|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтін/Жапалақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1 тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Мәтінді түсініп оқиды. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: қазақ тілінің қолдан аясын кеңейту; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 3 топқа бөліп аламын: 1 – топ «Кітап» 2 – топ «Білім» 3 – топ «Бұлақ» Балалар, біз өткен сабақта кітаптың бізге берер пайдасы туралы тақырып өткен болатынбыз иә? Онда сол тақырып туралы сендерге қызықты ойын алып келдім; Бірігіп ойнайық!
«Сиқырлы қалам» әдісі
Жарайсыңдар! Жаңа сабаққа кіріспе:
Балалар, мына құстардың қайсысын білесіңдер? Құстардың қандай түрлерін білесіңдер? Балалар, сендер күндіз және түнде ұшатын құстар барын білесіңдер ма? (Жапалақ пен үкінің суретін көрсету) қысқаша видео таныстырылым жасау Сабақтың мақсаты: Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Мәтінді түсініп оқиды. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазады. 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Жапалақ» әңгімесін:
«Құстар» әдісі арқылы әңгімені түсінгенін тексеру:
2 – тапсырма (жеке жұмыс) Дәптермен жұмыс Сөйлемдерді қатесіз, көркем жазумен көшіріп жаз: СЕРГІТУ СӘТІ https://youtu.be/GkIXyxigvX8?si=vTYA_NVVtRTD_eH8 3 – тапсырма Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог «Планшет» әдісі Мәтіннен айтылуы мен жазылуы бірдей 5 сөзді көшіріп жазыңдар; 4 – тапсырма «Көгершіннен хат» әдісі Құстар туралы жұмбақтардың шешуін табады: Сирағы ұқсас қамысқа, Мойыны имек сорайған, Қауқиған кім алыста Қарақшыдай қарайған? (Тырна) Айдыннан шалқыған Телпек көрдім қалқыған. (Үйрек) Бақ та, бау да, орман да, Естіртіп үнін бар маңға, Жұрт тыңдайтын тамсанып, Сан құбылтып ән салып, Жататұғын бір тынбай, Құсты аташы құртымдай? (Бұлбұл) Қанат қағып шарықтап, Мұхит асып қалықтап, Шарлап бүкіл әлемді, Шаттандырып әр елді Бейбіт күнге сән болған, Бұл қандай құс ән болған? (Көгершін) Тырнағы үшкір діңгектей, Тұмсығы имек ілгектей, Қанатын жайып шүйілсе, Аң - құс қалар бүлк етпей. (Бүркіт) Тұмсығымен қашайды, Дімкес діңді теседі. Зиянкесті асайды, Ағаш таза өседі. (Тоқылдақ) Шекесінде айдары Болғанмен, жоқ айбары. Балапанмен, жоқ айбары. Балапанын бақпайды Үй - жайында жатпайды. Өзінің аты тек айтары қайталап, Мұны кім, кәне айта алады? (Көкек) Таусылмайтын жылуы, Көлдің ерке сұлуы. (Аққу) Ит қуса да арсаңдап, Аяғын басар алшаңдап. (Қаз) Кешінде де Керек емес жарық бір, Неге десең, Екі көзі жайнап тұр. (Үкі) Орақ құйрық, тарақ бас, Көп ұйқыны жаратпас. (Әтеш) «Ақылды үкі» әдісі арқылы кері байланыс береді |
амандасады ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады топтарға бөлініп отырады өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бесірова Назерке БауыржанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Мәтін/Жапалақ 1 сынып ашық сабақ
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Мәтін/Жапалақ 1 сынып ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
осы сабақтың платформалық жұмыстары мен слайдын алу үшін 87473302681 номеріне ват сап
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














