Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Механикалық қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Механикалық қозғалыс және оның сипаттамасы Санақ жүйесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.1 – келесі терминдердің физикалық мағынасын түсіндіру – материялық нүкте, санақ жүйесі, қозғалыстың салыстырмалылығы, траектория, жол, орын ауыстыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
- материялық нүкте, санақ жүйесі, қозғалыстың салыстырмалылығы, траектория, жол, орын ауыстырудың физикалық мағынасын түсінеді; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
Өткенге шолу 5 минут Жаңа сабаққа дайындық 3 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру. Топқа бөлу WordWall платформасы бойынша сұрақтарға жауап беру (қосымша 1) Қызығушылығын ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа дайындығын тексеру мақсатында суреттермен жұмыс жасау Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау Мұғалім түсіндірмесі (2-3 минут) |
Оқушылар «Мозайка» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді. Оқушылар механикалық қозғалыс, жол, траектория, орын ауыстыру туралы берілген сұрақтарға жауап береді. Оқушылар өз ойларын айтады. Жол мен орын ауыстырудың айырмашылығын түсінеді. Сабақтың тақырыбын ашады. |
Бағалау парақтарын тарату ҚБ: дайын жауаптар арқылы ҚБ: жұлдызша әдісі |
суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Топтық жұмыс 10 минут Жұптық жұмыс 5 минут Жеке жұмыс Сабақтың соңы 3 минут |
1-топ. «Артығын тап» әдісі Берілген сөздерден артық сөздерді табу және оның мағынасын түсіндіру. Физикалық шама, жылдамдық, жол, траектория, орын ауыстыру, жол, вектор, механикалық қозғалыс, масса, құбылыс. 2-топ. «Бейнеле және сипатта» әдісі Бірнеше сөздер беріледі, олардың қозғалыс траекториясын сызады және сипаттайды. 1) Мектептен үйге қайтып келе жатқан оқушы; 2) тауға шыққан альпинист; 3) Күнді айнала қозғалған Жер; 4) Екі қаланың арасында қозғалыстағы машина. 3-топ. Есеп шығару үлгісімен таныстыру Атлет суреттегідей О нүктесінен Е нүктесіне, сосын Е нүктесінен С нүктесіне қарай жүгіреді. Атлеттің жүрген жолы мен орын ауыстыруды табыңыз.
«Дұрыс, дұрыс емес» тұжырым (қосымша 1) Сараланған тапсырма 1-тапсырма Спортшының орнын анықтаңыз егер, санақ нүктесі;
а) О нүктесі ә) С нүктесі б) F нүктесі болса 2-тапсырма:
Автокөліктің жүрген жолы мен орын ауыстыруын табыңыз. 3-тапсырма Автомобиль А нүктесінен В нүктесіне қарай қозғалады. Осы автомобильдің жүрілген жолын және орын ауыстыруын табыңыз.
Рефлексия. «Білім ағашы» әдісі Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. Шығармашылық тапсырма: Әрбір оқушы мектеп пен үй арасындағы жүрілген жол мен орын ауыстыруды анықтап келеді. |
3 топқа тапсырма беріледі. Оқушылар топпен тапсырманы орындайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.
Оқушылар жұппен тапсырманы орындайды. Тақырып бойынша 3 дұрыс, 3 дұрыс емес сөйлем құрастырады. Жауаптарын тексереді. Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Денелердің жүрген жолы мен орын ауыстыруын сурет бойынша анықтайды және оларды ажырата алады. Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. Алма ағашының тиісті бөлігіне кері байланыс жазылған алма суреттерін іледі. |
Дескриптор: -сөздердің мағынасын біледі; -денелердің қозғалыс траекториясын сызады; -атлеттің жүрген жолы мен орын ауыстыруын табады; ҚБ: «Әріптесіңді бағала» әдісі арқылы топтар өзара бағалайды ҚБ: мен жұлдызымды ... беремін Дескриптор: -Әртүрлі санақ нүктесіне қарай дененің орнын анықтай алады -Оң және теріс бағыттарды ажыратады. -Х осін қолдана
отырып, арифметикалық есептеулерді
тү Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар Бөлімі:
Механикалық
қозғалыс Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сыныбы: Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы:
Механикалық қозғалыс
және оның сипаттамасы
Санақ
жүйесі Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
7.2.1.1 –
келесі терминдердің физикалық
мағынасын түсіндіру – материялық нүкте, санақ жүйесі, қозғалыстың
салыстырмалылығы, траектория, жол, орын
ауыстыру Сабақтың
мақсаты: -
материялық нүкте, санақ
жүйесі, қозғалыстың салыстырмалылығы, траектория, жол, орын
ауыстырудың физикалық мағынасын
түсінеді;
Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі/ Уақыты Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 3
минут
Өткенге
шолу 5
минут Жаңа сабаққа
дайындық 3
минут 3
минут
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылармен
сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын
тексеру.
Топқа
бөлу
WordWall платформасы бойынша сұрақтарға
жауап беру (қосымша
1)
Қызығушылығын
ояту.
Оқушылардың жаңа
сабаққа дайындығын тексеру мақсатында суреттермен жұмыс
жасау
Сабақтың
тақырыбын, оқу мақсатын
хабарлау Мұғалім
түсіндірмесі (2-3
минут)
Оқушылар «Мозайка» әдісі арқылы 3 топқа
бөлінеді.
Оқушылар механикалық
қозғалыс, жол, траектория, орын ауыстыру туралы берілген сұрақтарға
жауап береді.
Оқушылар өз ойларын
айтады. Жол мен орын ауыстырудың
айырмашылығын
түсінеді.
Сабақтың тақырыбын
ашады.
Бағалау парақтарын
тарату
ҚБ: дайын жауаптар
арқылы
ҚБ: жұлдызша
әдісі
суреттер Сабақтың
ортасы Жаңа
сабақ Топтық
жұмыс 10
минут Жұптық
жұмыс 5
минут Жеке
жұмыс Сабақтың
соңы 3
минут 1-топ. «Артығын
тап» әдісі Берілген сөздерден
артық сөздерді табу және оның мағынасын
түсіндіру. Физикалық шама,
жылдамдық, жол, траектория, орын ауыстыру, жол, вектор, механикалық
қозғалыс, масса,
құбылыс. 2-топ. «Бейнеле
және сипатта»
әдісі Бірнеше сөздер
беріледі, олардың қозғалыс траекториясын сызады және
сипаттайды. 1) Мектептен үйге
қайтып келе жатқан
оқушы; 2) тауға шыққан
альпинист; 3) Күнді айнала
қозғалған Жер; 4) Екі қаланың арасында қозғалыстағы
машина. 3-топ. Есеп
шығару үлгісімен
таныстыру Атлет суреттегідей О
нүктесінен Е нүктесіне, сосын Е нүктесінен С нүктесіне қарай
жүгіреді. Атлеттің жүрген жолы мен орын ауыстыруды
табыңыз.
«Дұрыс, дұрыс
емес» тұжырым (қосымша
1) Сараланған
тапсырма 1-тапсырма Спортшының орнын
анықтаңыз егер, санақ
нүктесі;
а) О нүктесі ә) С нүктесі б) F
нүктесі болса 2-тапсырма: Автокөліктің жүрген
жолы мен орын ауыстыруын
табыңыз. 3-тапсырма Автомобиль А
нүктесінен В нүктесіне қарай қозғалады. Осы автомобильдің жүрілген
жолын және орын ауыстыруын
табыңыз.
Рефлексия. «Білім
ағашы» әдісі
Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша
күнделікке бағалау
Үй
тапсырмасы. Тақырыпты
оқу. Шығармашылық
тапсырма: Әрбір оқушы мектеп пен үй
арасындағы жүрілген жол мен орын ауыстыруды анықтап
келеді.
3 топқа тапсырма
беріледі. Оқушылар топпен тапсырманы орындайды. Топ спикерлері
топтық жұмысты қорғайды.
Оқушылар жұппен
тапсырманы орындайды. Тақырып бойынша 3 дұрыс, 3 дұрыс емес сөйлем
құрастырады. Жауаптарын
тексереді.
Оқушылар тапсырманы
жеке орындайды. Денелердің жүрген жолы мен орын ауыстыруын сурет
бойынша анықтайды және оларды ажырата
алады.
Оқушылар бүгінгі
сабаққа кері байланыс береді. Алма ағашының тиісті бөлігіне кері
байланыс жазылған алма суреттерін
іледі.
Дескриптор:
-сөздердің мағынасын
біледі;
-денелердің қозғалыс
траекториясын сызады;
-атлеттің жүрген
жолы мен орын ауыстыруын
табады;
ҚБ: «Әріптесіңді
бағала» әдісі арқылы топтар өзара
бағалайды
ҚБ: мен жұлдызымды ...
беремін
Дескриптор: -Әртүрлі санақ нүктесіне қарай
дененің орнын анықтай
алады -Оң және теріс
бағыттарды ажыратады. -Х осін қолдана
отырып, арифметикалық есептеулерді
тү |

















