Тақырып бойынша 31 материал табылды

Мәтіндік процессордағы кестелер 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Word мәтіндік редакторында кесте құру, 7-сыныпқа арналған сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Мектеп

Ақмола облысы, Целиноград ауданы,

Талапкер ауылының «IT мектеп-лицейі»

Педагогтың аты-жөні

Какенова Шолпан Чаймуратовна

Күні

04.11.2024ж

Сынып 7

Қатысушалыр саны

12

Қатыспағандар саны


Бөлім

Электрондық кесте арқылы есеп шығару

Сабақтың тақырыбы:

Мәтіндік процессордағы кестелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.1-мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар кестелермен жұмыс істеуде тәжірибе жинап, мәтіндік редакторда кесте элементтерін пішімдейді.

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Өткенді қайталау

Оқушыларға өткен тақырыптарға сәйкес суреттер көрсетіледі, соған сәйкес өткен тақырыптарды еске түсіреді.



1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4. Оқушылар суреттерге қарап, өткен тақырыптарды еске түсіріп айтады









стикер

Интербелсенді тақта,

Өткен тақырыптарға сәйкес суреттер

Сабақтың ортасы

7 минут



20 мин







































































10 минут

Жаңа тақырып.


Көрсетілім.Word терезесі.


Тапсырма:

1-тапсырма: Кесте құру

Мектепте дене шынықтыру мұғалімі «Баскетбол» үйірмесінің ашылатындығын хабарлады. Үйірмеге қатысудың шарты бойынша қатысатын оқушының бойының ұзындығы 155 см ден артық болуы керек. Сол себептен дене шынықтыру мұғаліміне сыныптағы оқушылардың тізімі, жасы мен бойының ұзындығы жазылған кесте қажет. Тапсырма: Дене шынықтыру ағайына сынып жайында мәліметтерді кестеге жинақтап беріңіз.

Тапсырманы орындау үшін:

А) оқушылар алдымен төрт оқушыдан топқа бөлініп, бір-бірінің бойларын өлшеп жазу керек. (бойды өлшеу үшін телефоннан: iPhone - Рулетка, Android- Измерение) бағдарламасын пайдаланады.

Б) Жұптаса отырып деректерді жүйелейді, яғни болашақ кестенің сұлбасын қағазға түсіріп алады

В) Жеке жұмыс. Word мәтіндік редакторнда кесте құрады

Тапсырма 2: Кестедегі мәліметтерді форматтау

  1. Алдыңғы тапсырмадағы кестені пайдаланып, кестеге келесі форматтауларды енгізіңіз:

    • 1-ші жолды (баған аттарын) қалың етіп жасаңыз.

    • Кестенің шекараларын қою түске ауыстырады

    • «Жасы» бағанындағы мәліметтерді ортасына туралаңыз.

    • Кестенің фон түсін жеңіл жасыл түске өзгертіңіз.



Тапсырма 3: Кестеге қосымша мәліметтер енгізу

  1. Өз қалауыңыз бойынша кестеге "Сүйікті спорт" атты жаңа баған қосыңыз.

  2. Әр оқушының сүйікті спорт түрін жазыңыз:



Тапсырма 4: Кестенің деректерін сұрыптау

  1. Бойының ұзындыңына қарай кестедегі мәліметтерді өсу реті бойынша сұрыптаңыз.

  2. Сұрыпталған кестеде мәліметтерді қалай тұрғанын түсіндіретін қысқаша түсініктеме жазыңыз.




Тапсырма 5: Кестені диаграммаға айналдыру

  1. Сіздің кестеңіздегі “Бойы” бағанын пайдаланып, жас өлшемдерін графикалық түрде көрсету үшін диаграмма жасаңыз.

  2. Дайын диаграмманың түсін өзгертіп, атауын көрсетіңіз (мысалы, "Оқушылардың бойы").


Сергіту сәті: Оқушылар көзге, қолға жаттығу жасайды

Сабақты бекіту: «Спинер» әдісі

Телепанельде спинерді қолданып, бір жағына топтағы оқушылардың атын, екіншісіне тақырып бойынша сұрақтар қойылады, спинерді айналлдыру барысында кездейсоқ оқушыға кездейсоқ сұрақтар қойылып жауап алынады.

  1. Word мәтіндік редакторында кесте қала қойылады?

  2. Кестеде қаріпті өзгерту үшін қандай менюді пайдаланады?

  3. Кестеге жаңа жол қою үшін қандай әрекетті орындайсыз?

  4. Кестеге жаңа баған қою үшін қандай әрекетті орындайсың?

  5. Кестедегі мәліметтерді ортаға туралау үшін не істеу керек?

  6. Кестедегі мәліметтерді сұрыптау үшін қай менюді қолданасыз?

  7. Кестеге диаграмма қою үшін қай менюді пайдаланасыз?

  8. Кестенің жиектерін өзгерту үшін қандай әрекеттер жасайсыз?

  9. Кестенің фонын бояу үшін не істейсіз?

  10. Кестеде қаріпті қалыңдату үшін қандай әрекетті орындайсыз?

  11. Кестеге сурет қою қандай менюді пайдаланасыз?

  12. Кестеге формула қою үшін қандай менюді пайдаланасыз?

  13. Кестеге символ қою үшін қандай менюді пайдаланасы?

  14. Кестеге гиперссылка қою үшін қандай менюді пайдаланасыз?

Бейнеролик көреді





Тапсырманы орындайды


Дискриптор:

  • Берілген мәлімет бойынша ақпарат жинап, деректерді кестеге түсіреді

(1 балл)













Дискриптор:

  • Баған аттарын қалың шрифтке ауыстырады, кестенің жиектерін қалыңдатады

  • Бағандағы мәліметті ортаға туралайды, фон түсін өзгертеді

(2 балл)


Дискриптор:

  • Жаңа баған қосады

  • Бағанға мәліметтерді толтырады

(2 балл)



Дискриптор:

  • Кестедегі мәліметті сұрыптайды

  • Сұрыпталған мәліметке сәйкес түсініктеме береді

(2 балл)


Дискриптор:

  • Кестедегі мәліметке дтаграмма жасайды

  • Диаграмманың түсін өзгертіп, атауын жазады

(3 балл)


















Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

(әр сұрақ 10 балл)













Бағалау парағы

Стикер

1 балл























Стикер

2 балл













Стикер

2 балл








Стикер

2 балл










Стикер

3 балл

Интербелсенді тақта /компьютер/

Оқулық


https://youtu.be/vBVxR9Q40Ug?si=0Hvb4_arKZ2X3eNa




















Сабақтың соңы

2 минут

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:

Өзін-өзі бағалау.


/слайд/

Үй тапсырмасы

1 минут

§ 2.1, 45-бет «үй тапсырмасы»





Бағалау парағы Сынып: 7 « »

Оқушының аты-жөні

1 тапсырма

2 тапсырма

3 тапсырма

4 тапсырма

5 тапсырма

Бекіту сұрақ

жалпы

1









2









3









4









5









6









7









8









9









10









11









12









13











Бағалау парағы Сынып: 7 « »

Оқушының аты-жөні

1 тапсырма

2 тапсырма

3 тапсырма

4 тапсырма

5 тапсырма

Бекіту сұрақ

жалпы

1









2









3









4









5









6









7









8









9









10









11









12









13











Бағалау парағы Сынып: 7 « »

Оқушының аты-жөні

1 тапсырма

2 тапсырма

3 тапсырма

4 тапсырма

5 тапсырма

Бекіту сұрақ

жалпы

1









2









3









4









5









6









7









8









9









10









11









12









13











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.11.2024
394
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12