М.Әуезов. "Абай жолы". "Қайтқанда" үзінді

Тақырып бойынша 23 материал табылды

М.Әуезов. "Абай жолы". "Қайтқанда" үзінді

Материал туралы қысқаша түсінік
Талапқа сай жазылған ҚМЖ үлгісі. Тақырыбы: М.Әуезов. "Абай жолы". "Қайтқанда" бөлімінен үзінді
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Отан отбасынан басталады.

Педагогтің аты-жөні:

Тогусбаева Гульжан Абылкаскызы, Садыкова Бибайша, Молдаханова Ұлжан

Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

М.Әуезов. “Абай жолы”. “Қайтқанда” (үзінді)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

6.4.4.1. Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау;

6.4.1.1 мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, мінездеме жазу

Сабақтың мақсаты:

Мәліметтерді жинақтай отырып, мәтін бойынша түсінгендерін постер немесе сызба-кестеге салып, топ алдында қорғайды. Мәтіннің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, мінездеме жазады.

Құндылықтар:

Отбасылық құндылықтар: ата-ананың отбасындағы ролі, үлкенді сыйлау, кішіге құрмет, сыйластық пен сүйіспеншілік, жауапкершілік, мейірім, ұрпақтар сабақтастығы.

«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»


Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы




2 минут





Білу

5 минут

Сәлемдесу, түгендеу.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.


Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздерді жазып, мағынасын түсініп, есте сақтайды. (2б)



Сұрақ-жауап:

Сұрақтар: 1). “Абай жолын” кім жазды?

  1. М.Әуезов кім?

  2. Абай деген кім еді?

  3. Бірінші тарау қалай аталады, не айтылады?

Ұйымдастыру кезеңі.




Жаңа сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырады.




Кластер құрады.


М.Әуезов - жазушы, драматург, ғалым, қоғам қайраткері, “Абай жолының” авторы


Мадақтау




Дескриптор:

  1. Жаңа сөздерді жазады, мағынасын түсінеді - 1 б










Сөздік

Жеке жұмыс



Кластер



Жеке жұмыс

Сабақтың

Ортасы

(30минут)


Түсіну

5 минут




Қолдану

10 минут






Талдау

5 минут






Жинақтау

5 минут





Сабақтың соңы

Қолдану

5 минут





Бағалау

3 минут


Топқа бөлу: Абай тобы


Тыңдалым

Оқылым

1-тапсырма:

Мәтінді мұқият оқиды, тыңдайды, аударады. (2б)


Жазылым

Мәліметтерді жинақтай отырып, мәтін бойынша түсінгендері бойынша постер немесе кесте-сызба дайындайды. (3б)




Жазылым

  1. тапсырма: Мәтіннің стильдік ерекшелігіне сақтай отырып, Абайдың ата-анасына мінездеме беру, жазбаша өз ойларын жазады. (2б)



Айтылым

3-тапсырма: Отбасы құндылықтары туралы ойтолғау. (1б)


Қорытынды:

Негізгі мазмұнды тағы бір еске түсіріп, келесі сабаққа тапсырма беру, БЖБ-ға дайындалып келу.


Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысуы бойынша білімдерін бағалайды.

Мұхтар тобы



1-тапсырма:

Мәтіннің мазмұнын түсінеді.




  1. Постер немесе кесте-сызба құрады. Жұмыстарын топ алдында қорғайды.






Абайдың әжесі, әкесі, анасына мінездеме береді, олар туралы өз ойларын айтады.






Отбасы мүшелерінің орны, ролі туралы өз ойларын айтады







Кері байланыс береді: БББ кестесі

Білгенім Білдім Білгім келеді?












Дескриптор:

  1. Мәтінді оқиды - 1 б

  2. Тыңдап, аударады - 1 б




Дескриптор:

  1. Мәліметтерді жинақтайды - 1 б

  2. Мазмұнын түсінеді - 1 б

  3. Постер, кесте-сызба дайындайды - 1 б


Дескриптор:

  1. Мәтіннің стильдік ерек.сақтайды - 1 б

  2. Кейіпкерлерге мінездеме береді - 1 б

  3. Өз ойларын жазады - 1 б


Дескриптор:

  1. Отбасы құндылықтары туралы өз ойларын айтады - 1 б













Топтық жұмыс





Топтық жұмыс






Топтық жұмыс





Топтық жұмыс




Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Сұрақ-жауапты тиімді қолдандым.

Мінездеме берді, ойларын толық ашып айтты.

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Қабілетті оқушыларға: Абайдың ата-анасына мінездеме жазды.

Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: Кестені толтырды.



Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.05.2025
147
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі