Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Мәтінмен жұмыс
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
III бөлім. Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1. ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
О Ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдейді |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Біртұтас тәрбие бағдарламасының» мақсаты: Жалпы адамзаттық және ұлттық құндылықтарды бойына сіңірген еңбекқор, адал, саналы, жасампаз азаматты тәрбиелеу. Ата-ананың өсиетін тыңдауға, отбасы татулығы мен берекесін қадірлеуге, перзенттік парызын өтеуге тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. –Оқитын мектебіңді үш ауыз сөзбен сипаттай аласың ба? (1-сурет) –Сипаттаған сөздеріңді пернетақтада қалай жылдам теруге болады? –Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаны білесің? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді Оқушылар сұрақтарға жауап беріп. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Бас бармақ» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жəне бағалау критерийлерімен таныстырады. Жеке жұмыс. (МК. Ө) Практикалық жұмыс Оқулықта берілген пернетақтамен жаттығу жасауға арналған тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындауға болады. Дескриптор Пернетақтада жылдам жазу үшін не істеу керектігін айтады. ҚБ: стикер |
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор Пернетақтада жылдам жазу үшін не істеу керектігін айтады. Сұраққа жауап береді |
|
Интербелсенді тақта/компьютер |
|
|
«Ө» рубрикасымен берілген тапсырмаларды топпен, жұппен талқылай отырып орындайды. Электронд оқулықтағы тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма. Пернетақтада жылдам əрі қатесіз жазу үшін не істеу керек? Өз жаттығу ережелеріңді ұсыныңдар. |
|
|
Электронды оқулық |
|
|
(Ж) 2-тапсырма. Пернетақта пернелерінің басылуы жайлы дерек берілген. Сол деректі пайдаланып терілген əріптер тізбегін тап. Мысалы, 3А2р2а=АААрраа |
Дескриптор
тізбегін табады. |
Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
(Ө) 3- тапсырма Мына пернелер ретімен басылғанда қандай мəтін пайда болады? |
|
Оқушылар тапсырма орындағанына қарай өзін-өзі «Басбармақ» əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтінмен жұмыс
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Мәтінмен жұмыс
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
III бөлім. Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1. ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
О Ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдейді |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Біртұтас тәрбие бағдарламасының» мақсаты: Жалпы адамзаттық және ұлттық құндылықтарды бойына сіңірген еңбекқор, адал, саналы, жасампаз азаматты тәрбиелеу. Ата-ананың өсиетін тыңдауға, отбасы татулығы мен берекесін қадірлеуге, перзенттік парызын өтеуге тәрбиелеу. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. –Оқитын мектебіңді үш ауыз сөзбен сипаттай аласың ба? (1-сурет) –Сипаттаған сөздеріңді пернетақтада қалай жылдам теруге болады? –Пернетақтада жылдам теруді үйрететін қандай программаны білесің? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді Оқушылар сұрақтарға жауап беріп. |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Бас бармақ» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жəне бағалау критерийлерімен таныстырады. Жеке жұмыс. (МК. Ө) Практикалық жұмыс Оқулықта берілген пернетақтамен жаттығу жасауға арналған тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындауға болады. Дескриптор Пернетақтада жылдам жазу үшін не істеу керектігін айтады. ҚБ: стикер |
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор Пернетақтада жылдам жазу үшін не істеу керектігін айтады. Сұраққа жауап береді |
|
Интербелсенді тақта/компьютер |
|
|
«Ө» рубрикасымен берілген тапсырмаларды топпен, жұппен талқылай отырып орындайды. Электронд оқулықтағы тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма. Пернетақтада жылдам əрі қатесіз жазу үшін не істеу керек? Өз жаттығу ережелеріңді ұсыныңдар. |
|
|
Электронды оқулық |
|
|
(Ж) 2-тапсырма. Пернетақта пернелерінің басылуы жайлы дерек берілген. Сол деректі пайдаланып терілген əріптер тізбегін тап. Мысалы, 3А2р2а=АААрраа |
Дескриптор
тізбегін табады. |
Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
(Ө) 3- тапсырма Мына пернелер ретімен басылғанда қандай мəтін пайда болады? |
|
Оқушылар тапсырма орындағанына қарай өзін-өзі «Басбармақ» əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
|
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
барлығын түсіндім

