Мазмұндама жазып үйренеміз.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Мазмұндама жазып үйренеміз.

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушының жетістігі - мұғалімнің жетістігі, ал мұғалімнің жетістігі жаңа әдіс - тәсілдерді тиімді қолдануында. «Ұстаздық - ұлы іс» деп кемеңгер жазушымыз М. Әуезов айтқандай, бұған лайық болу - үлкен абырой, басты борышым деп есептеймін. Мұғалім - мамандық болса, ұстаздық қасиет, табиғат дарытқан құдірет екен. Бойыңа қуат, жүрегіңе жарық жігер беріп өрге
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні

Қазақ тілі

Мектеп: «Суаткөл бастауыш мектебі» КММ

Бөлім


Сабақтың тақырыбы:

Мазмұндама жазып үйренеміз.

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні: Актанова Нұрсұлу Мұхтаровна


Сынып: 1 сынып

Қатысқандар:


Қатыспағандар: -

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.Мәтін түрлеріне сәйкес мәтін құрастырып жазу

2.Мұғалім көмегімен заттық және сюжетті сурет арқылы әңгімелеу

және сипаттау мәтіндерін құрастырып жазу.

3. Мәтінді түсініп оқып , өз ойын еркін жеткізу, жазу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтінді оқиды, сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтінді оқиды,түсінгенін айтады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтінді оқып, түсінгенін айтады, мазмұнын мұғалімнің көмегімен жазады.


Тілдік мақсат:


Оқушылар орындай алады:

Мәтінді оқиды, мазмұнын айтады, өзі жазады.

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: мазмұндама, жоспар, бөлім

Үштілдік сөздік. Айтылым,жазылым. мазмұндама, ертегі.

Сыныптағы диалог/ айтылым үшін сай келетін тіл стилі:

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Мәтінді оқу, мазмұнын айту, жазу.

2.Сурет бойынша әңгімелеу

Не себепті деп ойлайсыз ?


Ишара:Сергіту сәті

Оқиды, мазмұнын айтады, жазады.

Алдыңғы оқу

Ауызекі тіл жазбаша тіл

Жоспар


Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы





























Сабақтың ортасы






























Сабақтың соңы














































Сабақтың соңы


Кері байланыс



І.Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру

Ширату жаттығу

Армысың алтын күн,

Армысың көк аспан.

Армысың достарым,

Жылуыма жылу қос

Қол алысайық бәріміз.

ІІ.Үй жұмысын қайталау.

«Куббизм» әдісі.

1. Сұрақ. Ең алғаш қандай сөйлеу (ауызша,жазбаша) пайда болды?



2. сұрақ . 4+5=9 ; 7-2=5 Математикалық жазуды дәптерге жазбаша түрде жаз

3.сұрақ. Кесте толтыру

Жазды

Сөйлесті

Жауап берді

Айтты

әжесі немересіне

ертегі айтты










4 сұрақ. «Венн» диаграммасы (керекті сөздерді ауызекі тіл мен жазба тілдеріне топтастыру).









5 сұрақ. Шығармашылық жұмыс.

Астана қаласына бір аптаға саяхат сапармен жол жүрдіңдер деп ойлайық. Өз амандықтарыңды ата-ана, туыстарыңа қалай жеткізер едіңдер?

-Өз түсініктерін жазу. Сағаттың тілімен бір-біріне қағазды айналдыра жүргізе отырып мұғалімге беру. Мұғалім қағаздағы сөздерді оқи отыра кімдікі екенін және себебін сұрау.



6 сұрақ. Ережені айту,қорыту.

Мазмұндама дегеніміз-белгілі бір мәтіннің мазмұнын жазбаша түрде баяндап беру.



І. «Алтын тамшылар» ертегісін оқу .

-Таңғы шық Жылт-жылт тамшы - осы сөздердің тиістісін пайдаланып, бөлімге ат қой.

-Жоспар құру.

-Мазмұндама жазу.

-Сергіту сәті

ІІ. «Ақ аю» мәтінін оқу.



Оқу деңгейі

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Білу және

түсіну

Мазмұндама жазу

-Мәтінді оқиды,сұрақтарға жауап береді.

- Мәтінді бөлімдерге бөледі.Мәтінге жоспар құрып, мазмұндама жазады.

Қолдану


Таныс емес сөздер, сөз тіркестері туралы сөздіктерден, интернет желістерінен қарайды.



-Жоспары

1.Ақ аюдың мекені

2.Ақ аюдың қорегі

3.Балық ұстауы

-Сурет бойынша «Жыл басына таласқан жануарлар» ертегісін ауызша мазмұндау.

-«Жыл аттарына» кесте құру.

2016

2017

2018

2019

2020







1

мешін

тауық

Ит











Қорытынды ҚБ Бүгінгі сабақ бойынша сұрақтарың бар ма? Бүгінгі сабақтан түсінбегенің бар ма?

-Кім қанша смайлик, жұлдызшалар жинады?
















Жеке жұмыс

ҚБ жұлдызша



ҚБ смайлик




жеке жұмыс



ҚБ жұлдызша






ҚБ жұлдызша






















ҚБ жұлдызша

















Үштілділік

оқылым,айтылым

















модельдеу



ҚБ жұлдызша

АҚТ-әуен





ҚБ смайлик















ҚБ жұлдызша

Пәнаралық байланыс дүниетану

Қосымша мәліметтер


Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс –Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).


Жекеше

Топтық


Қалыптастырушы бағалау

Жұлдызша,смайлик,




Дүниетану

Әдебиеттік оқу
































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.04.2019
1456
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі