Мәтінмен жұмыс жасау

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Мәтінмен жұмыс жасау

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Бөлім:

I бөлім. Программалау

Педагогтің Т.А.Ә.


Күні:


Сынып:3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Практикалық жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.4 . программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру;

Сабақтың мақсаты

Ойын алаңында жұмыс жасауды білу

Программмалау арқылы кейіпкер таңдау

Ойын алаңында көрініс пен кейіпкерді бірге қолдану



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

(3мин)

Басы

(5мин)



Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушылармен сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгелдеу.

«Комплименттердің бұрқасыны» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын.

Сабақты бастамас бұрын «Кейіпкер» ойынын ойнаймыз. Экранға Нолик және Симба кейіпкерін іліп қоямыз және оларды кездестіру үшін сұрақтарға жауап береміз.

Оқушылар жұптасып бір-біріне тілек білдіру арқылы назарларын сабаққа аударамын.

Оқушылар болтиктер астына жасырылған сұрақтарға жауап береді.

1.Компьютердің қандай түрлерін білесің?

2.Модем не үшін қажет?

3.Енгізу құрылғыларын ата

4.Жүйелік блокта қандай құрылғылар орналасқан?

ҚБ: Жарайсың, Керемет, Өте жақсы, Талпын




1слайд

2-3слайд

Ортасы


(9мин)












(7мин)
















(10мин)









(3мин)

1 тапсырма

Scratch программалау ортасында көрініске жаңа фон кірістіру үшін, 1-суреттегі 1, 2, 3 және 4-батырмалар қол­данылады.

а) Осы батырмалардың әрқайсысының қызме­тін анықтап, жаз.

ә) Көрініске интернеттен алынған фонды қою үшін, 1-суреттегі қай батырманы қолданамыз?

б) Жобада қолданылатын фонның бірін фондар кітапханасынан алып, екіншісін қолмен салу керек болса, қай батырмалар қолданылады?

2-тапсырма

Мысық кейіпкердің қозғалысын сипаттайтын екі жобаның скриптісі беріл­ген (2, 3-суреттер). Осы жобаларды төмендегі сұрақтар бойынша салыстыр.

Екі жобаның скриптісін салыстыр. Қандай айырмашылық бар?

2. Бірінші жоба екіншісінен қанша уақыт ерте аяқталады?

3. Қай жобадағы кейіпкер алысқа қозғалады? Қаншалықты алысқа кетеді?

4. Жобаларды басқаруда қандай айырмашылық бар? Бірінші жоба үшін m пернесін неше рет басу керек? Жауабыңды түсіндір.

Практикалық жұмыс

Адамның өмірі бірнеше кезеңнен тұрады. Адам балабақ­шада тәрбиеленеді, мектепте, университетте білім алады, сонан соң жұмыс істейді. Аталған кезеңдерде адам жан- жақты дамиды. Scratch-те «Адамның даму кезеңдері» деген тақырыптағы жоба жұмысын компьютерде орын­дайық.

ЕББҚ ететін оқушыға арналған тапсырма

Информатикалық диктант

1. Кейіпкер сөзі

латын тілінде «persona» – «адам, тұлға» дегенді білдіреді.

2. Ойын құрастыру үшін, алдын ала дайын үлгі сценарий құрастырып алған жөн.

3. Кейіпкер көріністен сахнада қозғала алатындығымен ерекшеленеді.

Оқушылар берілген тапсырмаларды ретімен орындайды.


Экранға назар аударады

Дәптермен жұмыс болады





Оқушылар берілген тапсырмаларды мұқият орындайды.































Оқушылар оқулықта берілген скриптіні пайдалана отырып, Scratch ортасында жоба жасайды.







ЕББҚ ететін оқушы берілген тапсырманы өз бетінше орындайды



ҚБ: Жарайсың, Керемет, Өте жақсы, Талпын























Дескриптор

-спрайт таңдай алады

-фон таңдай алады

-кезеңдер реттілігін жасай алады

-қозғалыс орнайды











4-5слайд

6-7 слайд





Соңы

(5мин)




(3мин)








Мұғалім сабақты пысықтау сұрақтарын қою арқылы қорытындылайды.

Үй тапсырмасы

Рефлексия

Оқушылар мұғаліммен бірге белсенділік танытып, өз ойымен бөліседі.

Үш түрлі түстердегі сөздердің мағынасына қарай поездың вагондарына стикерлерді жабыстырады





6-8 слайд









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.01.2024
322
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі