Материалдар / Мейірімді Нұрай 3-сынып

Мейірімді Нұрай 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
3-сынып қазақ тілі " Мейірімді Нұрай" тақырыбындағы ашық сабақ
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Білім беру ұйымы: №111М.Маметова атындағы ЖОББМ

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: ІІ Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Күні : 18.10.202

Педагогтің аты-жөні: Дилфуза Ахмедова

Сынып: 3

Қатысқан оқушылар: 16 Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Мейірімді Нұрай

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

3.1.2.1 - баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну

3.2.1.1 - берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: : баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді, берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

І.Ұйымдастыру кезеңі.

А) Сәлемдесу, оқушыны түгелдеу;

Ә) Білім алушының зейінін сабаққа шоғырландыру.

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

(Бірлік және Ынтымақ)


ІІ.Психологиялық жағымды ахуал жасау.

«Жылулық шынжыры» Жылулық шеңберінде педагог күлкінің маңыздылығына тоқтайды.

ІІІ. Топқа біріктіру. «Түймедақ гүлі» әдісі.

Бұл әдістің шартын оқушыларға түсіндіріп өтемін, себебі әрекет белсенді, әрі жылдам орындалу керек.

Шарты:

  • Ортаға түймедақ гүлі қойылады

  • Балалар, бүгінгі сабақта армандары орындалу үшін түймедақтың бір-бір гүлін жұлып алады

  • Артындағы сөздер бойынша топтасады

  • Сабақ соңында пікірлерін жазып, қайтадан гүлді қалпына келтіріп кетеді.

1-топ. Мейірімді

2-топ. Ақылды

3-топ. Сабырлы

Топтық жұмыс кезінде жұмыс қарқынын ескере отырып, қосымша уақыт беремін.

Үй тапсырмасын тексеру

«Біртұтас тәрбие»

бағдарламасы:

«Әділдік және

Жауапкершілік»

құндылығы

«Болжау» стратегиясы.

Оқушылар сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжап айтады.

- Балалар, сендер аталарыңа, әжелеріңе көмектесесіңдер ме?

- Өтірік айтасыңдар ма?

Сабақ мақсаты, күтілетін нәтижемен таныстыру

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі, өзара бірін-бірі түгендейді, зейінін сабаққа аударады.


Балалар бір-бірінің қолдарынан ұстап, жылы күлкілерін сыйлайды, жақсы тілектерін айтады, өзара ынтымақтастық орта қалыптасады.



Мұғалім ұсынған тапсырманың шарты арқылы білім алушылар 3-топқа бірігеді.


Әрекет жылдам әрі белсенді орындалады.


Түймедақ гүлін таңдау қадамы балалар үшін жақсы көңіл-күй сыйлайды





























































Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.








Ауызша мадақтау сөздері қолданылады

«Өте жақсы», «Тамаша»



Оқушылардың өзара топқа бірігу әркетіне

мұғалім жетекшілігімен ауызша кері байланыс беріледі.

«Жарайсыңдар!», «Қандай керемет!», «Өте жақсы»







Оқу құралдары,

интерактивті тақта,  тақырыптық суреттер, сызба- кестелер, топ аттары жазылған тақтайшалар



Слайд



Сабақтың ортасы

(6-37 минут)



























Жаңа тақырып




1.Сөздікпен жұмыс. Сындырып алу-разбить

Сынған-разбитая

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.


Жазылым

2-тапсырма

Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып жаз.



3 – тапсырма. Мәтінді оқы.


















Постер қоғау “Микрафон” әдісі

1 Мейірімді Нұрай

2 Мейірімді адам

3 Мейірімді болу








Сергіту сәті


ЖИ арқылы Мейірімді адам. Мейірімді Нұрай тақырыбы бойынша мәлімет беру

Тыңдалым, айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.





Жазылым.

Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып жаз.

Үлгі: Зере анасына көмектесті.


Мәтінді оқиды, берілген сұрақтарға жауап беріп, диалог ретінде ұсынады.










Оқушылар постер қорғайды

1-топ

1.Нұрай-қандай қыз?

2.Ол кімге көмектесті?

3.Ол нені сындырып алды?

4.Қандай балалар өтірік айтпайды?

2-топ

Мейірімді адам қандай болады?

  1. Топ

  2. Қалай мейірімді болуға болады?

Сергіту сәтін орындайды.








«Бас бармақ»

Рисунок 1 Рисунок 2





Дескриптор:

- Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып , сауатты жазады. (1балдан)



Дескриптор:

Тыңдаған мәтіннің мазмұнын еске алып, кестені толтырады.

Сөйлем құрылымын сақтайды.

Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»




Дескриптор:

1. Мәтіннің мазмұнын түсіндіре алады.

2. Тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді дұрыс қолданады.

3. Топтық жұмыста белсенділік танытады.

Өзін- өзі бағалау



Оқулық 58 бет

сөздік

слайд




Слайд

Оқулық

59 бет






Дәптермен жұмыс








А4 парақтағы тапсырма












Постер қорғау үшін ақ қағаз, маркер










әрекетпен

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : "Менің мейірімді досым" тақырыбына шағын әңгіме жазу.


Кері байланыс

«Түймедақ гүлі» әдісі.


Оқушылар сабақта алған білімдерін, пікірлерін жазып, қайтадан гүлді қалпына келтіріп кетеді.


Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Тыңдалым алдында сөздермен жұмыс, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, дарынды балалар «жуан» сұрақтарға жауап береді, топта басқа оқушыларға көмектеседі.

Топтар бір-бірін тексереді.

Бір-бірін бағалау.

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Өз идеялары мен көзқарастарына ой тастайтын, жаңа идеяларға және көзқарастарға ашықтық

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге

асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай

өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?







Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі