда кесте құрыңдар.
ЕББҚ ететін оқушы мұғалімнің қолдауымен кесте құрады. Дескриптор
Жеке жұмыс. Curi.pod платформасында берілген тапсырманы орындайды. 5 бағаннан, 7 жолдан тұратын кесте сыз. |
Платформа арқылы өз телефондарымен сұрақтарға жауап береді Мұғалімді тыңдайды Комьютерден Microsoft Word редакторын іске қосады. 1- тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері |
Телефон, интербелсенді тақта Сілтеме слайд компьютер Таратпа компьютер Слайд, Мәтіндік редактор Телефон Сілтеме |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау «Менен сұрақ, сенен жауап» әдісі
Рефлексия Оқушылар өз телефондары арқылы Curi.pod платформасында бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды. |
Сұрақтарға жауап береді Бүгінгі сабақта не үйренгенін, неден қиналғанын жазады. |
Мадақтау Жұлдызша стикері |
Слайд телефон сілтеме |
|
Үй тапсырмасы |
84-беттегі Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
Оқушы дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтіндік процессордағы кестелер
Мәтіндік процессордағы кестелер
|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
|
Бөлім |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|
Педагогтың аты-жөні |
Есхожаева Гүлназ |
|
Күні |
06.11.2024 Қатысушылар саны |
|
Сынып |
7 Ә Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндік процессордағы кестелер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1. мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу (форматтау) ***7.2.2.1. мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу (форматтау) |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндік процессорда кесте құра алады |
|
Мәтіндік процессорда кесте элементтерін пішімдей алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
“Мәңгілік ел” идеясы бойынша “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы” дағдысы қалыптасады. Өмір бойы оқу, АКТ қолдану дағдылары қалыптасады. Оқушының бойында жауапкершілік дағдысы қалыптасады |
Бекітемін:
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Түгелдеу 2. Genially.com платформасында «Жауабыңды таңда» ойыны арқылы өткен тақырыптарды еске түсіріп пысықтау. 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Өткен тақырыптарды еске түсіреді. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 2.Сабақтың тақырыбын, жаңа сөздерді дәптерге жазады. |
Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері |
https://app.genially.com/editor/6720f48da3d7fc43e5c8b592 Интербелсенді тақта, жұмыс дәптері, оқулық, қалам |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру «Миға шабуыл» әдісімен жаңа сабақты ашу. Оқушыларға Curi.pod платформасында төмендегідей сұрақ беріледі. Олар өз телефондары арқылы сұраққа жауап беру арқылы «сөз бұлтын» құрайды. Сұрақ: Кестені қай кезде қолданып жүрміз? Кесте (таблица) – деректерді жолдар мен бағандар қиылысында орналастыру арқылы ұсыну тәсілі. Кесте реттелген жолдар мен бағандардың жиынтығынан тұрады. Жол мен бағанның қиылысуы кесте ұяшығы деп аталады. Ұяшыққа сандар, мәтіндер және графикалық белгілер қоюға болады.
Кесте ұяшықтарын ойдағыдай түрлендіру үшін түрлі пішімдеу мүмкіндіктері қарастырылған. Әдетте кестенің бірінші қатарында бағандардың тақырыптары жазылады. Бағандардағы мәлімет типтері әртүрлі болуы мүмкін, бірақ бір бағанда орналасатын мәліметтер бір типте болуы қажет.
Мәтіндік құжатта кесте құру үшін мәзір жолағынан Қою (Вставка) жапсырмасынан Кесте (Талица) тобын таңдаймыз. Ашылған терезеде кесте қоюдың түрлі жолдарын таңдаймыз. Кесте құрып алған соң, кестені пішімдеу түрлерін оқушыларға интербелсенді тақтадан көрсетемін. Жұптық жұмыс. « Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі. Оқушыларға кестені пішімдеу тапсырмалары таратпа қағазда берілген. Сол тапсырма бойынша жұптасып, тапсырма орындайды. ЕББҚ ететін оқушы жақсы оқитын оқушымен жұптасады. Жұптық жұмыс
.
...............................................командасын орындаймыз.
орындаймыз.
орындаймыз.
Енді осы түсінгендері бойынша практикалық тапсырма орындалады. Практикалық жұмыс. Мәтіндік редакторда кесте құрыңдар.
ЕББҚ ететін оқушы мұғалімнің қолдауымен кесте құрады. Дескриптор
Жеке жұмыс. Curi.pod платформасында берілген тапсырманы орындайды. 5 бағаннан, 7 жолдан тұратын кесте сыз. |
Платформа арқылы өз телефондарымен сұрақтарға жауап береді Мұғалімді тыңдайды Комьютерден Microsoft Word редакторын іске қосады. 1- тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері Мадақтау сөздері Жұлдызша стикері |
Телефон, интербелсенді тақта Сілтеме слайд компьютер Таратпа компьютер Слайд, Мәтіндік редактор Телефон Сілтеме |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау «Менен сұрақ, сенен жауап» әдісі
Рефлексия Оқушылар өз телефондары арқылы Curi.pod платформасында бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды. |
Сұрақтарға жауап береді Бүгінгі сабақта не үйренгенін, неден қиналғанын жазады. |
Мадақтау Жұлдызша стикері |
Слайд телефон сілтеме |
|
Үй тапсырмасы |
84-беттегі Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
Оқушы дәптері |
шағым қалдыра аласыз
















